• "Reportaż - Społeczeństwo XXI wieku" - wręczenie nagród

     • 30 marca 2022 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród za konkurs "Reportaż - Społeczeństwo XXI wieku" Edycja I "Polska w dobie pandemii - reportaż prasowy", organizowany przez Katedrę Komunikacji Społecznej i Dziennikarstwa. Wydarzenie miało miejsce w budynku Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej. Uczestniczyły w nim uczennice naszej szkoły: Julia Marcinowicz (3R) zajęła 3 miejsce, a Oliwia Filip (3C) otrzymała wyróżnienie. Opiekunem nagrodzonych była Pani Joanna Wróblewska. Kapitule przewodniczyła Pani Redaktor mgr Jolanta Rudnik. Uczniowie wraz z opiekunami, mieli możliwość rozmowy z członkami kapituły, otrzymali porady dotyczące dalszych zmagań literackich oraz udzielili wywiadu dziennikarzowi Radia Koszalin, który usłyszeć możecie dzisiaj między godziną 17:00 a 19:00

     • Mistrzynie Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt

     • W dniach 8-9 marca odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej dziewcząt.

      Mistrzostwo zdobyły nasze dziewczyny, które powtórzyły sukces chłopców.

      Złoty skład I LO: Wiktoria Sobala, Martyna Kuśmierczyk, Ola Gabryś, Paulina Pauba, Nikola Sołowicz, Lidia Michaliszyn, Wiktoria Kwiatkowska, Julia Kulig, Aleksandra Hengier, Hanna Białek, Maxymilana Karwatzki , Aleksandra Górka, Alicja Ciesielska. Trener: Paweł Skobel.

      MVP zawodów została Hanna Białek.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

     • Mistrzowie powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców

     • W dniach 1 i 2 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im.Księżnej Elżbiety w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego w Piłce Siatkowej Chłopców. W turnieju udział wzięło 5 zespołów podzielonych na dwie grupy. Po rozegraniu meczów półfinałowych , w spotkaniu o 3 miejsce zwyciężył ZS Nr 6 pokonując ZS Nr 2 . Mecz finałowy rozegrały zespoły I LO i ZST ,w którym zwyciężyło I LO im.Księżnej Elżbiety 2:0 i tym samym zostało Mistrzem Powiatu Szczecineckiego 2022!

      Szkołę reprezentowali: Miłosz Sobolewski, Cyprian Olejarczyk, Gabriel Łosiewicz, Bartek Piątek, Igor Gruszka, Błażej Krywiński,Mateusz Abrahamowicz, Maksymilian Kiczuk, Bartek Osak, Maciek Kowalczyk i Adam Frączek. Trener Paweł Skobel.

      Wielkie gratulacje drużynie oraz trenerowi!

      Z pewnością nie bez znaczenia był też doping, którym wiele osób zagrzewało naszą drużynę do walki

     • Zbiórka potrzebnych rzeczy w ramach pomocy Ukrainie

     • 01.03.2022 odbyło się przekazanie zebranych przez szkolne koło PCK darów do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior - ZPO w Szczecinku. Udało się uzbierać dużą ilość potrzebnych materiałów takich jak: szampony, pasty do zębów, długoterminowe jedzenie, ręczniki, opatrunki i wiele, wiele innych. Za co bardzo dziękujemy! Pokazaliśmy, że wiemy, co to znaczy pomagać. Akcja była koordynowana przez p. Renatę Litwin-Kizielewicz i p. Ewę Jankun oraz klasy ID i IID. Przypominamy również, że zbiórka w naszej szkole trwa do odwołania więc wciąż możemy wspierać naszych wschodnich sąsiadów, którzy mierzą się z wojną. #StrongerTogether

     • Sukcesy literackie

     • Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3D, Zuzanna Dąbek, została finalistką Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Literackiego "Nowa Epoka", organizowanego przez wydawnictwo We Need YA, będącego częścią Grupy Wydawnictwa Poznańskiego, nagradzającego autorskie powieści. Książka Zuzanny pt. „Cudowna zbrodnia” została wyróżniona spośród 300 innych prac.
      Kolejny etap konkursu nastąpi wkrótce, a nagrodą dla laureatów będzie wydanie powieści.

       

      Natomiast w konkursie literackim: „Reportaż – Społeczeństwa XXI wieku”, Edycja I „Polska w dobie pandemii – reportaż prasowy”, organizowanym przez Katedrę Komunikacji Społecznej i Dziennikarstwa Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej, nasze uczennice zajęły czołowe miejsca: 3 miejsce - Julia Marcinowicz, klasa 3R, 4 miejsce – Oliwia Filip, klasa 3C. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbędzie się w marcu 2022 r., w auli budynku Politechniki Koszalińskiej, a prace uczennic zostaną opublikowane w postaci książki lub w wydaniu specjalnym czasopisma uczelnianego „Symbolae Europaeae” oraz na stronie Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej.

      Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.