• NASI KOSZYKARZE NAJLEPSI w POWIECIE

• W środę i w czwartek w naszej hali odbyły się rozgrywki w koszykówce chłopców w ramach Licealiady, czyli  Mistrzostwa Powiatu szkół średnich.

Do rywalizacji przystąpiło aż siedem szkół: ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 6, ZST, LO STO, LO Borne Sulinowo i gospodarze I LO.

Nasi chłopcy pod opieką p.Tomasza Mazura spisali się znakomicie i wygrali jako jedyni wszystkie mecze!

Największe emocje były w meczu półfinałowym z ZS nr 1 i  finałowym z LO Borne Sulinowo, w których zwycięstwo nasi zawodnicy wywalczyli w ostatnich minutach!

Skład I LO: Jakub Sienkiewicz, Patryk Kodź, Stefan Patrzyński, Michał Bielas, Kacper Dębowski, Błażej Krywiński, Maksymilian Kiczuk, Dawid Krupecki, Dominik Gonczarów, Radosław Celej, Jakub Dąbrowski i Filip Wronowski.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Patryk Kodź!

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom! Brawo chłopaki!

A naszym kibicom dziękujemy za doping!!!

• Zajęcia mikroskopowania w CEEiRJ w Szczecinku

• 28 stycznia 2020 r. młodzież z klasy I D I LO im. Ks Elżbiety w Szczecinku pod opieką nauczyciela biologii uczestniczyła w zajęciach mikroskopowania w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Uczennica klasy I D Lidia Pachciarek przygotowała lekcję powtórzeniową z budowy i funkcji tkanki nabłonkowej. Następnie pod opieką Pani Wioletty Michalskiej wykonała preparat mikroskopowy tkanki nabłonkowej, pobierając komórki nabłonkowe za pomocą wacika z wewnętrznej strony policzka. Młodzież miała okazję obejrzeć pod mikroskopem przygotowany przez uczennicę preparat tkanki nabłonkowej oraz innych tkanek (erytrocytów człowieka i żaby) na przygotowanej wcześniej przez uczennicę prezentacji. Na zakończenie uczniowie podziękowali za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach.

• Spotkanie z ratownikiem medycznym

• W dniu 28.01.2020r. uczniowie klas ID i IE wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym Panem Robertem Kochanowskim, który udzielił praktycznych wskazówek dotyczących ratowania ludzkiego życia i zdrowia.Bardzo dziękujemy!

• Przegląd Kolęd i Pastorałek w Parafii Ducha Św. w Szczecinku

• 25 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Parafii Ducha Św. w Szczecinku.

Wśród solistów I miejsce zajęła Julia Kolasińska, a wśród zespołów II miejsce - Tercet w składzie: Zuzanna Tederko, Zofia Nowacka i Malwina Stańska. I miejsce natomiast radośnie wyśpiewał Chór I LO.

• XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

• XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.Miło nam poinformować, iż Aleksandra Andrzejewska, ucz. kl. III E została zakwalifikowa do zawodów III stopnia (centralnych) XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie centralnym.

• ŚWIĄTECZNO- NOWOROCZNY KONCERT SZKOLNEGO CHÓRU

• Hej kolęda, kolęda...- pod takim tytułem we wtorkowy wieczór 21 stycznia br. przygotowaliśmy jako chór, nasz pierwszy koncert. Kolędą Gdy się Chrystus rodzi przywitaliśmy w auli I LO zgromadzonych licznie gości. Wśród zaproszonych znaleźli się nauczyciele i dyrekcja szkoły, uczniowie i ich rodziny oraz mieszkańcy Szczecinka. To był pierwszy koncert naszego chóru, który rozpoczął swoją działalność we wrześniu br., i upłynął w klimacie świąteczno- noworocznym. Zaprezentowaliśmy tradycyjne kolędy i piosenki świąteczne, polskie i zagraniczne. Słuchaczom najbardziej spodobała się piosenka Uciekali z musicalu Metro i właśnie tę wykonaliśmy na bis. Ale nie tylko chór kolędował, śpiewaliśmy także wspólnie z publicznością. Jako że 21 i 22 stycznia przypadają Dzień Babci i Dzień Dziadka, podczas spotkania pamiętaliśmy o naszych kochanych babciach i dziadkach. Były życzenia i własnoręcznie przygotowany słodki poczęstunek, a potem radość i łzy wzruszenia u obdarowanych... Na koniec, po przedstawieniu wszystkich wykonawców, z radością usłyszeliśmy długie brawa i dużo miłych słów. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie nasze spotkanie w murach Księżnej Elżbiety. Zatem... do zobaczenia

Chór I LO

• BohaterON

• W październiku 2019 roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję  BohaterOn - włącz historię !

W ramach realizacji projektu p. Elżbieta Woźniak i p. Maciej Podstawski  przeprowadzili   lekcje na temat Powstania Warszawskiego. Ponadto grupa 45 uczniów klas I-III  przesłała życzenia dla Powstańców na wykonanych własnoręcznie kartkach. Podobna akcja została zrealizowana wśród uczniów  mieszkających w bursie szkolnej.

Dziękujemy za kultywowanie pamięci o bohaterach czasów wojny.

• Ranking Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2020

• W Rankingu Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2020 I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku zajęło 481 miejsce w rankingu głównym oraz 12 miejsce w województwie.                                                                        Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy nasza szkoła ma prawo do używania w 2020 roku i w latach następnych tytułu honorowego "SREBRNEJ SZKOŁY 2020".Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.