• Ślubowanie uczniów klas pierwszych

• 26 września 2019  podczas uroczystości ślubowania uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. Tekst roty odczytał ucz. kl. I A Kacper Jankun. Uczniowie klas pierwszych otrzymali identyfikatory oraz tradycyjne upominki od klas trzecich.
            W imieniu klas pierwszych głos zabrały  Oliwia Filip i Natalia Pałubicka, uczennice klasy I A, które w swoim wystąpieniu, podziękowały za przyjęcie do społeczności szkoły.

Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie przez uczniów klasy III D sztandaru szkoły nowemu pocztowi, w skład którego wchodzą uczniowie klasy II D i II A.

Uroczystość poprzedziły otrzęsiny. Uczniowie klas III przygotowali młodszym kolegom i koleżankom szereg zadań i konkursów, w trakcie których pierwszoklasiści musieli wykazać się zdolnościami artystycznymi, wiedzą o szkole i nauczycielach oraz dużym poczuciem humoru. Zebrano również karme dla kotów, która zostanie przekazana do schroniska dla zwierząt.

Zapraszamy do galerii zdjęć: Ślubowanie kl. I, Otrzęsiny.

• "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

• W sobotę 21.09.2019 r. uczniowie naszego LO wraz z dyrekcją i nauczycielami po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Sprzątania Świata”. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Aby przybliżyć wszystkim historię akcji Sprzątania Świata promowaną przez Fundację Nasza Ziemia oraz jej główne cele i obszary działania uczniowie przygotowali i przedstawili w auli szkoły prezentację multimedialną. Nastepnie wyruszyliśmy w teren, by aktywnie włączyć się w akcję.

Więcej zdjęć w galerii.

• "Zorientowany Matematyk 2019" - całe podium nasze!

• Dnia 21.09.2019 r na terenie Lasu Klasztornego odbyła się X edycja konkursu "Zorientowany Matematyk" - marsz na orientację połączony z rozwiązywaniem zagadek matematycznych. Po zakończeniu marszu na zmęczonych uczestników czekała przepyszna gorąca grochówka oraz słodki poczęstunek.

Nasi uczniowie zdobyli 1, 2 i 3 miejsce.

Zwycięskie drużyny to:

1 miejsce zdobyła drużyna w składzie:

Maciej Maduzia IIIA,

Paweł Sobczak IIIA,

Jakub Liniewicz IIC

2 miejsce zdobyła drużyna w składzie:

Julia Kaszyńska IIID,

Joanna Kozińska IIID,

Meri Poghosyan IIID

3 miejsce drużyna:

Jakub Kobyłecki ID,

Karolina Pietrzyk ID,

Natalia Ślęzak ID

Serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć w galerii i na fb: http://www.facebook.com/elkaszczecinek/

• "My też jechaliśmy rowerami!"

• W piątek 20.09.2019 roku odbył się rajd rowerowy "Naokoło jest wesoło". Jest to cykliczna impreza, która w ramach Dnia Bez Samochodu, propaguje ekologiczne działania na rzecz ochrony środowiska.  Nasi uczniowie pod opieką p.Tomasza Mazura też uczestniczyli w rajdzie rowerowym i dzielnie przejechali malowniczą trasę wokół jeziora Trzesiecko. Brawo!

Dziękujemy wszystkim naszym uczniom za aktywny udział w tej akcji i do zobaczenia za rok!