MENU

 • Projekt: Deutsch - Workshop

   

  „Uczyć się znaczy żyć” - pod takim hasłem odbyły się w poniedziałek 09.10.2017 warsztaty z języka niemieckiego, w których uczestniczyli uczniowie klasy III B z rozszerzonym językiem niemieckim, uczniowie klas pierwszych oraz zaproszony gość - pan Werner Pranschke wraz z żoną. Jest on abiturientem z 1940 roku, który z wielką pasją opowiedział o nauce w szkole, do której tak chętnie wraca. Wiedza i wykształcenie daje nadzieję na lepsze jutro, czyni każdego ucznia kimś wyjątkowym. Doświadczenie życiowe pana Wernera Pranschke wzbogaciło uczniów o wiedzę na temat nauki języków obcych (zna ich 5 biegle), dało uczniom wiele interesujących przykładów wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce, pomogło zrozumieć, jaki jest cel uczenia się.
  Dziękuję uczniom, którzy ze mną współpracowali w przygotowaniu wspomnianego spotkania, przeprowadzeniu dyskusji oraz wywiadu z panem Pranschke.

  Koordynator projektu: Daria Stec

 • ALEKSANDER MIKOŁAJCZAK i MARZANNA GRAFF W I LO IM. KS. ELŻBIETY

  We wtorek, 26.09.2017 r.  o godz. 17.00 oglądaliśmy sztukę pt. "Działka" z udziałem znanego aktora Aleksandra Mikołajczaka i jego żony Marzanny Graff, pisarki, scenarzystki i aktorki. To przejmujący spektakl o przyczynach i przejawach uzależnień dzieci i młodzieży oraz zachowań rodziców wobec pojawiającego się problemu. Sztuka oparta na wydarzeniach z życia rodzin, których uzależnienie dotknęło.
  Mistrzostwo aktorskie odtwórców pozwoliło widzom w sposób empatyczny doświadczyć przeżyć i towarzyszących ich postaw małżonków wobec uzależnionego syna, czego dowodem łzy wzruszenia w oczach nawet młodych ludzi.

  Ten niezapomniany wieczór niesie jednak także przesłanie - zawsze mądrze wybrać, odmawiając, gdy ktoś proponuje używki, gdyż, jak uczy spektakl oraz relacja aktorów, ten jeden raz może być ostatnim w życiu.

 • Wyniki egzaminu maturalnego 2017

  Porównanie wyników egzaminu maturalnego 2017 w I LO im. Ks. Elżbiety
  z wynikami  liceów ogólnokształcących w kraju i województwie zachodniopomorskim 
        I LO im. Ks. Elżbiety
  Przedmiot Kraj Województwo Ogółem Klasa profilowana
  Zdawalność 84,40% 79% 94,1%  
  Język polski PP 59% 57% 68% klasa humanistyczna - 70,5%
  Język polski PR 52% 44% 54,50% klasa humanistyczna - 68,5%
  matematyka PP 60% 55% 68.5% klasa matematyczna - 92%
  matematyka PR 47% 44%   klasa matematyczna - 52%
  Język angielski PP 77% 75% 86,2% klasa językowa - 89,7%
  Język angielski PR 65% 65% 66,1% klasa językowa - 76,5%
  Biologia 41% 39% 55,80% klasa medyczna - 67,5%
  Chemia 44% 44%   klasa medyczna - 54,4%
  Fizyka 46% 46% 51,30% klasa matematyczna - 58,3%
  Historia 36% 35% 41% klasa humanistyczna - 42,6%
 • Nagroda dla Bartka Zwiernika

  W dniu 26.05.2017 roku w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Wśród nagrodzonych laureatów znalazł się absolwent naszego liceum – Bartosz Zwiernik, który zajął IV miejsce w XVIII Konkursie Biologicznym. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 • Mamy Posłanki do Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie!

  Gratulacje dla Roksany i Karoliny z klasy IC.
  Już 1 czerwca zasiądą w poselskich ławach na ul. Wiejskiej.
  https://sdim.sejm.gov.pl/sdim_2017.nsf/results.xsp

 • "Kangourou Sans Frontières"

  16 marca 2017 roku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR.

  Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

  W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontières", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów.

