• Konkurs Fotograficzny "Piękna Moja Niepodległa"
     • Konkurs Fotograficzny "Piękna Moja Niepodległa"

     • W związku z obchodami 100 –  lecia Odzyskania niepodległości przez Polskę w szkole został ogłoszony konkurs fotograficzny „Piękna Moja Niepodległa''.

           Na konkurs wpłynęło 110 prac, które można było oglądać na szkolnej wystawie. Prace  oceniała komisja składająca się z nauczycieli różnych przedmiotów oraz przedstawiciela Nadleśnictwa Szczecinek. Rozstrzygnięcia konkursu nastąpiło 9.XI.2018 roku w czasie szkolnych obchodów Święta  Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

           Autorzy nagrodzonych prac zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez  Firmę Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego  Szczecinek S.A,  Starostwo Powiatowe w Szczecinku, Nadleśnictwo Szczecinek  oraz Radę Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego  im. Ks. Elżbiety w Szczecinku .

      Nagrodzeni  uczniowie:

      I miejsce : Wiktoria Szcześniak  - zdjęcie pod tytułem: ”Chmury pod nogami”

      II miejsce : Barbara Hołubczat  - zdjęcie pod tytułem: ”  W czasach pierwszych Piastów ”

      III miejsce : Justyna Drapała -  zdjęcie pod tytułem: ”Leśna podróż”

      Zdjęcie pod tytułem „Zachód jesienią” – Adama Adamowskiego zostało wyróżnione przez Nadleśnictwo Szczecinek.

      Wyróżnienia głosami jury otrzymali :

      Michał Księżopolski -  zdjęcie pod tytułem „ Kasztan„

      Zuzanna Dubiniec  -  zdjęcie pod tytułem „Polne kwiaty latem „

      Wiktoria Kapsa -  zdjęcie pod tytułem „Pole rzepaku „

      Alicja Cembala - zdjęcie pod tytułem „Księżyc „

      Agata Matysiak  -  zdjęcie pod tytułem „Pole w słońcu „

      Katarzyna Awtuch -  zdjęcie pod tytułem „ Potęga gór„

      Najlepsza praca wybrana głosami uczniów ”Jesienny” w dniu 7.XI.2018r.  trafiła do Zofii Faltyniewicz .

      Organizatorami konkursu fotograficznego „Piękna Moja Niepodległa” były: Iga Ostrowska, Renata Litwin – Kizielewicz, Ewa Jankun.

                   

    • A OJCZYZNA MOJA WOLNA, WOLNA
     • A OJCZYZNA MOJA WOLNA, WOLNA

     • "A ojczyzna moja wola,wolna..." Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole konkurs literacki z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu by ło popularyzowanie wiedzy historycznej jak i umożliwienie wyrażenia poglądów w literackiej formie.

      Wszyscy uczestnicy wykazali się ciekawym ujęciem tematu oraz oryginalnymi odwołaniami do źródeł literackich i historycznych. Dali również wyraz swej patriotycznej postawie,za co należą się im wyrazy uznania. Wśród zwycięzców znaleźli się: Dominika Kępa IIIC- I miejsce Paula Jakubik IC - II miejsce Wiktoria Feryncowicz IC - III miejsce. 

      Wyróżnieni zostali: z kl. IC Roksana Gąska, Kacper Szutowski i Dawid Boberski, z kl. I D1 Karolina Kowalik i Aleksandra Sroka, z kl. IIIC Roksana Sakrajda, z kl. III d Alicja Cembala. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
      Organizatorką konkursu była p. Iwona Wilicka
       
           
    • MAMY NIEPODLEGŁĄ
     • MAMY NIEPODLEGŁĄ

     • W akcji "Mamy Niepodległą!" wysłaliśmy 200 kartek ! W projekt zaangażowały się klasy : IC, ID, IIC,IIC1,IID, IIIC, IIID, zainteresowani uczniowie z klas IA i IIA oraz nauczyciele i wychowawcy.
      Mamy Niepodległą! to ogólnopolska akcja społeczna organizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku od 2013 roku. Akcja jest skierowana do osób w każdym wieku i o różnych poglądach w całej Polsce. Każda z edycji to trzy różne projekty kartek okolicznościowych autorstwa znanych artystów. Radosne świętowanie uwalnia pozytywne emocje, promuje nowoczesny patriotyzm, integruje społeczności lokalne, a przede wszystkim to setki tysięcy wysłanych życzeń i uśmiechów na twarzach ich odbiorców.
      Akcja jest objęta patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, patronatem honorowym Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego i patronatem medialnym Polskiego Radia S.A.

    • Nasi Laureaci - Powiatowy Przegląd Czytania na Głos Literatury Polskiej o Tematyce Patriotycznej w Przekładach Obcojęzycznych
     • Nasi Laureaci - Powiatowy Przegląd Czytania na Głos Literatury Polskiej o Tematyce Patriotycznej w Przekładach Obcojęzycznych

     • W środę (7.11.2018) odbył się Powiatowy Przegląd Czytania na Głos  w Języku Obcym organizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku. W tym roku, w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości, uczestnicy mieli za zadanie odczytać fragment literatury polskiej

      o tematyce patriotycznej w przekładzie obcojęzycznym. W ramach konkursu dopuszczono wybór spośród języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego. W przeglądzie udział wzięło łącznie 24 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.  14 z nich przygotowało fragmenty polskiej literatury przetłumaczonej na język angielski, 3 na język rosyjski, 3 na język francuski i 4 na język niemiecki.

       

      Jury wyłoniło 6 laureatów: 3 w kategorii języka angielskiego i 3 w kategorii pozostałych języków obcych. Tym bardziej cieszy nas sukces dwójki naszych uczniów, Julii Szkutnik z klasy IIIB oraz Rolanda Schlambergera z klasy ID1, którzy zostali laureatami w kategorii języka angielskiego.

       

      Julia Szkutnik wybrała powieść Gustawa Herlinga-Grudzińskiego „Inny Świat” i z emocjonalną interpretacją odczytała fragment o strajku głodowym. Roland Schlamberger odczytał, a wręcz wyrecytował, wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Moim rodzicom”.  Nad przygotowaniem laureatów do konkursu czuwała pani Joanna Kozłowska, nauczyciel języka angielskiego.

      Gratulujemy również Oskarowi Kamińskiemu oraz Janowi Kropiewnickiemu, których występy również zasługują na uznanie.