MENU

 • Daniel Drapała z III A laureatem!

  Od 27 lutego do 30 marca 2017 r. trwała XXI już edycja konkursu "Bieg po Indeks", organizowanego przez Politechnikę Koszalińską oraz Gminę Miasto Koszalin.

  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w szczególności z klas maturalnych, którzy interesują się matematyką, fizyką lub informatyką. Celem konkursu jest propagowanie nauk technicznych, a udział w nim jest doskonałą alternatywą do powtórzenia wiadomości przed maturą. Składał się z 3-ch etapów, z czego 2 pierwsze realizowane były przy wykorzystaniu platformy e-learningowej,

  W konkursie wzięli udział uczniowie 14 szkół ponadgimnazjalnych, nie tylko z naszego województwa.

  Do finału, który odbył się 30 marca 2017 r. w Politechnice Koszalińskiej, zakwalifikowało się z naszej szkoły 6 uczniów: Daniel Drapała, Michał Faliszewski, Paweł Skierski z kl. III A i Jakub Brzegowy, Tomasz Kozak, Jakub Szczepański z kl. II A.

  Miło nam zakomunikować, że wśród 30 laureatów finału znalazł się również Daniel Drapała - uczeń kl. III A. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się 7 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Koszalinie. Daniel otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe, a także dla szkoły pamiątkowy puchar.

  Gratulujemy!

 • Bartek czwarty w województwie!

  Dnia 08.04.2017 r. w Szczecinie odbył się wojewódzki XVIII Konkurs Biologiczny. Uczeń naszej szkoły - Bartek Zwiernik otrzymał tytuł laureata (IV miejsce). Gratulujemy Bartkowi oraz Pani Renacie Litwin-Kizielewicz, opiekunowi naukowemu laureata!

 • Astrofizyka po angielsku ...

  Jonathan Jardin, native speaker języka angielskiego, który od niedawna mieszka w Szczecinku, opowiadał nam dziś o kosmosie i gwiazdach. W sympatycznej atmosferze nasi uczniowie rozmawiali z nim nie tylko o tym, ale i o życiu zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w naszym mieście. A wszystko oczywiście po angielsku.:)

 • Nasi matematycy w czołówkce powiatowej

  W dniu dzisiejszym (8 IV 2017 r.) w Zespole Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku odbył się już IX Maraton Matematyczny - konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (liceum i technikum).

  Konkurs składał się z pięciu rund. Każda z części, to zadania innego typu do wykonania. Do kolejnych rund przechodziły osoby z największą liczbą punktów. Do ostatniej V rundy przeszło już tylko 10 osób w każdej kategorii.

  Bardzo miło nam poinformować, że wśród pięciu nagrodzonych osób w kategorii liceum znalazły się cztery osoby z naszej szkoły.
  Klasyfikacja naszych uczniów była następująca:

  2. Paweł Szafran - kl. II A
  3. Krzysztof Cichoń - kl. III A
  4. Mateusz Ksok - kl. III A
  5. Mateusz Szewczyk - kl. II A
   

  W finałowej V rundzie (10 osób najlepszych) znaleźli się jeszcze: Grzegorz Awtuch, Paweł Pestka - IIIA i Sebastian Kanecki - IIIB.
  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyniku, a szczególne brawa należą się uczniom nagrodzonym. Opiekunem naukowym ucniów jest Pani Bożenna Wysocka.

 • Hania Jasik finalistką Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej

  O sukcesie Hannny Jasik, uczennicy klasy IB (!), przeczytaj artykuł w czasopiśmie "Charaktery".
       Informujemy, że opiekunem naukowym Hani jest Pani mgr Iga Ostrowska.

 • Nasi finaliści Olimpiady Wiedzy Historycznej

 • Sukces naszych olimpijczyków!

  W dniach 23-25 marca 2017 roku w Szczecinie odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.
  W eliminacjach wzięło udział 65 uczniów z całej Polski. Ucznnica I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku - Patrycja Markiewicz otrzymała tytuł laureata, natomiast uczeń - Bartosz Zwiernik tytuł finalisty.

  Tytuł laureata uprawnia do przyjęcia na studia bez postępowania rekrutacyjnego między innymi na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - wydział lekarski, lekarsko-dentystyczny czy farmaceutyczny. Tytuł finalisty uprawnia do otrzymania maksymalnej liczby punktów z biologii przewidzianej w postępowaniu kwalifikacyjnym na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - wydział lekarski, lekarsko-dentystyczny czy farmaceutyczny. Ponadto oba tytuły uprawniają do przyjęcia bez postępowania rekrutacyjnego na dietetykę, techniki dentystyczne, fizjoterapię, elektroradiologię, zdrowie środowiskowe, biotechnologię, chemię, technologię żywności i żywienia człowieka, technikę rolniczą i leśną, pielęgniarstwo, turystykę, towaroznawstwo, zarządzanie i inżynierię produkcji, biologię, genetykę, biologię eksperymentalną, mikrobiologię i zarządzanie środowiskiem przyrodniczym na wielu uczelniach w Polsce. Oba tutuły uprawniają również do przyjęcia poza konkursem wyników egzaminu dojrzałości na Akademię Morską w Gdyni i w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy!
  Opiekunem naukowym uczniów jest Pani prof. Renata Litwin-Kizielewicz.

