MENU

Wyniki Gimnazjady

WYNIKI GIMNAZJADY "NA DWORZE KSIĘŻNEJ ELŻBIETY"

Po raz dziesiąty Gimnazjada w Księżnej

2 czerwca odbyła się w I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku X Gimnazjada „Na dworze Księżnej Elżbiety” wraz z XXI Konkursem Historycznym. Tym razem Gimnazjada miała aż trzy odsłony sportową, naukową i artystyczną. Na sali gimnastycznej rywalizowano w IV Turnieju Sportowym, którego zwycięzcą zostało Gimnazjum im. D. Siedzikówny „Inki” w Czarnem przed Gimnazjum nr 2 im. Jana II Sobieskiego w Szczecinku.

Na niwie naukowej w X Gimnazjadzie wzięło udział 15 reprezentacji gimnazjów z trzech województw zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego, w tym niestety po raz pierwszy od 21 lat (k. historyczny) zabrakło reprezentacji Gimnazjum STO w  Szczecinku. Bezapelacyjnie wygrało Gimnazjum nr 2 im. Jana III Sobieskiego (drugi rok z rzędu!), na drugim miejscu Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Szczecinku, trzecie było Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza w Białym Borze, czwarte Gimnazjum w Okonku i piąte Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie.

Tym razem rywalizowano aż z dziesięciu  dziedzin naukowych, z których każdy zwycięzca otrzymywał „Złoty indeks”.

W części artystycznej, czyli w „I Talent Show” mogły wziąć udział obok gimnazjów również szkoły podstawowe.
Z zaproszenia skorzystały Szkoła Podstawowa 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Szczecinku, Gimnazjum nr 2
i Gimnazjum nr 3 w Szczecinku oraz Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Monte Cassino w Złocieńcu. W kategorii szkół Najbardziej Utalentowaną Szkołą 2017 została SP nr 6 w Szczecinku, w kategorii Talent Roku „Nagroda publiczności” - Alex Mandić uczeń SP nr 6, Talent Roku w kategorii szkół podstawowych Aleksandra Mickiewicz z SP nr 6,
a w kategorii gimnazjów Zofia Salmanowicz z Gimnazjum nr 2 w Szczecinku. Występy młodych utalentowanych uczniów można zobaczyć na stronie www.facebook.com/elkaszczecinek.

 

Aktualności

Kontakt

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku
    ul. Ks. Elżbiety 1 78-400 Szczecinek
  • 94 37 400 32

Galeria zdjęć