  W Polsce konkurs jest przeprowadzany od 1992 roku

  W tegorocznej edycji nagrodę - WYRÓŻNIENIE zdobyło 7 uczniów naszej szkoły.

  w kategorii STUDENT - klasa III: Daniel Drapała, Krzysztof Cichoń, Grzegorz Awtuch;

                                     klasa II: Paweł Szafran, Jakub Brzegowy;

  w kategorii JUNIOR -     klasa I: Zofia Machalska, Robert Kowalczyk

  Serdecznie gratulujemy !!!

 • Czytanie na głos w języku angielskim - to ważne!

  Dzisiaj troje naszych uczniów reprezentowało nasze I LO w konkursie Czytania Na Głos w języku angielskim. Nasze miejsca: Marta Kot - 5 miejsce, Julia Tarnogórska - wyróżnienie: 7 miejsce. Gratulacje też dla Sebastiana Kaneckiego! BRAWO!!!

 • Sukces uczniów w konkursie fizycznym

  Krzysztof Cichoń z klasy 3A został laureatem (II miejsce) LIX Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego.
  Drużynowo (Krzysztof Cichoń, Mateusz Ksok, Paweł Skierski, Paweł Pestka z klasy III A) IV miejsce w województwie (zabrakło 1 punktu do III miejsca).
   

 • Nasi uczniowie w OWE

  Dnia 22.04.2017 roku w Szczecinie odbył się etap wojewódzki XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w której uczestniczyły uczennice naszej szkoły: Alicja Waśkowska, Oliwia Pietras i Maja Markanicz. Maja zakwalifikowala się do etapu ustnego
  i otrzymała tutuł finalisty. Opiekunem naukowym uczennic jest mgr Renata Litwin-Kizielewicz. Gratulujemy!

 • Daniel Drapała z III A laureatem!

  Od 27 lutego do 30 marca 2017 r. trwała XXI już edycja konkursu "Bieg po Indeks", organizowanego przez Politechnikę Koszalińską oraz Gminę Miasto Koszalin.

  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w szczególności z klas maturalnych, którzy interesują się matematyką, fizyką lub informatyką. Celem konkursu jest propagowanie nauk technicznych, a udział w nim jest doskonałą alternatywą do powtórzenia wiadomości przed maturą. Składał się z 3-ch etapów, z czego 2 pierwsze realizowane były przy wykorzystaniu platformy e-learningowej,

  W konkursie wzięli udział uczniowie 14 szkół ponadgimnazjalnych, nie tylko z naszego województwa.

  Do finału, który odbył się 30 marca 2017 r. w Politechnice Koszalińskiej, zakwalifikowało się z naszej szkoły 6 uczniów: Daniel Drapała, Michał Faliszewski, Paweł Skierski z kl. III A i Jakub Brzegowy, Tomasz Kozak, Jakub Szczepański z kl. II A.

  Miło nam zakomunikować, że wśród 30 laureatów finału znalazł się również Daniel Drapała - uczeń kl. III A. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się 7 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Koszalinie. Daniel otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe, a także dla szkoły pamiątkowy puchar.

  Gratulujemy!

 • Bartek czwarty w województwie!

  Dnia 08.04.2017 r. w Szczecinie odbył się wojewódzki XVIII Konkurs Biologiczny. Uczeń naszej szkoły - Bartek Zwiernik otrzymał tytuł laureata (IV miejsce). Gratulujemy Bartkowi oraz Pani Renacie Litwin-Kizielewicz, opiekunowi naukowemu laureata!

 • Astrofizyka po angielsku ...

  Jonathan Jardin, native speaker języka angielskiego, który od niedawna mieszka w Szczecinku, opowiadał nam dziś o kosmosie i gwiazdach. W sympatycznej atmosferze nasi uczniowie rozmawiali z nim nie tylko o tym, ale i o życiu zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w naszym mieście. A wszystko oczywiście po angielsku.:)

 • Nasi matematycy w czołówkce powiatowej

  W dniu dzisiejszym (8 IV 2017 r.) w Zespole Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku odbył się już IX Maraton Matematyczny - konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (liceum i technikum).

