• Złoto naszych siatkarek!!!!

• W dniach 26-27.02.2020 w hali sportowej naszego LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt.W turnieju udział wzięło 6 zespołów z powiatu szczecineckiego, podzielonych na dwie grupy. Do półfinału awansowały po dwa najlepsze zespoły z grupy. W pierwszym meczu półfinałowym ZS nr 1 pokonał ZS nr 2 2:0, a w drugim l LO wygrało 2:0 z ZS nr 6. W finale najlepsze okazały się dziewczęta z I LO, które w pięknym stylu pokonały zespół z ekonomika 2:0 i tym samym zostały Mistrzyniami Powiatu Szczecineckiego w piłce siatkowej dziewcząt!Serdecznie gratulujemy dziewczynom i trenerowi!

• Stypendysta Prezesa Rady Ministrów

• W piątek 7.02.2020 w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych uczniów znalazł sie Mateusz Golczyk, ucz.kl. III C 1. Serdecznie gratulujemy.

• Srebrna tarcza dla I liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

5 lutego 2020 r  w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyło się uroczyste spotkanie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pani Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy z dyrektorami najlepszych zachodniopomorskich szkół ponadgimnazjalnych w XXII Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020.

Podczas uroczystości Pani Kurator uhonorowała dyrektorów liceów i techników z naszego regionu, które w Rankingu Perspektywy 2020 otrzymały Złote, Srebrne lub Brązowe Tarcze.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, szkoły zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

• Nasze dziewczyny znowu ze złotem!

• W środę 05.02.2020r. w naszej hali odbyły się powiatowe rozgrywki w koszykówce dziewcząt w ramach Licealiady, w których udział wzięły cztery zespoły. Były to: ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 6 i I LO. Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym".

Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura były mało gościnne i zajęły I miejsce! Emocji we wszystkich meczach nie brakowało, ale największe były w meczu z ZS nr 1. Nasze koszykarki do ostatniej sekundy walczyły o zwycięstwo i zwyciężyły jednym punktem! Jako jedyne wygrały wszystkie swoje mecze i zdobyły złote medale!

Skład zwycięskiej drużyny: Natalia Dobysz, Daria Kumoch, Joanna Kozińska, Iza Komorska, Julia Nocek, Michelle Mężykowska, Jagoda Bolechowska, Wiktoria Wiśniewska, Kamila Bogdanowicz i Zuzanna Nowacka. Najlepszą zawodniczką turnieju została Iza Komorska!

Brawo dziewczyny!

Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie regionalnym!!!

• Olimpiada Języka Łacińskiego

• Miło nam poinformować, że Michał Rogiński z klasy II b zakwalifikował się, z bardzo wysokim wynikiem, do etapu centralnego Olimpiady Języka Łacińskiego. Serdeczne gratulacje !

• Studniówka

• 25 stycznia w "Domu Kolejarza" odbyła sie studniówka. Uroczystość rozpoczęła się polonezem, którego choreografię przygotował Tomasz Mazur. Następnie wszystkie klasy dziękowały swoim wychowawcom, gronu pedagogicznemu za wspólnie spędzone trzy lata. Każda klasa III przekazała własnoręcznie robiony beret na ręce dyrektora szkoły.