• Wyniki Olimpiady Biologicznej
     • Wyniki Olimpiady Biologicznej

     • 21 stycznia 2017 roku w Szczecinie odbyły się zawody okręgowe 46 Olimpiady Biologicznej. Uczniowie I Liceum Ogólnokszałcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku - Katarzyna Foryszewska i Szymon Wołyński otrzymali tytuł finalisty etapu okręgowego olimpiady i indeks na Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

    • Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności - nasi w finale
     • Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności - nasi w finale

     • 13 stycznia 2017 roku w Szczecinie odbył się etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Uczniowie I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku - Bartosz Zwiernik i Patrycja Markiewicz zajęli II i V miejsce i zakwalifikowali się do etapu centralnego, który odbędzie się w marcu 2017 roku.
      Serdecznie gratulujemy!!!

    • Z WIZYTĄ NA WYDZIALE FILOLOGII ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ POLITECHNIKI KOSZALIŃSKIEJ
     • Z WIZYTĄ NA WYDZIALE FILOLOGII ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ POLITECHNIKI KOSZALIŃSKIEJ

     • 17 stycznia młodzież z klasy IB oraz II B miała okazję uczestniczyć w zajęciach na wydziale filologii angielskiej i niemieckiej Politechniki Koszalińskiej. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką studiów językowych i aktywnie uczestniczyli w zajęciach studenckich.

      Grupa języka angielskiego uczestniczyła w zajęciach mówienia prowadzonych przez native speakera, Amerykanina. Tematem dyskusji była postać Martina Luther Kinga oraz walka o równouprawnienie Afroamerykanów. Młodzież dokonała analizy ówczesnych wydarzeń oraz szukała podobieństw między ruchem praw obywatelskich w USA a Związkiem Zawodowym „Solidarność” i jego opozycji przeciw komunizmowi. Drugimi zajęciami był “Angielski w biznesie” a ich tematyką pojęcia marketingu i reklamy. Uczniowie poznali słownictwo branżowe i omówili techniki marketingowe.

      Grupa języka niemieckiego uczestniczyła w zajęciach „Zintegrowane sprawności językowe” oraz zajęciach z mówienia. Mieli okazję utrwalenia form wyrażania przyszłości omawiając swoje postanowienia noworoczne.

      Wizyta ta była bardzo dobrą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i źródłem wiedzy na temat tego z czym się wiąże studiowanie języka obcego. Takie wyjazdy będą nadal organizowane w celu zapoznania uczniów naszej szkoły ze specyfiką studiów językowych.

      Joanna Kozłowska

     • Sukces uczniów w Olimpiadzie Statystycznej

     • 1. Uczeń Norbert Jakubowski - klasa IIIF - finalista etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej (otrzymał wyróżnienie, nagrodą jest bezpłatny udział w Szkole Giełdowej odbywającej się na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego)
      2. Sebastian Sobol - uczestnik etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej ( 10. miejsce w województwie)
      3. Ławrukiewicz Oliwia - uczestnik etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej