• Dni otwarte w I LO

     • Dla Was jesteśmy otwarci przez cały rok.

      Osoby indywidualne, które chciałyby zapoznać się z oferta edukacyjną naszej szkoły zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach pracy szkoły.

       

      Grupy zorganizowane, które chciałyby odwiedzić naszą szkołę proszone są o wcześniejsze zgłoszenie takiego zamiaru z minimum 2 dniowym wyprzedzeniem do sekretariatu. Zgłoszenie może być w formie telefonicznej lub e-mailowe.

      Nr telefonu: 94 37 400 32

      E-mail: loela@poczta.onet.pl

       

      Serdecznie zapraszamy!

       

     • ANTONI OSTROWSKI, UCZ. 1A LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

     • Z ogromną satysfakcją i wielką radością informujemy, że

      Antoni Ostrowski, uczeń klasy 1 A

      zajął III miejsce w finale IX edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Recytatorskiego "W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck" pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy.

      Centralny etap Konkursu połączony z Galą Laureatów odbywał się w dniach 25-27 kwietnia 2023 roku. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla uczestników, między innymi udział w niezwykłym koncercie  „Siła Miłości” w sali koncertowej Polskiego Radia Katowice oraz zwiedzanie zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu. Gala finałowa odbyła się w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej

      Nagrodą główną dla finalistów Konkursu – poza dyplomami, statuetkami i upominkami - jest kilkudniowy wyjazd do Niemiec, do Miejsca Pamięci i Przestrogi Ravensbruck.  Przed Antonim więc jeszcze majowy wyjazd.  Życzymy wielu wrażeń i czekamy na relację z wyprawy.

       

      Organizatorem Konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Stowarzyszenie „Rodzina więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück” oraz Miasto Ruda Śląska.

       

     • Spotkanie z wykładowcami Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

     •  Dnia 26.04.2023r. w ramach realizacji założeń doradztwa zawodowego w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym, medycznym oraz inżynierskim poznali strukturę i warunki rekrutacji uczelni, jak również uczestniczyli w wykładzie na temat: „Pułapki żywieniowe internetu”.

      Ponadto wykładowcy ZUT przeprowadzili dla uczniów klas 3 i 4 dwa rodzaje warsztatów:

      1.„Smakołyki z mleka” – w zakresie zajęć uczniowie samodzielnie przygotowali lody smakowe oraz kefir i masło. Dodatkowo dokonali degustacji napoju probiotycznego, przygotowanego przez kadrę dydaktyczna Wydziału.

      2. „Podwodna kraina” – w zakresie zajęć uczniowie zapoznali się z biologią najczęściej występujących i o wyjątkowych cechach organizmów naszych wód. Z próby wody uczniowie pobrali bezkręgowce planktonowe i obejrzeli je pod mikroskopem.

      Serdecznie dziękujemy za przekazanie rzetelnej wiedzy, bardzo ciekawy wykład i wspaniałe warsztaty!

       

     • Olimpiada Zdrowia PCK

     • 21 kwietnia 2023 roku w Koszalinie odbył sie etap rejonowy Olimpiady Zdrowia PCK. Uczeń klasy III D Szymon Kołatka I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku zajął II miejsce.

      Gratulujemy!

     • Maciej Majchrzak z II E finalistą etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Mózgu

     • Dzisiaj (15.04.2023r.) odbył sie etap centralny V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu.

      Uczeń klasy II E - Maciej Majchrzak otrzymał tytuł finalisty (3 miejsce w Polsce) oraz indeks na studia medyczne w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

      W etapie centralnym uczestniczyła także uczennica klasy I D - Amelia Soroka

      Dzisiaj  odbył się również etap wojewódzki XXXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w którym uczestniczyły uczennice naszej szkoły - Magdalena Kostrzak z klasy II E oraz Weronika Brucka z klasy III D

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

     • Nasze biegaczki i nasi biegacze najlepsi w powiecie.

     • Dziś (13.04.2023) na stadionie lekkoatletycznym przy ZS nr 6 odbyły się mistrzostwa powiatu w drużynowych biegach przełajowych w ramach Licealiady. Znowu znakomicie spisali się nasi uczniowie, którzy zwyciężyli zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców! To kolejny sukces sportowy uczniów eLki!

      Nasze biegaczki wystąpiły w składzie: Hania Foltyniewicz, Hania Skrobanek, Natalia Szydłowska, Joanna Kulbaka i Patrycja Pastuszko.

      Skład drużyny chłopców: Mikołaj Gałczyński, Szymon Ciecieląg, Olgierd Masłowski, Ignacy Pieńkos i Tymon Pieńkos. Wielkie gratulacje dla naszych uczniów! Brawo dziewczyny! Brawo chłopaki! Powodzenia w finale wojewódzkim w Gryfinie 19.04.

      Opiekunem drużyn był p.Tomasz Mazur 

     • Kacper Krauze - człowiek z pasją do historii i muzyki.

     • Kacper Krauze z klasy 3c uzyskał tytuł laureata 2. miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Historycznej. Finał tegorocznej edycji odbywał się na zamku w Golubiu - Dobrzyniu. Etap centralny z 80 wytypowanych olimpijczyków wyłonił 25 laureatów i 55 finalistów z prawie 2500 zgłoszonych do olimpiady w całym kraju. Nasz uczeń potwierdził swoją historyczną wiedzę zajmując drugie miejsce w Polsce i uzyskując cenne nagrody rzeczowe oraz indeksy na wiele uczelni wyższych. W ostatnich dwóch tygodniach Kacper uzyskał tytuły finalisty Olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego i Olimpiady Historycznej (obie zwalniają z matury z historii). Serdecznie gratulujemy mistrzowskiego połączenia pasji, wiedzy i zamiłowania do historii.

     • Julia Trusewicz finalistką VII edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

     • W dniach 24-25 marca 2023 r. w Auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie odbył się finał VII edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, w którym udział wzięła uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety - Julia Trusewicz. 

      Julia uzyskała tytuł finalisty szczebla centralnego tej właśnie edycji, która w tym roku skupiała się głownie na bezpieczeństwie narodowym oraz roli i znaczeniu służb specjalnych Rzeczypospolitej Polskiej.

      Opiekunem Julii jest Ireneusz Wachowski.

      Gratulujemy !

     • lll miejsce w Finale Regionu w Siatkówce Chłopców

     • Po bardzo wyrównanej grze na przewagi, zajmujemy lll miejsce w Finale Regionu

      Skład l LO; Cyprian Olejarczyk, Jakub Woźniak, Miłosz Sobolewski Bartek Piątek, Gabriel Łosiewicz Mateusz Abrahamowicz Błażej Krywiński,Nikodem Pawłowski,Olek Masłowski,Max Kiczuk, Miłosz Kilian, Maciek Kowalczyk.

      Trener Paweł Skobel