• Stawiamy na cyfryzację!

• Powiat Szczecinecki uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej na projekt„ Stawiamy na cyfryzację ! – poprawa jakości i dostępności kształcenia ogólnego w szkołach ponadpodstawowych”, w  ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021 – 2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

W ramach projektu planujemy:

• wyposażyć pracownie szkolne w monitory interaktywne wraz z komputerami przeznaczonymi do współpracy z monitorem,
            • zakupić nowoczesne materiały dydaktyczne, tj.: programy z serii Multimedialne Pracownie Przedmiotowe, stanowiące zestaw sprawdzonych multimedialnych materiałów edukacyjnych, stworzonych z myślą o realizacji atrakcyjnych lekcji z wykorzystaniem monitorów interaktywnych,
            • wyposażyć pracownie szkolne w narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych,
            • zrealizować dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla uczniów,
            • zorganizować kółka zainteresowań,
            • przeprowadzić doradztwo zawodowe dla uczniów,
            • wprowadzić program stypendialny dla uczniów o niskim statusie ekonomicznym
              i osiągających wysokie wyniki w nauce (1 000 zł przez okres 10 miesięcy),
            • przeprowadzić szkolenia dla uczniów: „Branżowe Symulacje Biznesowe - zarządzanie firmą + planowanie biznesu" oraz "Start UP Shaker – warsztaty biznesowe dla młodzieży",
            • udoskonalić kompetencje zawodowe nauczycieli realizowane w oparciu o indywidualnie zdiagnozowane potrzeby placówki.

Grupą docelową projektu są dwie szkoły ponadpodstawowe z terenu województwa zachodniopomorskiego, tj.: I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku oraz II Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Nr 7 w Białym Borze - ich uczniowie i nauczyciele zatrudnieni w tych szkołach.

Projekt ma na celu poprawę jakość i dostępność kształcenia ogólnego w szkołach ponadpodstawowych poprzez bezpośrednie wsparcie dla uczniów, nauczycieli jak i samych szkół.

Efektem projektu będzie zmiana sytuacji grup docelowych projektu (nabycie kwalifikacji/kompetencji przez uczniów, podniesienie kwalifikacji nauczycieli, cyfryzacja Placówki, wyposażenie pracowni szkolnych).

#FunduszeEuropejskie

Całkowity koszt projektu: 1 392 124,18 zł