• Udział uczniów naszej szkoły w przedsięwzięciu "Szlachetna Paczka"

     • Uczniowie z klasy 3 T I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku  - Iga Woronowicz i Norbert Wójtowicz wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka, która  ma celu pomoc Rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W dniach 11 i 12 grudnia odbył się Weekend Cudów. Paczki były dostarczane przez darczyńców do magazynu, następnie wolontariusze rozwozili je do poszczególnych rodzin. Obdarowani byli mile zaskoczeni ilością paczek i ich zawartością.

    • Olimpiada Wiedzy o Mózgu - awans do kolejnego etapu.
     • Olimpiada Wiedzy o Mózgu - awans do kolejnego etapu.

     • Z ogromną przyjemnością informujemy o zakwalifikowaniu uczniów naszej szkoły do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Mózgu!

      Z klasy III T:
      Marta Lewandowska,Zofia Klin,Adrianna Żeromska, Magdalena Łowkiewicz,Zofia Skrobanek, Anna Wojnisz, Norbert Wójtowicz

      Z klasy III U:
      Damian Barna, Antoni Konefał

      Z klasy II D:
      Wiktor Wilicki, Oliwia Karniewicz

      Z klasy I E:
      Maciej Majchrzak, Oliwia Zalot

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego . Od Obertyna do Wiednia 1531-1683."
     • "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego . Od Obertyna do Wiednia 1531-1683."

     • W piątek 17 grudnia ogłoszono wyniki etapu rejonowego Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego . Od Obertyna do Wiednia 1531-1683".

      W gronie osób zakwalifikowanych znaleźli się dwaj uczniowie naszej szkoły: Michał Piszczek z klasy III s oraz Oskar Jałocha z klasy III c.

      Przed chłopcami etap wojewódzki, który odbędzie się w marcu 2022 r i wtedy będzie szansa na uzyskanie awansu do etapu centralnego, który może zwolnić z egzaminu maturalnego z historii.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia !
      Wielkie brawa panowie !

    • Olimpiada Geograficzna - awans do kolejnego etapu
     • Olimpiada Geograficzna - awans do kolejnego etapu

     • Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy IIa Wiktor Karkoszka zakwalifikował się do II etapu XLVIII Olimpiady Geograficznej. Wiktor napisał pracę "Zmiany w sieci osadniczej gminy Czarne i gminy Szczecinek w latach 2010-2020 na podstawie interpretacji zdjęć lotniczych i obserwacji terenowych", która została wysoko oceniona przez jurorów Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • VI Powiatowy Konkurs Matematyczny

     • „Istota matematyki zawiera się w jej wolności.”

      Georg Cantor

      15.12.2021r. odbył się w naszej szkole VI Powiatowy Konkurs Matematyczny. Do konkursu, który odbywał się po rocznej przerwie, przystąpiło 26 uczniów ze szkół ponadpodstawowych powiatu szczecineckiego.

      Wyniki w kategorii licea ogólnokształcące:

      I m-ce Małgorzata Broniewicz - I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

      II m-ce Hanna Skrobanek - I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

      III m-ce Jakub Kumorek - I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

      IV m-ce Witold Argasiński - I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

      V m-ce Jędrzej Miga - Liceum Ogólnokształcące STO w Szczecinku

      Wyniki w kategorii technika:

      I m-ce Tomasz Drążkowski - ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku

      II m-ce Justyna Świerczyńska - ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku

      III m-ce Jakub Drozd - ZS nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku

      IV m-ce Piotr Robak - ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku

      V m-ce Agata Okocimska - ZS nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom podjęcia wyzwania a w szczególności nagrodzonym uczniom.

     • Finały wojewódzkie w Licealiadzie w badmintonie chłopców.

     • W dniu 15.12.21. odbyły się finały wojewódzkie w Licealiadzie w badmintonie chłopców. Nasi uczniowie pod opieką p.T.Mazura byli bardzo blisko medalu i ostatecznie uplasowali się na IV miejscu. Skład naszej drużyny: Gabriel Łosiewicz i Maciej Kowalczyk. Brawo chłopaki za walkę i zaangażowanie! Gratulacje!

