• Wizyta w Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka - Podimed

     • 23 listopada 2021r.  klasa III T pod opieką nauczyciela biologii - Renaty Litwin-Kizielewicz udała się do Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka -  Podimed na spotkanie z dr n. med. Justyną Zborowską-Skrobanek. 

       

      Uczniowie klasy medycznej  mieli możliwość poznania pracy okulisty na czystym bloku operacyjnym, obejrzeli sprzęt chirurgiczny oraz zapoznali się z procedurami związanymi z zapewnieniem ochrony i bezpieczeństwa pracowników medycznych. Pani mgr. pielęgniarstwa  Nina Kraska przekazała młodzieży wiele cennych informacji na temat epidemiologii i higieny bloku operacyjnego. Pani dr n. med. Justyna Zborowska-Skrobanek zaprezentowała działanie maszyn okulistycznych, omówiła budowę, choroby i higienę oczu.

      Spotkanie z lekarzem i personelem medycznym w Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka  pozwoliło uczniom na uzyskanie wielu cennych informacji oraz uzupełnienie wiedzy zdobytej podczas zajęć w szkole z anatomii i fizjologii człowieka.

     • Mistrzostwa województwa w pływaniu

     • We wtorek 16.11. na basenie w Kołobrzegu odbyły się finały wojewódzkie w pływaniu drużynowym w ramach Licealiady. Kolejny sukces sportowy odnieśli uczniowie naszej szkoły.

      Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły trzecie miejsce i zdobyły brązowe medale! Losy medalu ważyły się do ostatniej konkurencji i dopiero w sztafecie nasze pływaczki przypieczętowały medal! Wyprzedziły ZS nr 1 z Kołobrzegu.

      Skład naszej medalowej sztafety: Hania Foltyniewicz, Hania Skrobanek, Aleksandra Baranek, Patrycja Nerć, Dariia Bilous, Alicja Tomczak oraz Paulina Wójcik.

      Warto dodać, że nasze dziewczyny ustąpiły tylko miejsce na podium dla I LO Koszalin i II LO Szczecin. Brawo! Gratulujemy ogromnego sukcesu!

      Bardzo dobrze w Kołobrzegu zaprezentowali się również nasi pływacy. Chłopcy pod opieką p.Tomasza Mazura zdobyli czwarte miejsce i też walczyli dzielnie o medal do ostatniej konkurencji. Do medalu zabrakło niewiele. Brawo za walkę i ogromne zaangażowanie!

      Skład sztafety: Mateusz Pieńkos, Wojciech Pestka, Vahe Poghosyan, Bartosz Piątek, Mateusz Kolasiński, Mateusz Skwierawski oraz Jakub Kumorek.

      Gratulacje!

     • Mistrzostwa Powiatu w sztafetach pływackich w ramach Licealiady.

     • W dniu 12.10. na basenie miejskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetach pływackich w ramach Licealiady. Nasze pływaczki i nasi pływacy zdobyli złote medale! Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego na najwyższym stopniu podium stanęli: Hania Foltyniewicz, Hania Skrobanek, Aleksandra Baranek, Patrycja Nerć, Dariia Bilous i Patrycja Wójcik. Skład chłopców: Mateusz Pieńkos, Wojciech Pestka, Vahe Poghosyan, Paweł Okuniewicz, Mateusz Kolasiński, Bartosz Piątek i Mateusz Skwierawski. Brawo! Gratulacje! Powodzenie w finale wojewódzkim w Kołobrzegu!

     • Zajęcia w Instytucie Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego

     • 5 listopada 2021 r. uczniowie klas medycznych -  I D i II D I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku uczestniczyli w zajęciach w Instytucie Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Wycieczka do Szczecina odbyła się w ramach projektu  - „Człowiek – jego miejsce i rola w środowisku – edukacja ekologiczna   w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku – edycja 2021”.

      Uczniowie naszej szkoły wysłuchali wykładów - „Epigenetyka jako klucz zmian kodu genetycznego” oraz „Zarodniki grzybów w kryminalistyce”. Uczestniczyli również w zajęciach laboratoryjnych dokonując obserwacji mikroskopowych tkanek zwierzęcych.  

      Wspólny wyjazd do Szczecina oprócz wzbogacenia wiedzy był dla uczniów czasem integracji w przyjaznej atmosferze.                                        

     • Wielkie Czytanie

     • Dnia 28.10.2021r. w I LO odbyła się biblioteczna akcja „Wielkie Czytanie”, promująca czytelnictwo w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Młodzież i nauczyciele wysłuchali pięknego czytania fragmentów „Opowieści o pilocie Pirxie” Stanisława Lema. Autor nieprzypadkowy, ponieważ właśnie w 2021r. przypada 100. rocznica urodzin tego wybitnego pisarza.

      Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, a zwłaszcza wspaniałym lektorom za udział w akcji. Ponadto za zaangażowanie w organizację tego wydarzenia dziękujemy klasowym łącznikom z biblioteką oraz w sposób szczególny Magdzie i Wiktorowi.

     • Stypendium Starosty Szczecineckiego

     • Michalina Kosior z klasy 3B otrzymała Stypendium Starosty Szczecineckiego (średnia ocen 5.60). Gratulujemy serdecznie!

      Nagrody otrzymały również szkoły rywalizujące w ramach Wojewódzkiej Licealiady. Miło nam poinformować, że znaleźliśmy się na czele trzech najwyżej sklasyfikowanych i otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 1300 zł na zakup sprzętu sportowego.

     • Wycieczka do Gdyni.

     • W sobotę, 30.09.2021 r. uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w  wycieczce do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Uczestnicy obejrzeli niezwykły spektakl pt. Lalka. Przedstawienie było wierną adaptacją jednej z najważniejszych lektur szkolnych. Zachwycało niesamowitą grą aktorską oraz wspaniałą oprawą muzyczną. Uczestnicy udali się również na spacer po wybrzeżu, gdzie mogli podziwiać piękno polskiego morza. Wszyscy na pewno zapamiętają ten wyjazd na długo.