• Mikołajki w I LO
     • Mikołajki w I LO

     • 6 grudnia w szkole obchodziliśmy Mikołajki! Od samego rana na korytarzach mogliśmy zachwycać się świąteczną muzyką, do klas zawitał święty Mikołaj ze swoimi śnieżynkami. Samorząd Uczniowski zorganizował dwa konkursy.

      Pierwszym był konkurs na najciekawszy strój świąteczny. Zwyciężczynią została Zuzanna Mejka kl. 1c, drugie miejsce przypadło Laurze Grodzińskiej kl. 2c, zaś trzecie miejsce zajął Maciej Sycz kl. 2a.

      Drugi konkurs polegał na udekorowaniu swojej klasy w tonie bożonarodzeniowym. Zwycięską klasą została 1a (SK), drugą najpiękniejszą klasą okazała się sala 16, trzecie miejsce przyznaliśmy klasie 3c1 (sala 25). Ponadto, wyróżniliśmy również trzy klasy: kl. 1c (sala 37), kl. 2c (sala 26), kl. 1e (sala 35). SU dziękuje wszystkim za zaangażowanie i włożone serca w udekorowanie swoich klas!

       

     • Wolontariusz Roku 2019

     • W czwartek (28.11) w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu “Wolontariusz Roku 2019”.

      Wśród wyróżnionych znalazła się Oliwia Filip, uczennica klasy 1A, która w towarzystwie wychowawczyni – Pani Joanny Wróblewskiej, odebrała nagrodę z rąk zastępcy burmistrza – Pana Macieja Makselona.

      Więcej na stronie: https://szczecinek.com/artykul/oto-ludzie-o-wielkich/879127

       

     • "Dziewczyny o krok od medalu"

     • Kolejny sukces sportowy naszych dziewczyn!

      W czwartek 28 listopada na basenie Milenium w Kołobrzegu odbyły się finały wojewódzkie szkół średnich w sztafetach pływackich dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady.
      Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura spisały się bardzo dobrze i zajęły IV miejsce w województwie! Nasze pływaczki zdobyły tyle samo punktów co II LO ze Szczecina, które sklasyfikowano na III miejscu. O medalu zdecydował wynik sztafety.
      Reprezentacja dziewcząt: Julia Kulig, Julia Figiel, Patrycja Nerć, Zofia Foltyniewicz, Aleksandra Baranek i Hanna Skrobanek.
      Brawo dziewczyny! Gratulacje!

       

      Drużyna chłopców też wywalczyła wysokie V miejsce w województwie! Do czwartego miejsca zabrakło jednego punktu!
      Reprezentacja chłopców: Michał Dybowski, Wojciech Pestka, Vahe Poghosyan, Bartosz Piątek, Konrad Szczepański i Radosław Celej.
      Brawo chłopcy! Gratulacje!
      Warto dodać, że poziom zawodów był bardzo wysoki i wielu zawodników osiągnęło bardzo dobre rezultaty!

       

       

     • Paula Jakubik w Parlamencie Młodych RP

     • 23 listopada Paula Jakubik, ucz. kl. II C miała okazję wziąć udział w posiedzeniu Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej pod przewodnim tematem "Rola młodzieży w zjednoczonej Europie". Centrum polskiej debaty młodzieżowej była Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Paula, jako jedna ze stu parlamentarzystów z Polski, brała aktywny udział w obradach. Uczestniczyła w pracach bloku tematycznego "Ochrona praworządności". Podczas Parlamentu Młodych zabrała głos na temat praworządności w Polsce.

     • "Piosenka dobra na wszystko"

     • 16.11 odbył się powiatowy konkurs wokalny „Piosenka dobra na wszystko” w Grzmiącej. Naszą szkołę reprezentował duet Zofia Nowacka, oraz Zuzanna Tederko, które w swojej kategorii zajęły I miejsce. Serdecznie gratulujemy.

