• Ślubowanie uczniów klas pierwszych

     • 26 września 2019  podczas uroczystości ślubowania uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. Tekst roty odczytał ucz. kl. I A Kacper Jankun. Uczniowie klas pierwszych otrzymali identyfikatory oraz tradycyjne upominki od klas trzecich.
      W imieniu klas pierwszych głos zabrały  Oliwia Filip i Natalia Pałubicka, uczennice klasy I A, które w swoim wystąpieniu, podziękowały za przyjęcie do społeczności szkoły.

      Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie przez uczniów klasy III D sztandaru szkoły nowemu pocztowi, w skład którego wchodzą uczniowie klasy II D i II A.

      Uroczystość poprzedziły otrzęsiny. Uczniowie klas III przygotowali młodszym kolegom i koleżankom szereg zadań i konkursów, w trakcie których pierwszoklasiści musieli wykazać się zdolnościami artystycznymi, wiedzą o szkole i nauczycielach oraz dużym poczuciem humoru. Zebrano również karme dla kotów, która zostanie przekazana do schroniska dla zwierząt. 

      Zapraszamy do galerii zdjęć: Ślubowanie kl. I, Otrzęsiny.

    • "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"
     • "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

     • W sobotę 21.09.2019 r. uczniowie naszego LO wraz z dyrekcją i nauczycielami po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Sprzątania Świata”. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Aby przybliżyć wszystkim historię akcji Sprzątania Świata promowaną przez Fundację Nasza Ziemia oraz jej główne cele i obszary działania uczniowie przygotowali i przedstawili w auli szkoły prezentację multimedialną. Nastepnie wyruszyliśmy w teren, by aktywnie włączyć się w akcję.

      Więcej zdjęć w galerii.

     • "Zorientowany Matematyk 2019" - całe podium nasze!

     • Dnia 21.09.2019 r na terenie Lasu Klasztornego odbyła się X edycja konkursu "Zorientowany Matematyk" - marsz na orientację połączony z rozwiązywaniem zagadek matematycznych. Po zakończeniu marszu na zmęczonych uczestników czekała przepyszna gorąca grochówka oraz słodki poczęstunek.

      Nasi uczniowie zdobyli 1, 2 i 3 miejsce.

      Zwycięskie drużyny to:

      1 miejsce zdobyła drużyna w składzie:

      Maciej Maduzia IIIA,

      Paweł Sobczak IIIA,

      Jakub Liniewicz IIC

      2 miejsce zdobyła drużyna w składzie:

      Julia Kaszyńska IIID,

      Joanna Kozińska IIID,

      Meri Poghosyan IIID

      3 miejsce drużyna:

      Jakub Kobyłecki ID,

      Karolina Pietrzyk ID,

      Natalia Ślęzak ID

      Serdecznie gratulujemy!

      Więcej zdjęć w galerii i na fb: http://www.facebook.com/elkaszczecinek/

     • "My też jechaliśmy rowerami!"

     • W piątek 20.09.2019 roku odbył się rajd rowerowy "Naokoło jest wesoło". Jest to cykliczna impreza, która w ramach Dnia Bez Samochodu, propaguje ekologiczne działania na rzecz ochrony środowiska.  Nasi uczniowie pod opieką p.Tomasza Mazura też uczestniczyli w rajdzie rowerowym i dzielnie przejechali malowniczą trasę wokół jeziora Trzesiecko. Brawo!

      Dziękujemy wszystkim naszym uczniom za aktywny udział w tej akcji i do zobaczenia za rok!