• Kacper Krauze w finale ogólnopolskim Olimpiady Historycznej!

     • 28.01.2023 w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Szczecińskiego odbył się finał eliminacji okręgowych XLIX Olimpiady Historycznej. Wśród najlepszych z najlepszych znalazł się Kacper Krauze z klasy 3c, podopieczny pani Aliny Antoniak-Czajki. Serdecznie gratulujemy!

     • Zajęcia mikroskopowe w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior.

     • 27 stycznia 2023 r. uczniowie klasy I D  gościli w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior.

      Uczennica Martyna Nosal pod opieką Pani dr Wioletty Michalskiej przedstawiła prezentację na temat budowy i analizy krwi człowieka. Każdy z uczniów miał możliwość sprawdzenia jak działa mikroskop optyczny oraz zaobserwowania przygotowanych przez Martynę preparatów mikroskopowych. Zajęcia pozwoliły uczniom na wzbogacenie wiedzy zdobytej w szkole podczas lekcji biologii.

     • Jakub Kuleta - uczeń klasy 3C - laureatem konkursu "Legiony Polskie we Włoszech".

     • Jakub Kuleta - uczeń 3 klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety został laureatem konkursu "Legiony Polskie we Włoszech".

      Organizatorami konkursu byli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty Pani Katarzyna Koszewska oraz Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie Pan Krzysztof Kowalczyk, natomiast Patronat Honorowy objął Minister Edukacji i Nauki.

      Konkurs przebiegał w dwóch etapach – szkolnym i wojewódzkim. Laureatami konkursu zostali:

      miejsce: Pavlo Kostiuk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze.

      miejsce: Sara Burnas z V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Szczecinie.

      miejsce: Aleksandra Gurdak z II LO im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie.

      miejsce: Adrian Teliczan z II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie im. Cypriana Kamila Norwida.

      miejsce (ex aequo): Julian Krzyżanowski z II LO im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie oraz Jakub Kuleta z I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku.

      miejsce: Marcel Jałowiec z Liceum Ogólnokształcącego w Centrum Edukacji "Zdroje" Technikum i Liceum dla Młodzieży.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Uczniowie zakwalifikowani do kolejnych etapów olimpiad przedmiotowych.

     • Aleksandra Skrzyńska i Lena Konieczna zakwalifikowały się do okręgowego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Opiekunkami dziewcząt są Marlena Kościukiewicz i Iwona Wilicka.

      Ponadto do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zakwalifikowały się Natalia Folga i Weronika Brucka z klasy III oraz Magdalena Kostrzak z klasy II. Dziewczyny do Olimpiady przygotowały Ewa Jankun i Renata Litwin – Kizielewicz.

      Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Kwalifikacje do kolejnych etapów olimpiad i konkursów.

     • Znane są już wyniki etapu okręgowego VII edycji Olimpiady Statystycznej. Z przyjemnością informuję, że dwoje uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im.Ks.Elżbiety: Łukasz Przeszłowski i Hanna Skrobanek z klasy IV zakwalifikowało się do etapu centralnego, który odbędzie się 28 lutego 2023 roku. Opiekunem uczniów jest p.Bożenna Wysocka

      Miło nam poinformować, że uczeń klasy III Wiktor Karkoszka została zakwalifikowany do zawodów II stopnia XLIX Olimpiady Geograficznej. Opiekun merytoryczny p.Marek Tarabasz

      Również do etapu okręgowego Konkursu Polityka -Kapitał- Biznes zakwalifikowali się nasi uczniowie : Szymona Kołatkę - klasa III i Filipa Tomaszewicza - klasa II

      Opiekunem uczniów jest p.Marzena Ilukowicz

      Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach.

     • Zjazd z okazji 80-lecia szkoły

     • W imieniu Komitetu Zjazdowego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Elżbiety w Szczecinku informujemy, że na posiedzeniu w dniu 10 I 2023 podjęto decyzję o organizacji Zjazdu z okazji 80-lecia szkoły w 2025 roku (będzie to okrągła rocznica).

      Wcześniejszy zjazd planowany był w 2020 roku (75 –lecie), ale z przyczyn pandemicznych nie mógł się odbyć w tym i następnych latach.  Komitet zwlekał z decyzją  czekając na odpowiedni czas i możliwość organizacji takiej uroczystości.  Jednak podjęto decyzję jak wyżej. 

       

      Przewodniczący Komitetu

      Marek Jarmoliński