• Kacper Krauze zwycięzcą I edycji Konkursu Wiedzy o Europie

• W I edycji Konkursu Wiedzy o Europie zorganizowanym przez Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej I miejsce zajął Kacper Krauze z klasy 2c. IV miejsce po emocjonującej dogrywce zajęła Weronika Góra z klasy 3s. Nagrodą dla pierwszych trzech uczestników jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego.

Gratulujemy!

Honorowym patronatem konkurs objął Deputowany do Parlamentu Europejskiego Bogusław Liberadzki oraz dr hab. Danuta Zawadzka Rektor Politechniki Koszalińskiej Politechnika Koszalińska

• Najlepsze biegaczki są w ILO

• W Gryfinie 22.04. odbyły się Mistrzostwa Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych w ramach Licealiady. Kolejny wielki sukces zanotowały nasze biegaczki! Nasze dziewczyny po niesamowitej walce zdobyły złote medale i Mistrzostwo Województwa!

Wielkie gratulacje dziewczyny! Brawo!

Skład naszej "złotej" drużyny: Hania Skrobanek, Natalia Szydłowska, Patrycja Nerć i Patrycja Pastuszko oraz Hania Foltyniewicz.

Warto dodać, że pokonały bardzo silne drużyny z Kołobrzegu, Szczecina, Stargardu, Gryfina, Świnoujścia czy Tychowa.

Opiekunem zespołu był p. Tomasz Mazur

• I Powiatowy Konkurs Ekologiczny pt. "Zagrożenia bioróżnorodności".

• 22.04.2022r. w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Ekologiczny pt. ,,Zagrożenia bioróżnorodności". W czasie wydarzenia gościliśmy i wysłuchaliśmy prelekcji p. Łukasza Maciejunasa dyrektora RDLP w Szczecinku a także p. Marka Stasiuka rzecznika prasowego RDLP w Szczecinku oraz p. Marcina Kowalskiego nadleśniczego w nadleśnictwie Czarne Człuchowskie. W pierwszej części konkursu zmagania polegały na rozwiązaniu testu przez poszczególnych uczestników ze szkół ponadpodstawowych powiatu szczecineckiego. Wyniki wyglądały następująco:

- I miejsce Wiktoria Pałgan z ZS nr 6

- II miejsce Natalia Folga z ILO

- III miejsce Wojciech Panasiuk z ZS nr 6

- IV miejsce Zofia Kopcińska z ILO

- V miejsce Oliwia Okuniewska ZS nr 2

- VI miejsce Mateusz Stalka z ZS nr 6.

Druga część konkursu miała charakter quizu, w którym zmierzyły się pięcioosobowe zespoły ze szkół naszego powiatu. W tej kategorii zwyciężył Zespół Szkół nr. 6 im. Stanisława Staszica, nasze liceum zajęło II miejsce a III miejsce zajął Zespół Szkół im. Warcisława IV.

W czasie uroczystości rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny pt. "Zagrożenia bioróżnorodności" dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego powiatu. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Maja Usik z SP6 a pozostałe miejsca zajęli:

- Krzysztof Szczepaniak z SP1 - II miejsce

- Gabriela Żuprańska z SP6 - III miejsce.

Z kolei w kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Zuzanna Jankowiak z klasy IIIS, II miejsce zajęła Milena Huk z klasy ID, III miejsce zajęła Zuzanna Nowacka z IIIT, IV miejsce zajął Oliwier Zając z ID, V miejsce zajął Adam Adaśko z ZS nr 6 a wyróżnieni zostali ex aequo Wiktor Chimkowski i Dawid Giłka z ZS nr 6.

Uczestnicy wydarzenia mieli również możliwość wzięcia udziało w Kahoocie i tu zwyciężyła Ola Zdybel z IID.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za uczestnictwo!

• Finał regionalny w piłce ręcznej chłopców.

• W dniu 13.04.2022 w Połczynie Zdroju odbył się finał regionalny licealiady w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna zajęła w nim 2 miejsce nie odnosząc żadnej porażki. Po dwóch remisach z faworyzowanym Koszalinem i Połczynem zabrakło nam 1 bramki do zwycięstwa w zawodach i awansu do finału Wojewódzkiego.

W przyszłym roku musi być lepiej choć szkołę kończy już najlepszy zawodnik drużyny Patryk Kodź, któremu dziękujemy za te trzy lata walki. Na szczęście młodsi depczą mu po piętach i pokazali swoje już wysokie umiejętności. Drużyna wystąpiła w składzie:

Antek Matulewicz .

Kilku chłopców ze składu nie mogło zagrać w Połczynie ale są częścią zespołu dlatego przedstawiamy pełen skład.

Dziękujemy za emocje.

• Natalia Folga z IID zakwalifikowana do etapu centralnego Wiedzy Ekologicznej

• 9 kwietnia 2022 r. w Szczecinie odbył się etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W etapie tym uczestniczyły trzy uczennice z naszej szkoły - Martyna Świętowicz z klasy III E, Natalia Folga i Zosia Kopcińska z klasy II D. Uczennice po teście pisemnym zakwalifikowały się do etapu ustnego. Po etapie ustnym i podsumowaniu wyników Natalia Folga została zakwalifikowana do etapu centralnego.

Uczennicom serdecznie gratulujemy!!!

Natalii życzymy również powodzenia podczas etapu centralneg

• Mistrzynie powiatu w biegach przełajowych.

• W piątek 08.04. na stadionie lekkoatletycznym odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowych biegach przełajowych. Kolejny sukces zanotowały nasze biegaczki, które zdecydowanie wygrały rywalizację w kategorii dziewcząt! Skład naszej "złotej" drużyny: Hania Foltyniewicz, Hania Skrobanek, Natalia Szydłowska, Patrycja Nerć i Marta Lewandowska. Bardzo dobrze spisali się też nasi chłopcy, którzy zajęli drugie miejsce! Rywalizację o pierwsze miejsce przegrali tylko 1pkt. Skład naszej "srebrnej" drużyny: Szymon Ciecieląg, Filip Michnik, Ignacy Pieńkos, Bartosz Feculak i Paweł Okuniewicz. Gratulujemy naszym sportowcom. Brawo! Dziewczynom życzymy powodzenia w finale wojewódzkim 22.04. w Gryfinie! Opiekunem zespołów był p.Tomasz Mazur

• IX Powiatowy Festiwal Literatury

• 07 kwietnia 2022 r. odbył się w naszej szkole IX Powiatowy Festiwal Literatury. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele szkół : ZS nr 1, ZS nr 5, ZS nr 6, SLO STO, ZS nr 7 w Białym Borze i ILO. Przy dźwiękach muzyki Chopina odbył się Powiatowy Konkurs Literacki o tytuł "Mistrza Wiedzy o Polskim Dramacie Romantycznym". Oto zwycięzcy: