• Spotkanie uczniów klas medycznych z przedstawicielkami Stowarzyszenia Amazonek w Szczecinku

     • 27 października 2021 r. w auli szkoły I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku odbyło się spotkanie uczniów klas medycznych z przedstawicielkami Stowarzyszenia Amazonek w Szczecinku – Panią Grażyną Kuszmar, Panią Barbarą Szymańską oraz Panią Beatą Galińską.                                                     

      To już drugie spotkanie, które odbyło się z okazji „Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi”. Stowarzyszenie Amazonek to organizacja pozarządowa powołana z inicjatywy kobiet dotkniętych chorobą nowotworową piersi. Zaproszone Panie przedstawiły cel stowarzyszenia, którym jest dostarczenie kobietom chorym na nowotwór piersi emocjonalnego i praktycznego wsparcia, ułatwienie im podejmowania osobistych decyzji oraz znalezienia motywacji powrotu do zdrowia i uzyskania możliwie najlepszej jakości życia.

      Przedstawicielki Amazonek zwróciły szczególną uwagę na konieczność samobadania piersi, ponieważ nowotwór piersi to najczęstsza choroba nowotworowa  wśród kobiet.

     • Mistrzostwa Polski w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Licealiady.

     • W dniu 26.10.2021roku w Olecku na Mazurach, odbyły się Mistrzostwa Polski w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Licealiady.

      Województwo zachodniopomorskie reprezentowały nasze biegaczki, które ostatecznie zajęły 11 miejsce w Polsce!

      Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura wyprzedziły sześć sztafet i były bardzo blisko 10 miejsca.

      Skład naszej sztafety: Hanna Skrobanek, Hanna Foltyniewicz, Natalia Szydłowska, Patrycja Pastuszko, Patrycja Nerć, Aleksandra Baranek i Zuzanna Idziak.

      Brawo dziewczyny za walkę i zaangażowanie! Gratulujemy historycznego sukcesu!

     • XI Mistrzostwa SUDOKU

     • W dniu dzisiejszym odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Szczecinku XI Mistrzostwa SUDOKU.

      Wielki sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły.

      I miejsce w kategorii LICEUM zajął Witold Argasiński z kl. II A, miejsce III w tej kategorii - Patrycja Nerć z III A.

      Serdecznie gratulujemy.

     • Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

     • 21 października 2021 r. w auli szkoły I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku odbyło się spotkanie uczniów klas medycznych z Panią Izabelą Jadwiżyc - promotorką zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku.                                                       

      Spotkanie odbyło się z okazji „Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi”, który został ustanowiony dwanaście lat temu na dzień 15 października. Miesiąc październik uznawany jest za miesiąc świadomości raka piersi. Według Światowej Organizacji Zdrowia właściwa profilaktyka może zmniejszyć ryzyko zachorowań na choroby nowotworowe nawet o 40%. Pani Izabela Jadwiżyc  przypomniała uczniom, że rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Warto zatem pamiętać, że wczesne jej wykrycie w zdecydowanej większości przypadków, pozwala na jej całkowite wyleczenie.

     • DO TRZECH RAZY SZTUKA. NASZE BIEGACZKI ZDOBYŁY MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA!

     • Kolejny sukces sportowy odniosły nasze dziewczyny, które tym razem rywalizowały w FINALE WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W środę 20 października 2021r. w Gryfinie na stadionie OSiR odbyły się finały wojewódzkie, w których wystartowało 9 najlepszych szkół. Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły I miejsce i zdobyły mistrzostwo województwa!

      Warto dodać, że dziewczyny po dwóch wicemistrzostwach z lat ubiegłych, tym razem stanęły na najwyższym stopniu podium! Wygrały z dużą przewagą z II LO Stargard i II LO Szczecin. Tym bardziej należ docenić wkład w ten sukces i zaangażowanie naszych biegaczek, bo jest to pierwsze mistrzostwo województwa w kategorii dziewcząt w historii szkół powiatu szczecineckiego!

      Skład naszej "złotej" sztafety: Hanna Skrobanek, Aleksandra Baranek, Zuzanna Idziak, Hania Foltyniewicz, Zuzanna Gradek, Natalia Szydłowska, Patrycja Nerć, Patrycja Pastuszko oraz Zofia Klin.

      Gratulujemy dziewczyny ogromnego sukcesu!!! Brawo!!!

     • XI Mistrzostwa SUDOKU - Eliminacje szkolne

     • W XI Mistrzostwach SUDOKU naszą szkołę będą reprezentowali następujący uczniowie:

      1. Nina Klin 3C

      2. Patrycja Nerć 3A

      3. Natalia Pałubicka 3A

      4. Oksana Bodnar 2F

      5. Kamila Niedźwiedź 3A

      6. Witold Argasiński 2A

      7. Olga Czeszyńska 1D

      Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów w Mistrzostwach, które odbędą się w piątek 22 X 2021 r. w ZS nr 1 w Szczecinku

     • #przerwanaczytanie

     • W piątek, 8.10.2021r. I LO im. Ks. Elżbiety wzięło udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Czytali wszyscy: uczniowie, nauczyciele, pozostali pracownicy. Ostateczny wynik akcji zostanie podany do wiadomości publicznej w grudniu 2021 roku.

      Akcja miała na celu, poza biciem rekordu, promocję czytelnictwa. Stała się także świetną formą integracji społeczności szkoły, a wszyscy czytający przekonali się, że czytanie może być atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu.

      Zwycięzcę konkursu na najatrakcyjniejsze udokumentowanie czytania na przerwie ogłosimy w najbliższych dniach, a Pan Dyrektor wręczy obiecane nagrody niespodzianki.

      #przerwanaczytanie