     • Wizyta w Radiu Koszalin

     • Dnia 14 listopada 2019 r. grupa dziennikarska z klasy IIC z Panią Profesor Iwoną Wilicką wybrała się do Radia Koszalin. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak działa radio, jaka jest jego historia oraz jak wygląda przygotowanie tego, co dzisiaj słyszymy w odbiornikach radiowych. Dodatkowo każdy mógł przeprowadzić swoją własną audycje radiową w studiu nagraniowym. Zwiedziliśmy wiele sal nagraniowych. Mieliśmy okazję rozmowy z pracownikami radia oraz sprawdzenia swoich własnych sił w roli dziennikarskiej, jak i montażowej. Uczniowie są bardzo zadowoleni, tym bardziej, iż wizyta w radiu poszerzyła ich zainteresowania dziennikarskie.

     • NAJLEPIEJ PŁYWAJĄ w I LO

     • Kolejny sukces sportowy naszych uczniów, tym razem w pływaniu!

      W czwartek 14 listopada na miejskim basenie odbyły się zawody szkół średnich w sztafetach pływackich dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady.

      Nasze dziewczyny i nasi chłopcy pod opieką p.Tomasza Mazura spisali się rewelacyjnie i zdobyli złote medale! Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców!!!

      Reprezentacja dziewcząt: Julia Kulig, Julia Figiel, Patrycja Nerć, Zofia Foltyniewicz, Aleksandra Baranek i Hanna Skrobanek oraz Wiktoria Szczepańska.

      Dziewczyny najlepiej zaprezentowały się indywidualnie i również w sztafecie 6x50m st. dowolnym! Wygrały zdecydowanie i pewnie sięgnęły po złoto.

      Brawo dziewczyny!

      Drużyna chłopców też wywalczyła pierwsze miejsce i również zdobyła złote medale!

      Reprezentacja chłopców: Michał Dybowski, Wojciech Pestka, Vahe Poghosyan, Bartosz Piątek, Konrad Szczepański i Grzegorz Mikołajczyk oraz Maciej Sycz.  

      Chłopcy bardzo dobrze pływali indywidualnie ale o medalu złotym decydowała sztafeta 6x50m st. dowolnym, którą w pięknym stylu wygrali! Brawo chłopcy!

      Serdecznie gratulujemy obu drużynom i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim w Kołobrzegu 28.11.2019!

     • Święto Niepodległości

     • "Szkoła do hymnu" - 8 listopada punktualnie o godzinie 11.11 zgromadzeni w sali gimnastycznej I LO uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły wspólnie odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

      Następnie odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości, którą uświetniły występ chóru szkolnego i prelekcja p. Anny Dymnej - pracownika Muzeum w Szczecinku.

     • Zawody Szkolne IV edycji Olimpiady Statystycznej

     • W czwartek 7 listopada 2019 roku odbyły się Zawody Szkolne IV edycji Olimpiady Statystycznej. Do testu online przystąpiło 13 uczniów. Do Zawodów Okręgowych zakwalifikowało się trzech najlepszych uczniów:

      1. Paweł Sobczak IIIA

      2. Łukasz Garbacki IIIA

      3. Zuzanna Łukasik IIA

      Gratulujemy uczniom, którzy przechodzą do kolejnego etapu jak i wszystkim, którzy przystąpili do testu. Mamy nadzieję, że było to dla Was ciekawe doświadczenie.

      Olimpiada Statystyczna ma charakter trójstopniowy, uczestnicy biorą udział w Zawodach Szkolnych, Zawodach Okręgowych i Zawodach Centralnych. Spośród uczestników rywalizacji zostanie wyłonione grono 80 uczestników, z czego najlepsza 30 uczestników otrzyma status finalisty, w tym 10 uczestników status laureata. Finaliści i laureaci Olimpiady Statystycznej nagrodzeni są wieloma atrakcyjnymi nagrodami, m.in. bonami pieniężnymi, złotymi indeksami dzięki którym przyjmowani będą na wiele prestiżowych uczelni w kraju z pominięciem postępowania rekrutacyjnego i wieloma innymi upominkami.