• Spotkanie z przedstawicielkami Stowarzyszenia Amazonek w Szczecinku

     • 19.10.2023 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Elżbiety w Szczecinku odbyło się spotkanie młodzieży z przedstawicielkami Stowarzyszenia Amazonek w Szczecinku. Stowarzyszenie udziela wszechstronnej pomocy i wsparcia kobietom zmagającym się z rakiem piersi i po zabiegu mastektomii. Panie Beata Galińska,Grażyna Kuszmar i Bogumiła Wiśniewska omówiły program wczesnego wykrywania raka piersi oraz zwróciły szczególną uwagę na samodzielne, comiesięczne badanie piersi."Samobadanie, samokontrola to nie moda - to mądrość"

     • Warsztaty ekologiczne

     • 17. 10. 2023 r.  uczniowie klasy IIIe  uczestniczyli w warsztatach pt.: "Ocena stanu ekologicznego  jeziora Trzesiecko za pomocą analiz biologicznych, fizykochemicznych i morfometrycznych". Celem zajęć było zapoznanie uczniów z metodami rewitalizacji i rekultywacji zbiorników wodnych, nabycie przez uczniów umiejętności badawczych w zakresie poboru próbek wody i organizmów, wykonywania analiz fizyko - chemicznych wody, pracy z mikroskopem stereoskopowym, oznaczania organizmów wodnych przy pomocy kluczy oraz nabycie nowych kompetencji w zakresie oceny stanu ekologicznego jeziora Trzesiecko. 

      Zajęcia realizowane są w ramach projektu, dofinansowanego przez WFOŚIGW w Szczecinie, pt.: "Człowiek, jego miejsce i rola w środowisku - edukacja ekologiczna w CEEiRJ w Szczecinku - edycja 2023. 

      Warsztaty przeprowadziły: 

      dr Wioletta Michalska i inż.Karolina Rosińska.

     • Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej

     • Powiatowe uroczystości zorganizowano 13 października w I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości. Wśród nich byli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska, poseł na sejm RP Radosław Lubczyk oraz wicewojewoda zachodniopomorski Tomasz Wójcik. Obecni byli dyrektorzy szkół, referatów i różnych instytucji, a także przedstawiciele uczelni wyższych, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu szczecineckiego oraz rzecz jasna Ci najważniejsi – nauczyciele i pedagodzy.

       

      Dzień edukacji Narodowej to znakomita okazja do wyróżnienia nauczycieli. Oto wyróżnieni nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku: 

      Srebrny Krzyż Zasługi:

      Renata Litwin-Kizielewicz 

      Nagroda Ministra Edukacji Narodowej:

      Alina Antoniak Czajka

      Medale Komisji Edukacji Narodowej:

      Ewa Plichta, Agnieszka Samojłow

      Nagroda Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty:

      Renata Litwin Kizielewicz, Iwona Wilicka

      Nagrody Starosty Szczecineckiego:

      Ewa Jankun i Paweł Skobel, na wniosek związków zawodowych nagrodę otrzymały: Iga Ostrowska, Anna Komorowska, Joanna Kozłowska.

      Nagrodę otrzymał również dyrektor I LO Arkadiusz Szczepaniak.

      GRATULUJEMY!

       

     • Otwarcie Ekopracowni w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

     • 13.10.2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie Ekopracowni, na urządzenie której pozyskano środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

      W otwarciu Ekopracowni uczestniczyli m.in.: Wiceminister Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska, Starosta Powiatu Szczecineckiego Krzysztof Lis, Wicestarosta Powiatu Szczecineckiego Robert Fabisiak, członkowie Zarządu Powiatu Szczecineckiego, Dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oddział w Koszalinie  Jacek Pawłowicz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Wiesław Kulik, Dyrektor Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior Radosław Wąs.

      Z pozyskanych środków doposażono Ekopracownię w: monitor multimedialny, sprzęt komputerowy i laboratoryjny, mikroskopy z kamerą cyfrową oraz modele pokazowe.

      Zakupiony sprzęt pozwoli poszerzyć wiadomości i umiejętności uczniów oraz kształtować właściwe postawy proekologiczne.

     • Konkurs PROGRAMOWANIE W JĘZYKU NIEMIECKIM/PROGRAMMIEREN AUF DEUTSCH rozstrzygnięty!

