• Akcja jednoczesnego bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo- oddechowej
     • Akcja jednoczesnego bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo- oddechowej

     • Dnia 16.X.2018 roku  na terenie sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku  odbyła się akcja jednoczesnego bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo- oddechowej  w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, której celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki I pomocy przedmedycznej. Akcja odbywała się  pod patronatem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, we współpracy ze Szczecinecką Akademią Ratownictwa. Akcja trwała od 1200 – 1235 .

      Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca” obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

      Akcję nadzorowali ratownicy Szczecineckiej Akademii Ratownictwa. W ramach przygotowań bicia rekordu ratownicy przeszkolili uczniów 9 klas naszej szkoły oraz 30 gimnazjalistów. W akcji wykorzystano 16 fantomów na których biło rekord 250 osób, w tym uczniowie I LO, gimnazjum nr 1 i nr 2 oraz harcerze ZHP z Hufca Szczecinek.

       

    • Nasza drużyna wygrała IX Powiatowy Konkurs Zorientowany Matematyk!
     • Nasza drużyna wygrała IX Powiatowy Konkurs Zorientowany Matematyk!

     • W sobotę dnia 29 września 2018 odbył się dziewiąty Powiatowy Konkurs Zorientowany Matematyk, marsz na orientację połączony z rozwiązywaniem zagadek matematycznych. Zadaniem 3-osobowych drużyn jest znalezienie zaznaczonych na mapce punktów, dwóch ukrytych oraz rozwiązanie pięciu zadań matematycznych. 

      Organizatorzy z Zespołu Szkół NR 1 im. KEN w Szczecinku zapewnili ognisko, pieczone kiełbaski, słodki poczęstunek i nagrody dla najlepszych. Gospodarzem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy ul. Staszica 18.

       

       

       Drużyny naszej szkoły wywalczyły 3 pierwsze miejsca w kategorii liceum!

       

       

       I miejsce w konkursie zajęła drużyna klasy III A w składzie: Paweł Koch Jakub Bartecki i Kamil Świrski.

      II miejsce drużyna klasy I A : Gajdasik Iga, Bartosz Kniaź, Wojciech Gocałek,

      III miejsce drużyna klasy II D : Katarzyna Awtuch, Kozińska Joanna, Julia Kaszyńska.

       

       

       

       

       

       

       Serdecznie gratulujemy!

       

       

    • Sprzątanie Świata w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Elżbiety w Szczecinku
     • Sprzątanie Świata w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

     • Sprzątanie Świata w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Elżbiety w Szczecinku   

      Dnia 22.09.2018r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku wraz  z dyrekcją i nauczycielami po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Sprzątania Świata”, która przeprowadzana jest już po raz 25.

      w 1993 r. Program Ochrony Środowiska Naturalnego Narodów Zjednoczonych, we współpracy  z organizacją „Sprzątanie Australii”, zorganizowały wspólnie pierwszy światowy dzień sprzątania. Fundacja Nasza Ziemia w Polsce działa od 1994r. i od tego roku prowadzona jest akcja „Sprzątanie Świata”.

      Akcja Sprzątanie Świata została zorganizowana  we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Szczecinku, które zapewniło szkole worki, jednorazowe rękawice oraz odbiór zebranych śmieci. Aby przybliżyć uczniom naszej szkoły historię akcji Sprzątania Świata promowaną przez Fundację Nasza Ziemia oraz  jej główne cele i obszary działania uczniowie klasy II D przygotowali i przedstawili w auli szkoły prezentację multimedialną. Po jej zakończeniu uczniowie wraz z nauczycielami rozpoczęli sprzątanie wybranego przez szkołę terenu- brzegu Jeziora Trzesiecko.

      Akcja ta to świetna okazja do kształtowania właściwych postaw proekologicznych wśród młodzieży oraz mieszkańców Szczecinka. Kontynuacją akcji „Sprzątania Świata” pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia  jest zbiórka zużytych telefonów.

    • Nasi uczniowie uczestniczyli w XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
     • Nasi uczniowie uczestniczyli w XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

     • Mateusz Golczyk i Mateusz Romaniuk z klasy II C1 uczestniczyli z XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Przez cały dzień debatowali nad projektem uchwały dotyczącym popularyzacji wiedzy i podkreślenia znaczenia spuścizny posłów pierwszego Sejmu Niepodległej Polski.  Dzień wcześniej uczestniczyli w wycieczce po miejscach pamięci.

      Gratulujemy i czekamy na szerszą relację na łamach gazety szkolnej eLO.