     • V Powiatowy Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCH DIKTAT

     • W  poniedziałek 13 grudnia 2021 roku  odbył się w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku finał V Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCH  DIKTAT. 
      Patronat honorowy nad konkursem języka niemieckiego skierowanym do uczniów szkól ponadgimnazjalnych objęło Starostwo Powiatowe w Szczecinku, które ufundowało cenne nagrody dla finalistów. W eliminacjach szkolnych wyłoniono najlepszych uczniów w poszczególnych szkołach, którzy przystąpili do rywalizacji międzyszkolnych.

      V Powiatowy Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCH DIKTAT sprawdzał znajomość poprawnej pisowni jak też słownictwa z języka niemieckiego z działu zdrowie oraz pandemia.  Uczniowie  otrzymali zakres słownictwa, z którym mieli się zapoznać, co wyrównywało szanse odniesienia sukcesu oraz motywowało do nauki nowych słówek.
      Do finału zgłoszono uczniów z 6 szkół powiatu szczecineckiego. Niestety ze względu na kwarantannę dwie szkoły z Białego Boru nie mogły wziąć udziału w konkursie. Ostatecznie do konkursu przystąpiło 13 uczniów z 4 szkół ponadgimnazjalnych.  
      Jury w składzie pani Monika Leonowicz – nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół Nr 2 im. Księcia Warcisława IV w Szczecinku pod przewodnictwem pani Darii Stec - nauczycielki języka niemieckiego w I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku wyłoniło, po sprawdzeniu testów, uczniów z najlepszymi wynikami.
      Biegłą znajomością języka niemieckiego  w zakresie poprawności językowej wykazali się:
      I miejsce  - Hanna Skrobanek  (I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku)

      II miejsce  - Małgorzata Broniewicz  (I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku)
      III miejsce - Patricia  Mendes Tondela (ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku)
      IV miejsce –  wyróżnienie ex aequo Jakub Kumorek (I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku) i Aleksandra Baranek (I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku)         
       V miejsce –  wyróżnienie ex aequo Nikola Piszcz (ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku) i Maciej Łesyk (ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku)


      W sali konferencyjnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku pan dyrektor Arkadiusz Szczepaniak wraz z przedstawicielami jury wręczył laureatom konkursu uroczyście cenne nagrody. Pani Daria Stec podziękowała pani Monice Leonowicz oraz pani Annie Łysiak za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.
      Wszyscy uczestnicy piątej edycja konkursu Deutsch Diktat otrzymali upominki, ponieważ Starostwo Powiatowe w Szczecinku wspiera zarówno naukę jak też rywalizację w zakresie umiejętności z języka niemieckiego.

         

      Daria Stec – nauczyciel języka niemieckiego I LO im Ks. Elżbiety

     • Finał wojewódzki w badmintonie dziewcząt.

     • W dniu 08.12. odbył się finał wojewódzki w Licealiadzie w badmintonie dziewcząt. Bardzo dobrze spisały się nasze uczennice, Maja Wojtowicz i Kornelia Gruba, które ostatecznie zajęły IV miejsce! Brawo dziewczyny za walkę i zaangażowanie! Opiekunem był p.Tomasz Mazur.

     • Kolejnych sukces naszych uczniów

     •  

      W dniu 02.12.2021roku odbył się finał wojewódzki w unihokeju chłopców w ramach Licealiady. Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie, którzy pod opieką p.Urszuli Szpakowskiej uplasowali się na IV miejscu i byli o krok od meczu finałowego. Mecz decydujący przegrali z ZS Trzebiatów w rzutach karnych.

      Skład drużyny: Adaśko Jakub, Godlewski Klaudiusz, Gruszka Igor, Jędrzejewski Klaudiusz, Jóźwicki Michał, Kasprzak Michał, Kodź Patryk, Krupecki Dawid, Ożański Michał, Rosicki Artur, Szymborski Oliwier , Wronowski Filip.

      Brawo chłopaki! Dziękujemy za walkę i ogromne zaangażowanie!

     • Spotkanie z diabetologiem

     • 30.11.2021 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Elżbiety w Szczecinku odbyło się spotkanie z lekarzem diabetologiem, specjalistą chorób wewnętrznych - Robertem Barankiem. W spotkaniu uczestniczyła klasa o profilu medycznym - III T. Tematem spotkania była cukrzyca – grupa chorób metabolicznych, w przebiegu których może rozwinąć się wiele groźnych powikłań prowadzących do inwalidztwa, a nawet śmierci. Cukrzyca to choroba cywilizacyjna, o której warto wiedzieć jak najwięcej, by dzięki temu, w razie potrzeby właściwie zareagować i zadbać o własne zdrowie.