• Oferta edukacyjna na rok szkolny 2021/2022
          • XI Mistrzostwa SUDOKU

W dniu dzisiejszym odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Szczecinku XI Mistrzostwa SUDOKU.

Wielki sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły.

I miejsce w kategorii LICEUM zajął Witold Argasiński z kl. II A, miejsce III w tej kategorii - Patrycja Nerć z III A.

Serdecznie gratulujemy.

• Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

21 października 2021 r. w auli szkoły I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku odbyło się spotkanie uczniów klas medycznych z Panią Izabelą Jadwiżyc - promotorką zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku.

Spotkanie odbyło się z okazji „Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi”, który został ustanowiony dwanaście lat temu na dzień 15 października. Miesiąc październik uznawany jest za miesiąc świadomości raka piersi. Według Światowej Organizacji Zdrowia właściwa profilaktyka może zmniejszyć ryzyko zachorowań na choroby nowotworowe nawet o 40%. Pani Izabela Jadwiżyc przypomniała uczniom, że rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Warto zatem pamiętać, że wczesne jej wykrycie w zdecydowanej większości przypadków, pozwala na jej całkowite wyleczenie.

• #przerwanaczytanie

W piątek, 8.10.2021r. I LO im. Ks. Elżbiety wzięło udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Czytali wszyscy: uczniowie, nauczyciele, pozostali pracownicy. Ostateczny wynik akcji zostanie podany do wiadomości publicznej w grudniu 2021 roku.

• Nasze media społecznościowe

Wtorek 26.10.2021