  Na zdjęciach oprócz uczniów są przedstawiciele Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

   

 • Wielkie osiągnięcie Klaudii!

  Cieszy nas sukces uczennicy klasy IIIC (humanistyczno-prawnej), Klaudii Stelmaszyńskiej, która została finaalistką etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Wielkie gratulacje dla Klaudii oraz dla Pani prof. Aliny Antoniak-Czajki, opiekuna naukowego uczennicy!

 • Nasi zwycięzcy SUDOKU

  W IX Mistrzostwach SUDOKU, które odbyły się 3 marca 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku w kategorii LICEUM pierwsze dwa miejsca zajęli uczniowie klasy III A naszej szkoły: I - Daniel Drapała, II - Grzegorz Awtuch.
  Serdecznie gratulujemy.
   
 • Alan Bracki finalistą VIII Bałtyckiego Konkursu Języka Angielskiego

  Alan Bracki, III B, dzisiaj (16.03.2017 r.) w Koszalinie zajął VII miejsce w części finałowej tego konkursu. To duże osiągnięcie, przedtem nikomu z naszej szkoły to się jeszcze nie udało.Brawo Alan!

 • 13.03.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczki szkolne.

 • 13.03.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Festiwal Literatury.

 • Wyniki Olimpiady Biologicznej

  21 stycznia 2017 roku w Szczecinie odbyły się zawody okręgowe 46 Olimpiady Biologicznej. Uczniowie I Liceum Ogólnokszałcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku - Katarzyna Foryszewska i Szymon Wołyński otrzymali tytuł finalisty etapu okręgowego olimpiady i indeks na Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

 • Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności - nasi w finale

  13 stycznia 2017 roku w Szczecinie odbył się etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Uczniowie I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku - Bartosz Zwiernik i Patrycja Markiewicz zajęli II i V miejsce i zakwalifikowali się do etapu centralnego, który odbędzie się w marcu 2017 roku.
  Serdecznie gratulujemy!!!

 • Z WIZYTĄ NA WYDZIALE FILOLOGII ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ POLITECHNIKI KOSZALIŃSKIEJ

  17 stycznia młodzież z klasy IB oraz II B miała okazję uczestniczyć w zajęciach na wydziale filologii angielskiej i niemieckiej Politechniki Koszalińskiej. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką studiów językowych i aktywnie uczestniczyli w zajęciach studenckich.

  Grupa języka angielskiego uczestniczyła w zajęciach mówienia prowadzonych przez native speakera, Amerykanina. Tematem dyskusji była postać Martina Luther Kinga oraz walka o równouprawnienie Afroamerykanów. Młodzież dokonała analizy ówczesnych wydarzeń oraz szukała podobieństw między ruchem praw obywatelskich w USA a Związkiem Zawodowym „Solidarność” i jego opozycji przeciw komunizmowi. Drugimi zajęciami był “Angielski w biznesie” a ich tematyką pojęcia marketingu i reklamy. Uczniowie poznali słownictwo branżowe i omówili techniki marketingowe.

  Grupa języka niemieckiego uczestniczyła w zajęciach „Zintegrowane sprawności językowe” oraz zajęciach z mówienia. Mieli okazję utrwalenia form wyrażania przyszłości omawiając swoje postanowienia noworoczne.

  Wizyta ta była bardzo dobrą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i źródłem wiedzy na temat tego z czym się wiąże studiowanie języka obcego. Takie wyjazdy będą nadal organizowane w celu zapoznania uczniów naszej szkoły ze specyfiką studiów językowych.

  Joanna Kozłowska

 • Sukces uczniów w Olimpiadzie Statystycznej

  1. Uczeń Norbert Jakubowski - klasa IIIF - finalista etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej (otrzymał wyróżnienie, nagrodą jest bezpłatny udział w Szkole Giełdowej odbywającej się na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego)
  2. Sebastian Sobol - uczestnik etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej ( 10. miejsce w województwie)
  3. Ławrukiewicz Oliwia - uczestnik etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej

Wiadomości

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku
  ul. Ks. Elżbiety 1 78-400 Szczecinek
 • 94 37 400 32

Galeria zdjęć