• Chłopcy Mistrzami Powiatu w Piłce Plażowej.

     • W dniach 30-31 maja na boiskach przy Zespole Szkół nr 2 im.Warcisława lV, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Zawody rozgrywane były system każdy z każdym do dwóch wygranych setów. W kategorii chłopców bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z l LO im.Księżnej Elżbiety, którzy wygrali wszystkie mecze w stosunku 2:0 i zostali Mistrzami Powiatu w Piłce Plażowej. Drużyna z l LO reprezentować będzie nasz powiat na Mistrzostwach Wojewódzkich.

      Skład zespołu ; Miłosz Sobolewski, Cyprian Olejarczyk i Maciej Kowalczyk .Trenerem, opiekunem Paweł Skobel.

       

     • Nasze lekkoatletki znowu na podium.

     • We wtorek 24 maja 2022 w Stargardzie odbył się finał wojewódzkiej Licealiady w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Kolejny sukces zanotowały nasze dziewczyny, które po niesamowitej walce zdobyły wicemistrzostwo województwa! Brawo dziewczyny! Wielkie gratulacje.

      Skład naszej ,,srebrnej" drużyny: Patrycja Pastuszko, Zuzia Idziak, Zuzia Nowacka, Hania Foltyniewicz, Hania Skrobanek, Aleksandra Baranek, Zosia Skrobanek, Zosia Klin, Natalia Szydłowska, Patrycja Nerć, Natalia Radzińska, Marta Lewandowska, Aleksandra Hengier i Martyna Łukaszczuk. Warto dodać, że nasz lekkoatletki pod opieką p.Tomasza Mazura obroniły wicemistrzostwo z poprzedniego roku!

      Gratulacje!!!

     • Finał Olimpiady Zwolnnieni z Teorii

     • 19 maja w Warszawie odbył się Wielki Finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii. W tym roku 21 uczennic z naszej szkoły zrealizowało cztery projekty i uzyskało tytuły finalistek tej olimpiady, a szkoła w rankingu znalazła się na 35 miejscu w Polsce i 4 w województwie. Brawa dla projektu ,, Odstresowane”, który zdobył nagrodę Brązowego Wilka dla najlepszego, zrealizowanego w szkole oraz ogromne gratulacje dla wszystkich tegorocznych finalistek olimpiady.

     • Matematyka -wyniki konkursu

     • Znamy wyniki ogólnopolskiego konkursu matematycznego „Kangur 2022”. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronat nad Konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

      Spośród uczniów naszej szkoły najlepiej wypadł Jakub Kumorek klasa III P osiągając wynik BARDZO DOBRY za zdobycie 137,5 pkt w kategorii STUDENT. Wynik BARDZO DOBRY osiągnęła także Nela Brankiewicz z klasy II F za zdobycie 127,5 pkt w kategorii JUNIOR.

      WYRÓŻNIENIA w konkursie zdobyli:

      Kategoria Junior klasa I liceum:

      1. Wojciech Haber klasa IA

      2. Małgorzata Zielenkiewicz klasa I F

      3. Wiktor Żurowski klasa I F

      Kategoria Junior klasa II liceum:

      1. Witold Argasiński klasa II A

      2. Natalia Folga klasa II D

      3. Weronika Brucka klasa II D

      Kategoria Student klasa III liceum:

      1. Hanna Skrobanek klasa III P

      2. Łukasz Przeszłowski klasa III P

      Gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów!

     • II miejsce w Ogólnopolskim konkursie na film edukacyjny w zakresie ochrony środowiska

     • Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ramach kampanii „Nasz Klimat” zaprosiło uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie na najlepszy film edukacyjny o klimacie.

      W konkursie wzięła udział grupa uczennic z klasy IIB:

      Julia Ciąpała, Wiktoria Kwiatkowska, Oliwia Padewska, Amelia Pawłowska i Pola Siemińska.

      Film zrealizowany przez dziewczęta z klasy IIB, pt.: "Koszmar jutra" znalazł się na II miejscu wśród najwyżej ocenionych w skali kraju.

      Gratulujemy naszym laureatkom.

      Wyniki konkursu i nagrodzone filmy można obejrzeć na stronie:

      https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/videoolimpiada

      Głównym celem konkursu było zaangażowanie uczniów szkół ponadpodstawowych i zwiększenie ich świadomości ekologicznej w zakresie indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu. Konkurs polegał na przygotowaniu edukacyjnego materiału filmowego. Zgłoszenia wpłynęły z całej Polski, a młodzież w pomysłowy sposób pokazywała, w jaki sposób możemy dbać o klimat na co dzień. Komisja konkursowa oceniała nie tylko zgodność treści z tematyką konkursu i walory edukacyjne, ale także kreatywność i walory estetyczne obrazu.

