• Ola Zdybel z kl. 3D zdobyła I m-ce w eliminacjach centralnych Olimpiady Wiedzy o Żywieniu

     • W dniach 22-24 marca 2023 r. w Szczecinie odbył się etap centralny XXVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu, który składał się z trzech części: pisemnej, ustnej i praktycznej.

      Z ogromną radością informujmy, że uczennica naszej szkoły Aleksandra Zdybel w eliminacjach centralnych zajęła 1 miejsce, za co otrzymała wstęp bez postępowania kwalifikacyjnego na wiele uczelni w Polsce, w tym medycznych. Ola za zajęcie 1 miejsca otrzymała  szereg nagród finansowych i rzeczowych.

      I liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku otrzymało Puchar Przewodniczącej Komitetu Głównego dla najlepszej szkoły w Polsce w XXVII Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu.

      Gratulacje!

     • Antoni Ostrowski w finale IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

     • „Jeśli echo ich głosów zamilknie, zginiemy"

       

      23 marca  odbył się w Szczecinie półfinał IX edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Recytatorskiego "W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck" pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy.

      Z ogromną satysfakcją informujemy, że Antoni Ostrowski, uczeń klasy 1 A,  zajął I miejsce. Tym samym otrzymał kwalifikację do etapu centralnego. Finał odbędzie się w kwietniu.

       

      Organizatorem Konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Stowarzyszenie „Rodzina więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück” oraz Miasto Ruda Śląska.

     • Kolejne złoto w zawodach sportowych.

     • W dniach 20-21 marca odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców w ramach Licealiady. Bardzo dobrze spisali się nasi chłopcy, którzy zdobyli pierwsze miejsce! Nasi uczniowie w finale pokonali ZS nr 1.

      Mistrzostwo powiatu zdobyli: Milosz Sobolewski, Miłosz Kilian, Paweł Ożański, Mikołaj Gwiazda, Filip Smuga, Oliwier Szymborski, Wiktor Żakowski, Antoni Matulewicz, Cyprian Olejarczyk i Jakub Woźniak.

      Gratulacje

      chłopaki za walkę! Brawo! Opiekunem zespołu był p.Tomasz Mazur.

     • Finał etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Mediach

     • 17 i 18 marca miał miejsce finał etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Mediach na Uniwersytecie Warszawskim.

      Wspaniale spisała się Kornelia Kacprowicz z 2c zdobywając tytuł finalistki i zajmując wysokie miejsce wśród 12 najlepszych finalistów w kraju. Kornelia otrzymała indeks na studia dziennikarskie. Również godnie reprezentowały nasze liceum w finale Oliwia Marciniak z 3 e i Marysia Redźko z 2c. Oprócz zmagań naukowych był czas na udział w spotkaniu z dziennikarką TVN Red.Katarzyną Górniak oraz spacer po stolicy.

      Opiekunem uczennic była p. Iwona Wilicka.

     • Hanna Skrobanek zakwalifikowała się do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Bałtyckiego Konkursu Języka Angielskiego

     • Hanna jest w gronie 20 osób - spośród 695 uczestników. Konkurs przebiega w dwóch etapach: I etap to test pisemny przeprowadzany w szkole. II etap to test pisemny i cześć ustna przeprowadzane na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej.

      W tegorocznej edycji w części ustnej zagadnienia są bardzo trudne i dotyczą polityki Stanów Zjednoczonych. Przykładowe zagadnienia: Jakie są przykłady ostatnich wydarzeń w USA, które pokazują atak na wartości demokratyczne? Jakie są przykłady działań, które pomogłyby w ochronie praw i wolności jednostki i promować praktyki demokratyczne?

      Opiekunem Hanny jest mgr Joanna Kozłowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.