• Kolejny sukces sportowy naszych dziewczyn.

• Dziś odbyły się Finały wojewódzkie w badmintonie dziewcząt w ramach Licealiady. Bardzo dobrze spisały się nasze uczennice, które po niesamowitej walce zdobyły trzecie miejsce!

Brązowe medale 🏅 zdobyły: Karolina Gritzman, Zosia Kuras, Julia Banaszczyk i Hania Krzemińska.

Brawo dziewczyny za walkę i ogromne zaangażowanie! Gratulacje!👏

Opiekunem zespołu był p.Tomasz Mazur

• I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety ma już wirtualną strzelnicę

• Budowa strzelnicy została sfinansowana ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Strzelnica została wyposażona w  strzelecki system szkolno-treningowego „Pojedynek”. Jest to kompletny, multimedialny, przenośny strzelecki system działający w wirtualnej rzeczywistości, opracowany na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych.

Wirtualna strzelnica przeznaczona jest do nauki i doskonalenia umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią, w tym jej manualnej obsługi. Uczniowie naszych szkół  oraz z terenu powiatu
            i okolic będą mogli w niej rozwijać zainteresowania  ze strzelnictwem.

• Finał VII Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „DEUTSCH DIKTAT”

• W piątek 8 grudnia 2023 roku  odbył się w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks.

Elżbiety w Szczecinku finał VII Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „DEUTSCH DIKTAT”.

Starostwo Powiatowe w Szczecinku objęło patronat honorowy nad konkursem języka

niemieckiego skierowanym do uczniów szkól ponadpodstawowych oraz sponsorowało

nagrody dla finalistów.

Najlepsze wyniki osiągnęli następujący uczniowie:

w kategorii liceum:

I miejsce   - Aleksander Biliński (LO im. Bohaterów Oflagu IID w Bornem Sulinowie)

II miejsce   - Maciej Łesyk (ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku)

III miejsce Zofia Kopcińska (I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku)

IV miejsce Justin Zander (ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku)

V miejsce Natalia Dobosz (I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku)

w kategorii technikum

I miejsce Marianna Kozicka (ZS nr 2 im. Księcia Warcisława IV w Szczecinku)

II miejsce   Martyna Wawrzyniak (ZS nr 2 im. Księcia Warcisława IV w Szczecinku)

III miejsce Wiktoria Maniak (ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku)

IV miejsce Yana Bilińska (ZS nr 2 im. Księcia Warcisława IV w Szczecinku)

V miejsce Daniel Stupak (ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku)

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!

Daria Stec – nauczyciel języka niemieckiego

• Klasy 3d i 3e na zajęciach w ZUT w Szczecinie

• Dnia 01.XII.2023 r. klasy 3d i 3e uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez wykładowców Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat:"Zioła przyprawowe", oraz uczestniczyli w warsztatach : "Psychobiotyki, czy to tylko moda? - gdzie mogli samodzielnie wybarwić i przygotować preparat bakterii jogurtowych oraz obejrzeć pod mikroskopem. " Czy slodycze mogą być zdrowe? - podczas zajęć uczniowie poznali różne typy zamienników cukru, ktore można było spróbować. Uczniowie przygotowali pyszne desery m. in: rafaelo, puding, deser z nasion chia. Były pyszne. Owady na talerzu - uczniowie dowiedzieli się o problemach związanych z możliwościami wyżywienia ludności i nowych alternatywach- białko owadów. Uczniowie mogli popróbować produktów z białkiem z owadów.