     • II miejsce w kraju w V Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym

     • Hanna Skrobanek -uczennica kl. III P zajęła II miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym.

      Finał centralny odbył się w Warszawie. Konkurencja ogromna ponad 100 osób, ale Hania w klasyfikacji końcowej uplasowała się na 2 miejscu w kraju.

      Gratulujemy kolejnego sukcesu.

     • Nasze dziewczyny najlepsze w Polsce w drużynowych biegach przełajowych.

     • Zrobiły to!!!!

      Dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku zdobyły I miejsce w Ogólnopolskim Finale Drużynowych Biegów Przełajowych.

      Nasze dziewczyny najlepsze w Polsce w drużynowych biegach przełajowych.

      W Aleksandrowie Łódzkim odbyły się ogólnopolskie finały w drużynowych biegach przełajowych. Nasze dziewczyny odniosły największy sportowy sukces i zajęły I miejsce w Polsce! Po wspaniałej walce do samego końca zdobyły złote medale! Warto dodać, że nasze dziewczyny wyraźnie pokonały zawodniczki z podium z Chojnic i Bydgoszczy.

      Brawo dziewczyny! Wielkie gratulacje za ogromny sukces! Tak się pisze sportową historię!!

      Skład naszej "złotej" drużyny: Hania Foltyniewicz, Hania Skrobanek, Natalia Szydłowska, Patrycja Nerć, Patrycja Pastuszko, Zuzanna Idziak i Aleksandra Baranek. Opiekunem zespołu był p.Tomasz Mazur.

      Wielkie gratulacje

     • Zapraszamy do Nas klasy 8

     • I Liceum Ogólnokształcące im.Ks.Elżbiety w Szczecinku zaprasza uczniów klas 8 , proponujemy 

      7 profili kształcenia od nowego roku szkolnego 2022/23:

      -matematyczno-chemiczny

      -matematyczno-informatyczny

      -lingwinistyczny

      -humanistyczny

      -medyczny

      -biologiczno -chemiczny

      -matematyczno-fizyczny (inżynierski)

      Wybierz najlepsze Liceum w powiecie i okręgu !!!

     • Mistrzostwa Polski

     • Nasze złotka 

      "Słodkie" spotkanie ze zlotkami z I Liceum Ogólnokształcącego im.Ks.Elżbiety - Mistrzynie Województwa Zachodniopomorskiego w drużynowych biegach przełajowych . Brawa za awans do Mistrzostw Polski.

     • Pożegnanie maturzystów

     • W dniu 29.04.2022 r. pożegnaliśmy maturzystów. Życzymy Wam wielu sukcesów na dalszej drodze życia i wymarzonych wyników na maturze!

     • Nasi w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii

     • 19 maja podczas Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii 2022 zostaną przyznane Złote Wilki – nagrody za najlepszy projekt społeczny w Polsce. Wśród nominowanych do tych nagród są dwa projekty z naszej szkoły - ,,Odstresowane”, zrealizowany przez Magdę Ogrodzińską, Martynę Kubiak, Michell Mężykowską, Roksanę Olszewską oraz Julię Froehlich i ,,Kęs na zdrowie”, zrealizowany przez Oliwię Piasecką, Natalię Czmielewską, Zuzannę Hołyst, Karolinę Kuczyńską, Katarzynę Reimus, Karolinę Karasińską. Ogromne gratulacje dla nominowanych oraz wszystkich, którzy ukończyli w tym roku swoje projekty i tym samym zostali finalistami olimpiady, dla Oliwii Filip, Hanny Kubickiej i Martyny Rodzik za projekt ,,Na straży dojrzewania 2” oraz Amelii Pawłowskiej, Aleksandry Małachowskiej, Poli Siemińskiej, Anny Swiokły, Zofii Grzybowskiej, Darii Stefaniak, Aleksandry Kogut za projekt ,,Artystycznie charytatywne”.Krótkie podsumowania działań dwóch nominowanych projektów można zobaczyć tu:https://www.youtube.com/watch?v=sz3iak7w7bQhttps://www.youtube.com/watch?v=n64o3NNKS6c