• Drodzy Maturzyści!!

     •  

      „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

      lecz przez to, kim jest;

      nie przez to, co ma,

      lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

      Święty Jan Paweł II

      Kochani Maturzyści !!!

       

       Mijają trzy lata, okres wytężonej pracy, wzlotów i upadków, chwil szczęścia i radości. Coś się kiedyś zaczyna   i coś się gdzieś kończy. Taka jest kolej rzeczy i taki jest jej porządek. Fragment Waszej drogi życiowej związany z tą szkołą powoli, nieubłaganie dobiega końca. Kiedyś za kilka, kilkanaście lat, gdy spojrzycie wstecz poprzez warstwę czasu, zapewne będziecie chcieli wychwycić każde, nawet najdrobniejsze wspomnienie i przywrócić   je Waszej pamięci. Każdy dzień spędzony w szkole, każdą lekcję, każdy dzwonek, każde wydarzenie. Każdą twarz przewijającą się w salach lekcyjnych i na korytarzu, każdą chwilę.

      Pragnąłbym aby były to miłe wspomnienia. Pewnie nie do wszystkich jeszcze dociera co dzisiaj się kończy. Kiedy za kilka lat uda się Wam zorganizować klasowe jubileuszowe spotkania, mile i ciekawie będzie powspominać to, co już nigdy nie wróci. Życzę wszystkim, aby cele sobie założone i zamierzenia udało się zrealizować, by życie się Wam dobrze poukładało i kiedyś jak spotkamy się po latach można Was było zobaczyć szczęśliwych  i zadowolonych, żeby można było usłyszeć słowa: ta szkoła mnie czegoś nauczyła.

      Gratuluję wszystkim ukończenia szkoły i tym samym dopuszczenia do egzaminu maturalnego.  Tylko wytrwali        i pracowici dotrwali z nami do dzisiaj.

      Dziękuję wychowawcom klas maturalnych za trud i wysiłek włożony w pracę z uczniami, której efekty są nie tylko poparte świadectwami ukończenia szkoły. Podejmowane działania wychowawcze, opiekuńcze, patriotyczne, obywatelskie będą z całą pewnością wśród tych młodych ludzi owocować w dorosłym życiu

       

      Życzę Wam, żeby wszystkie Wasze plany i marzenia się spełniły.

      Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety

      Arkadiusz Szczepaniak

       

     • TYTUŁ ZŁOTEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP 2020r.

     • Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego 2020 roku przekazała serdeczne gratulacje Dyrekcji, nauczycielom i uczniom naszej Szkoły za olbrzymie sukcesy w olimpiadach społeczno - prawnych. Zaowocowało to zajęciem wysokiego miejsca w Polsce przez naszą Placówkę w IX Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim 2020 roku i uzyskaniem statusu ZŁOTEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP 2020 r.

     • Rekrutacja do klas I na rok szkolny 2020/2021

     •  

       

      Podanie o przyjęcie do naszego liceum znajduj e się w zakładce rekrutacja.

      Wypełnione podanie można przesłać (już od dziś) w następujący sposób:

      1. na adres email: loela@poczta.onet.pl 
      2. faxem na nr: 94 37 400 32
      3. pocztą tradycyjną na adres szkoły:

      I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku

      ul. Ks. Elżbiety 1; 78-400 Szczecinek

       

       

     • Drodzy uczniowie, nowa pracownia komputerowa w I LO już na Was czeka.

     • Nowa pracownia komputerowa została już uruchomiona w I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku.

      17 komputerów wraz z pełnym oprogramowaniem i dostępem do Internetu zostało zakupionych  z budżetu Powiatu Szczecineckiego. Pracownia wyposażona jest również w drukarkę 3D i projektor.