• Wielkie Czytanie

•    17.11.2022r. w I LO im. Ks. Elżbiety miała miejsce kolejna akcja biblioteki szkolnej promująca czytelnictwo: Wielkie Czytanie 2022. Wzięło w niej udział 486 osób!

Cała szkoła na 4 godzinie lekcyjnej słuchała fragmentu "Lśnienia " S. Kinga. Uwiecznione na zdjęciach wydarzenia dowodzą, że warto sięgać po książki. Dziękujemy klasowym  lektorom za przygotowanie pięknego czytania, uczniom za słuchanie, nauczycielom za zaangażowanie.

Czytanie ma sens!

galeria Wielkie Czytanie 2022

• Czytaj.pl

• „Jest treść, jest forma.”

Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w kraju, a być może także i na świecie, ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy:

-pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy

-zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji

-czytać za darmo do 30.11.2022r.

W tym roku również włączamy się do akcji. Mamy szkolnego ambasadora:  W.Marciniak otrzymała od organizatorów koszulkę z kodem QR- kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć wyjątkowe bestsellery. Dotychczas w akcji Czytaj PL było dostępnych 12 pozycji, w edycji 2022 dołącza do nich sześć tytułów młodzieżowych, a więc łącznie 18 książek.

Akcja Czytaj PL jest od początku realizowana jako element programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, organizowana jest z inicjatywy Instytutu Książki.

Zajrzyj na WWW.czytaj.pl , czytaj i weź udział konkursach.

• Projekt książki

• W wyniku konkursu na projekty uczniowskie „Zaprojektuj  dla siebie i dla szkoły”  klasa 2 b otrzymała dofinansowanie od Rady Rodziców na realizację projektu  „Biblioteka naszych czasów”. We wrześniu biblioteka szkolna otrzymała nowe książki zakupione w ramach tego projektu. Od 20.09.2022r. można je wypożyczać . Autorkami projektu są Julia Ciąpała i Amelia Pawłowska, dziękujemy wam bardzo za pomysł i zaangażowanie.

Zdjęcia dostępne w galerii Projekt „Biblioteka naszych czasów”.