  Konkurs składał się z pięciu rund. Każda z części, to zadania innego typu do wykonania. Do kolejnych rund przechodziły osoby z największą liczbą punktów. Do ostatniej V rundy przeszło już tylko 10 osób w każdej kategorii.

  Bardzo miło nam poinformować, że wśród pięciu nagrodzonych osób w kategorii liceum znalazły się cztery osoby z naszej szkoły.
  Klasyfikacja naszych uczniów była następująca:

  2. Paweł Szafran - kl. II A
  3. Krzysztof Cichoń - kl. III A
  4. Mateusz Ksok - kl. III A
  5. Mateusz Szewczyk - kl. II A
   

  W finałowej V rundzie (10 osób najlepszych) znaleźli się jeszcze: Grzegorz Awtuch, Paweł Pestka - IIIA i Sebastian Kanecki - IIIB.
  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyniku, a szczególne brawa należą się uczniom nagrodzonym. Opiekunem naukowym ucniów jest Pani Bożenna Wysocka.

 • Hania Jasik finalistką Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej

  O sukcesie Hannny Jasik, uczennicy klasy IB (!), przeczytaj artykuł w czasopiśmie "Charaktery".
       Informujemy, że opiekunem naukowym Hani jest Pani mgr Iga Ostrowska.

 • Nasi finaliści Olimpiady Wiedzy Historycznej

 • Sukces naszych olimpijczyków!

  W dniach 23-25 marca 2017 roku w Szczecinie odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.
  W eliminacjach wzięło udział 65 uczniów z całej Polski. Ucznnica I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku - Patrycja Markiewicz otrzymała tytuł laureata, natomiast uczeń - Bartosz Zwiernik tytuł finalisty.

  Tytuł laureata uprawnia do przyjęcia na studia bez postępowania rekrutacyjnego między innymi na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - wydział lekarski, lekarsko-dentystyczny czy farmaceutyczny. Tytuł finalisty uprawnia do otrzymania maksymalnej liczby punktów z biologii przewidzianej w postępowaniu kwalifikacyjnym na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - wydział lekarski, lekarsko-dentystyczny czy farmaceutyczny. Ponadto oba tytuły uprawniają do przyjęcia bez postępowania rekrutacyjnego na dietetykę, techniki dentystyczne, fizjoterapię, elektroradiologię, zdrowie środowiskowe, biotechnologię, chemię, technologię żywności i żywienia człowieka, technikę rolniczą i leśną, pielęgniarstwo, turystykę, towaroznawstwo, zarządzanie i inżynierię produkcji, biologię, genetykę, biologię eksperymentalną, mikrobiologię i zarządzanie środowiskiem przyrodniczym na wielu uczelniach w Polsce. Oba tutuły uprawniają również do przyjęcia poza konkursem wyników egzaminu dojrzałości na Akademię Morską w Gdyni i w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy!
  Opiekunem naukowym uczniów jest Pani prof. Renata Litwin-Kizielewicz.

  Na zdjęciach oprócz uczniów są przedstawiciele Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

   

 • Wielkie osiągnięcie Klaudii!

  Cieszy nas sukces uczennicy klasy IIIC (humanistyczno-prawnej), Klaudii Stelmaszyńskiej, która została finaalistką etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Wielkie gratulacje dla Klaudii oraz dla Pani prof. Aliny Antoniak-Czajki, opiekuna naukowego uczennicy!

 • Nasi zwycięzcy SUDOKU

  W IX Mistrzostwach SUDOKU, które odbyły się 3 marca 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku w kategorii LICEUM pierwsze dwa miejsca zajęli uczniowie klasy III A naszej szkoły: I - Daniel Drapała, II - Grzegorz Awtuch.
  Serdecznie gratulujemy.
   
 • Alan Bracki finalistą VIII Bałtyckiego Konkursu Języka Angielskiego

  Alan Bracki, III B, dzisiaj (16.03.2017 r.) w Koszalinie zajął VII miejsce w części finałowej tego konkursu. To duże osiągnięcie, przedtem nikomu z naszej szkoły to się jeszcze nie udało.Brawo Alan!

 • 13.03.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczki szkolne.

Aktualności

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku
  ul. Ks. Elżbiety 1 78-400 Szczecinek
 • 94 37 400 32

Galeria zdjęć