• Warsztaty teatralne

• Przez ostatni tydzień, członkowie szkolnego kółka teatralnego, którego opiekunem jest Pani Joanna Wróblewska, brali udział w warsztatach teatralnych z Panem Mirosławem Glinieckim, aktorem z koszalińskiego Teatru STOP. Warsztaty zorganizowane zostały przez szczecinecki Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii ze środków finansowych Urzędu Miasta. Grupa przyjęła nazwę Teatr COŚ WYPADŁO.  Efektem końcowym ich pracy był spektakl pt. Nawitkacje, który mogliśmy obejrzeć w czwartkowy (16.09) wieczór w auli szkoły. Sztuka inspirowana była tekstami 8-letniego Stasia Witkiewicza (późniejszego Witkacego), na podstawie której Pan Mirosław Gliniecki, przygotował autorską adaptację. Cały występ obserwowali w auli goście, nauczyciele i rodzice, którzy nagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami.

• Wycieczka do Wrocławia

• 10 września 2021 r. uczniowie I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku z klasy III T, III D, III E, II D i II E pod opieką nauczycieli uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.

Celem wycieczki było zwiedzanie „Wystawy Body Worlds” dotyczącej anatomii człowieka, autorstwa wynalazcy plastynacji prof. Gunthera von Hagens. Wystawa pozwoliła uczniom obserwację 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które przedstawiały  potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji.

Ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Narodowego oraz Panoramy Racławickiej. W Muzeum uczniowie mogli obejrzeć obiekty reprezentujące wszystkie dziedziny sztuki, począwszy od średniowiecznej śląskiej rzeźby kamiennej i drewnianej, malarstwa śląskiego, polskiego i europejskiego, poprzez rzeźbę nowożytną i modernistyczną, rysunek, grafikę i bardzo bogate zbiory rzemiosła artystycznego minionych epok od antyku przez średniowiecze do początków XX wieku, aż po zbiory książek i dokumentów.

Panorama Racławicka we Wrocławiu to niesamowity skarb tego miasta. W swoim wnętrzu skrywa monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów. Uczniowie mogli obejrzeć ten wyjątkowy obraz oraz posłuchać o zwycięskiej bitwie Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku.

Wycieczka dostarczyła wszystkim mnóstwo atrakcji i wiedzy, bo przecież wycieczka szkolna to „uczenie się przez odkrywanie, przeżywanie i działanie”.