• Sukces naszych olimpijczyków!

• W dniach 23-25 marca 2017 roku w Szczecinie odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.
            W eliminacjach wzięło udział 65 uczniów z całej Polski. Ucznnica I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku - Patrycja Markiewicz otrzymała tytuł laureata, natomiast uczeń - Bartosz Zwiernik tytuł finalisty.

Tytuł laureata uprawnia do przyjęcia na studia bez postępowania rekrutacyjnego między innymi na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - wydział lekarski, lekarsko-dentystyczny czy farmaceutyczny. Tytuł finalisty uprawnia do otrzymania maksymalnej liczby punktów z biologii przewidzianej w postępowaniu kwalifikacyjnym na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - wydział lekarski, lekarsko-dentystyczny czy farmaceutyczny. Ponadto oba tytuły uprawniają do przyjęcia bez postępowania rekrutacyjnego na dietetykę, techniki dentystyczne, fizjoterapię, elektroradiologię, zdrowie środowiskowe, biotechnologię, chemię, technologię żywności i żywienia człowieka, technikę rolniczą i leśną, pielęgniarstwo, turystykę, towaroznawstwo, zarządzanie i inżynierię produkcji, biologię, genetykę, biologię eksperymentalną, mikrobiologię i zarządzanie środowiskiem przyrodniczym na wielu uczelniach w Polsce. Oba tutuły uprawniają również do przyjęcia poza konkursem wyników egzaminu dojrzałości na Akademię Morską w Gdyni i w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy!
            Opiekunem naukowym uczniów jest Pani prof. Renata Litwin-Kizielewicz.

Na zdjęciach oprócz uczniów są przedstawiciele Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

• Wielkie osiągnięcie Klaudii!

• Cieszy nas sukces uczennicy klasy IIIC (humanistyczno-prawnej), Klaudii Stelmaszyńskiej, która została finaalistką etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Wielkie gratulacje dla Klaudii oraz dla Pani prof. Aliny Antoniak-Czajki, opiekuna naukowego uczennicy!

• Nasi zwycięzcy SUDOKU

• W IX Mistrzostwach SUDOKU, które odbyły się 3 marca 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku w kategorii LICEUM pierwsze dwa miejsca zajęli uczniowie klasy III A naszej szkoły: I - Daniel Drapała, II - Grzegorz Awtuch.
            Serdecznie gratulujemy.

• Wyniki Olimpiady Biologicznej

• 21 stycznia 2017 roku w Szczecinie odbyły się zawody okręgowe 46 Olimpiady Biologicznej. Uczniowie I Liceum Ogólnokszałcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku - Katarzyna Foryszewska i Szymon Wołyński otrzymali tytuł finalisty etapu okręgowego olimpiady i indeks na Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

• Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności - nasi w finale

• 13 stycznia 2017 roku w Szczecinie odbył się etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Uczniowie I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku - Bartosz Zwiernik i Patrycja Markiewicz zajęli II i V miejsce i zakwalifikowali się do etapu centralnego, który odbędzie się w marcu 2017 roku.
            Serdecznie gratulujemy!!!

• Z WIZYTĄ NA WYDZIALE FILOLOGII ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ POLITECHNIKI KOSZALIŃSKIEJ

• 17 stycznia młodzież z klasy IB oraz II B miała okazję uczestniczyć w zajęciach na wydziale filologii angielskiej i niemieckiej Politechniki Koszalińskiej. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką studiów językowych i aktywnie uczestniczyli w zajęciach studenckich.

Grupa języka angielskiego uczestniczyła w zajęciach mówienia prowadzonych przez native speakera, Amerykanina. Tematem dyskusji była postać Martina Luther Kinga oraz walka o równouprawnienie Afroamerykanów. Młodzież dokonała analizy ówczesnych wydarzeń oraz szukała podobieństw między ruchem praw obywatelskich w USA a Związkiem Zawodowym „Solidarność” i jego opozycji przeciw komunizmowi. Drugimi zajęciami był “Angielski w biznesie” a ich tematyką pojęcia marketingu i reklamy. Uczniowie poznali słownictwo branżowe i omówili techniki marketingowe.

Grupa języka niemieckiego uczestniczyła w zajęciach „Zintegrowane sprawności językowe” oraz zajęciach z mówienia. Mieli okazję utrwalenia form wyrażania przyszłości omawiając swoje postanowienia noworoczne.

Wizyta ta była bardzo dobrą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i źródłem wiedzy na temat tego z czym się wiąże studiowanie języka obcego. Takie wyjazdy będą nadal organizowane w celu zapoznania uczniów naszej szkoły ze specyfiką studiów językowych.

Joanna Kozłowska

• Sukces uczniów w Olimpiadzie Statystycznej

• 1. Uczeń Norbert Jakubowski - klasa IIIF - finalista etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej (otrzymał wyróżnienie, nagrodą jest bezpłatny udział w Szkole Giełdowej odbywającej się na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego)
            2. Sebastian Sobol - uczestnik etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej ( 10. miejsce w województwie)