• Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Powstało 7 nowych klas czyli 210 nowych uczniów . Zyczymy powodzenia

• Lista przyjętych do szkoły

• Listy kandydatów przyjętych do szkoły do poszczególnych klas pierwszych na rok szkolny 2022/20023 wywieszone są na tablicy ogłoszeń w szkole.

• Michał Piszczek laureatem XV Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego

• W dniach 17-19 czerwca br w Warszawie odbył się finał kolejnej olimpiady historycznej. Nasz uczeń z klasy III S Michał Piszczek został LAUREATEM etapu centralnego XV Olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Obertyna do Wiednia 1531-1683!!!

Michał zajął II miejsce w Polsce a zdaniem przewodniczącego jury prof. Grzegorza Nowika również na świecie! To ogromny sukces tego ucznia i wyróżnienie dla naszej szkoły.

Z całego serca gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni

• Mamy kolejną finalistkę etapu centralnego z przedmiotów humanistycznych!

Nina Klin z klasy III c została finalistką etapu centralnego X Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP organizowanej w Białymstoku w ramach COPTIOSH. Ponadto Nina jest laureatką etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie. W tak pięknym stylu uczennica  zakończyła naukę w naszej szkole!

Serdeczne gratulacje!

• Finał XXXIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Mathématiques Sans Frontières”

• 10 marca 2022 r. odbył się finał XXXIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Mathématiques Sans Frontières”. Konkurs ten organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. Finał Konkursu odbywa się w tym samym dniu i o tej samej godzinie we wszystkich szkołach, w których kształcą się uczestnicy konkursu.

W bieżącym roku udział wzięły również dwie klasy pierwsze z naszej szkoły: I A i I F.

Klasyfikacje są prowadzone w województwie, regionie i kraju.

Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się klasa I F, która zajęła I miejsce w województwie zachodniopomorskim, jednocześnie VI miejsce w regionie lubusko-zachodniopomorskim i XIV miejsce w kraju (na 171 klas pierwszych).

Klasa I A zajęła III miejsce w województwie, XV w regionie i XXIX w kraju.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

• Chłopcy Mistrzami Powiatu w Piłce Plażowej.

• W dniach 30-31 maja na boiskach przy Zespole Szkół nr 2 im.Warcisława lV, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Zawody rozgrywane były system każdy z każdym do dwóch wygranych setów. W kategorii chłopców bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z l LO im.Księżnej Elżbiety, którzy wygrali wszystkie mecze w stosunku 2:0 i zostali Mistrzami Powiatu w Piłce Plażowej. Drużyna z l LO reprezentować będzie nasz powiat na Mistrzostwach Wojewódzkich.

Skład zespołu ; Miłosz Sobolewski, Cyprian Olejarczyk i Maciej Kowalczyk .Trenerem, opiekunem Paweł Skobel.

• Nasze lekkoatletki znowu na podium.

• We wtorek 24 maja 2022 w Stargardzie odbył się finał wojewódzkiej Licealiady w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Kolejny sukces zanotowały nasze dziewczyny, które po niesamowitej walce zdobyły wicemistrzostwo województwa! Brawo dziewczyny! Wielkie gratulacje.

Skład naszej ,,srebrnej" drużyny: Patrycja Pastuszko, Zuzia Idziak, Zuzia Nowacka, Hania Foltyniewicz, Hania Skrobanek, Aleksandra Baranek, Zosia Skrobanek, Zosia Klin, Natalia Szydłowska, Patrycja Nerć, Natalia Radzińska, Marta Lewandowska, Aleksandra Hengier i Martyna Łukaszczuk. Warto dodać, że nasz lekkoatletki pod opieką p.Tomasza Mazura obroniły wicemistrzostwo z poprzedniego roku!

Gratulacje!!!

• Finał Olimpiady Zwolnnieni z Teorii

• 19 maja w Warszawie odbył się Wielki Finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii. W tym roku 21 uczennic z naszej szkoły zrealizowało cztery projekty i uzyskało tytuły finalistek tej olimpiady, a szkoła w rankingu znalazła się na 35 miejscu w Polsce i 4 w województwie. Brawa dla projektu ,, Odstresowane”, który zdobył nagrodę Brązowego Wilka dla najlepszego, zrealizowanego w szkole oraz ogromne gratulacje dla wszystkich tegorocznych finalistek olimpiady.

• Matematyka -wyniki konkursu

• Znamy wyniki ogólnopolskiego konkursu matematycznego „Kangur 2022”. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronat nad Konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Spośród uczniów naszej szkoły najlepiej wypadł Jakub Kumorek klasa III P osiągając wynik BARDZO DOBRY za zdobycie 137,5 pkt w kategorii STUDENT. Wynik BARDZO DOBRY osiągnęła także Nela Brankiewicz z klasy II F za zdobycie 127,5 pkt w kategorii JUNIOR.