     • W ramach konkursu Programowanie w języku niemieckim uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych tworzyli przez 3 tygodnie mini gry w rozszerzonej rzeczywistości, w wyniku czego powstały prace o różnej tematyce, ale wszystkie związane z ruchem i nauką niemieckiego, jak tytuł projektu Instytutu Goethego:"#deutschbewegt. Język nowych możliwości".

      Uczniowie naszej szkoły zajęli 2 miejsca na podium w kategorii szkół ponadpodstawowych:

      - miejsce 2. Amelia Soroka, Hubert Matczak

      - miejsce 3. Joanna Kulbaka, Jakub Gajewski

       

      Opiekunem merytorycznym uczniów jest p. Agnieszka Borsuk

      Serdecznie gratulujemy!

     • Warsztaty mikroskopowe.

     • 5 października uczniowie klasy 2e uczestniczyli w warsztatach mikroskopowych w "Centrum Edukacji Ekologicznej I Rewitalizacji Jezior" prowadzonych przez Agatę Dzimińską oraz Olę Złotowicz (uczennice klasy 2e). W formie teoretycznej i praktycznej pokazały na czym polega polaryzacja kryształów kwasu cytrynowego oraz chemiluminescencja aktywowana krwią. Oto wyniki ich doswiadczeń:

     • Nasze dziewczyny znowu najlepsze w lekkiej atletyce, chłopcy ze srebrem.

     • W piątek 29.09.2023 roku na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół nr 6 odbyły się mistrzostwa powiatu w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w ramach Licealiady. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze uczennice, które po zaciętej walce zdobyły mistrzostwo powiatu! Topierwszy sukces sportowy w nowym roku szkolnym!

      Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły I miejsce i stanęły na najwyższym stopniu podium! Złote medale zdobyły: Zuzanna Kommisarczyk, Barbara Wąs, Hania Foltyniewicz, Martyna Łukaszczuk, Weronika Birosz, Joanna Kulbaka, Wiktoria Chmielewska, Oliwia Niedźwiedź, Lena Kowalska, Róża Klimaszewska, Zuzanna Śledź, Natalia Szydłowska, Nina Zawilińska, Lena Świąder, Karolina Gritzman, Michalina Jaroszyńska i Julia Cywińska .

      Brawo dziewczyny za walkę, zaangażowanie i ogromny sukces! Gratulacje!!!

      Warto dodać,że to kolejny rok szkolny, kiedy nasze dziewczyny są najlepsze w powiecie w SLLA!

      "Chłopcy ze srebrem w lekkiej atletyce"

      Również chłopcy stanęli na podium w tych zawodach. Ogromne zaangażowanie i wola walki sprawiły, że chłopcy uplasowali się na II miejscu!

      Nasi uczniowie zdobyli srebrne medale!! Skład drużyny: Szymon Ciecieląg, Paweł Okuniewicz, Jakub Kuszmar, Igor Witkowski,, Ignacy Pieńkos, Tymon Pieńkos,

      Olgierd Masłowski, Mikołaj Gałczyński, Szymon Jankowski, Stanisław Kraska, Kacper Anyszewski, Hubert Purgal, Mikołaj Gwiazda, Oliwier Szymborski, Antoni Matulewicz i Maciej Górka.

      Opiekun zespołu: p.Tomasz Mazur.

      Brawo chłopaki za walkę! Gratulacje!!!

     • II miejsce w edukacyjnej grze terenowej pt.: "Śmierć na jeziorze".

     • Miło mi poinformować, że reprezentujący naszą szkołę zespół w składzie:1. Adrianna Kaczyńska2. Milena Cieślak3. Lena Bielecka4. Liliana Pachucka5. Marta Flisykowskazajął II miejsce w edukacyjnej grze terenowej pt.: "Śmierć na jeziorze".Quest polegał na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym, kierując się informacjami zawartymi w ulotce. Zadaniem uczestników było zbieranie ukrytych po drodze cyfr i liter oraz wykonywanie zadań. Zespoły, które poprawnie rozwiązały wszystkie zagadki, bez trudu odnalazły ukryty na końcu trasy skarb. W trakcie gry uczestnicy zgłębili swoją wiedzę nt. historii miasta oraz źródeł i skutków zanieczyszczenia wód w jeziornych.