• Chłopcy ze srebrem w lekkiej atletyce

     • Również chłopcy stanęli na podium w tych zawodach. Ogromne zaangażowanie i wola walki sprawiły, że chłopcy uplasowali się na II miejscu!

      Nasi chłopcy pod opieką p.Tomasza Mazura zdobyli srebrne medale!!

      Skład drużyny: Konrad Szczepański, Paweł Okuniewicz, Oliwier Szymborski, Rosicki Artur, Bartosz Feculak, Mikołaj Gwiazda, Antoni Matulewicz, Patryk Kodź, Tomasz Polehoński, Klaudiusz Jędrzejewski, Szymon Ciecieląg, Jakub Kuszmar, Nikodem Stańczyk, Gabriel Łosiewicz, Jakub Kumorek i Hubert Sniechowski.

      Brawo chłopaki za walkę! Gratulacje!!!

     • Warsztaty teatralne

     • Przez ostatni tydzień, członkowie szkolnego kółka teatralnego, którego opiekunem jest Pani Joanna Wróblewska, brali udział w warsztatach teatralnych z Panem Mirosławem Glinieckim, aktorem z koszalińskiego Teatru STOP. Warsztaty zorganizowane zostały przez szczecinecki Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii ze środków finansowych Urzędu Miasta. Grupa przyjęła nazwę Teatr COŚ WYPADŁO.  Efektem końcowym ich pracy był spektakl pt. Nawitkacje, który mogliśmy obejrzeć w czwartkowy (16.09) wieczór w auli szkoły. Sztuka inspirowana była tekstami 8-letniego Stasia Witkiewicza (późniejszego Witkacego), na podstawie której Pan Mirosław Gliniecki, przygotował autorską adaptację. Cały występ obserwowali w auli goście, nauczyciele i rodzice, którzy nagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami.

     • Wycieczka do Wrocławia

     • 10 września 2021 r. uczniowie I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku z klasy III T, III D, III E, II D i II E pod opieką nauczycieli uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.

      Celem wycieczki było zwiedzanie „Wystawy Body Worlds” dotyczącej anatomii człowieka, autorstwa wynalazcy plastynacji prof. Gunthera von Hagens. Wystawa pozwoliła uczniom obserwację 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które przedstawiały  potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji.

      Ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Narodowego oraz Panoramy Racławickiej. W Muzeum uczniowie mogli obejrzeć obiekty reprezentujące wszystkie dziedziny sztuki, począwszy od średniowiecznej śląskiej rzeźby kamiennej i drewnianej, malarstwa śląskiego, polskiego i europejskiego, poprzez rzeźbę nowożytną i modernistyczną, rysunek, grafikę i bardzo bogate zbiory rzemiosła artystycznego minionych epok od antyku przez średniowiecze do początków XX wieku, aż po zbiory książek i dokumentów.

      Panorama Racławicka we Wrocławiu to niesamowity skarb tego miasta. W swoim wnętrzu skrywa monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów. Uczniowie mogli obejrzeć ten wyjątkowy obraz oraz posłuchać o zwycięskiej bitwie Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku.

      Wycieczka dostarczyła wszystkim mnóstwo atrakcji i wiedzy, bo przecież wycieczka szkolna to „uczenie się przez odkrywanie, przeżywanie i działanie”.

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22

     • Serdecznie zapraszam na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/22.Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego w dniu 1 września 2021 :

      klasy I -9.00 boisko szkolne lub sala gimnastyczna

      ( uzależnione jest to od pogody )

      kl. II i kl.III-9.30 bezpośrednio w wyznaczonej sali spotkanie z wychowawcą klasy.

       

      Przypominam, że obowiązuje reżim sanitarny na terenie szkoły.

     • Nabór do I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku na rok szkolny 2021/2022

     • Nabór do I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku na rok szkolny 2021/2022

      W terminie od 25 czerwca do 14 lipca br. kandydaci będą musieli uzupełnić złożony wniosek o świadectwo ukończenia szkoły oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Wstępne wyniki tegorocznego naboru do szkół ponadpodstawowych poznamy 22 lipca.( informacje zamieszczone będą na stronie szkoły, wykaz będzie wywieszony w szkole przy wejściu oraz informację można uzyskać telefonicznie.)  Następnie zakwalifikowani kandydaci lub  rodzice , opiekunowie prawni kandydata będą musieli dostarczyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej  i zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego -o ile nie zostały one złożone wcześniej. Ostateczne wyniki naboru poznamy 2 sierpnia br. o godz. 9.00.

      Postępowanie uzupełniające w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych będzie prowadzone od 3 sierpnia br. jeśli będą miejsca .

       

     • Jakub Kumorek laureatem konkursu "Bieg po indeks"

     • Dnia 2 lipca 2021r. odbyła się w Urzędzie Miejskim w Koszalinie uroczystość wręczenia nagród laureatom XXIV edycji konkursu Bieg po Indeks realizowanemu przez Politechnikę Koszalińską oraz Miasto Koszalin.

      Uczeń klasy IIP Jakub Kumorek zdobył w tym roku III miejsce i znalazł się gronie 17 najlepszych uczestników konkursu zaproszonych na uroczystość.

      Wyróżnieni uczniowie pochodzili z 8 szkół naszego regionu i wszystkie te szkoły otrzymały jako nagrodę drukarkę 3D.

      Gratulujemy Kubie i życzymy dalszych sukcesów!

     • Jakub laureatem XXIV edycji konkursu "Bieg po indeks"

     • 18 czerwca odbył się w Koszalinie finał XXIV edycji konkursu "Bieg po Indeks".

      Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy IIP Jakub Kumorek został laureatem tego konkursu i jest zaproszony wraz z dyrektorem szkoły i opiekunami na rozdanie nagród do Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

      Gratulujemy!

     • I LO w rankingu Olimpiady Zwolnieni z Teorii

     • Dzisiaj odbyło się spotkanie uczestników  - finalistów - tegorocznej edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii, z dyrekcją szkoły, podczas którego świętowaliśmy ukończenie projektów i wspólny sukces  -w rankingu szkół znaleźliśmy się na 40 miejscu w kraju wśród 277 szkół oraz na 4 w województwie zachodniopomorskim.  Już 22 czerwca odbędzie się Wielki Finał olimpiady, podczas którego poznamy laureatów Złotych, Srebrnych i Brązowych Wilków dla najlepszych projektów w Polsce, województwie i szkole. Dwa projekty naszych uczennic ,, Bieg po skrzydła” i ,,Plan na złość” otrzymały liczbę punktów, która pozwoliła na uzyskanie nominacji do nagrody Złotego Wilka. Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie i wytrwałość, życzymy satysfakcji z podjętych działań oraz kolejnych sukcesów.

        Przypominamy tegorocznych finalistów olimpiady i projekty przez nich realizowane;

      (Nie)ZNANE  Julia Trusewicz, Zofia Żonko i Weronika Góra inspirował młode dziewczyny, uświadamiały o możliwości kobiet i równości płci oraz popularyzowały dyscypliny, które w wykonaniu kobiet nie są tak znane, jak w męskim wykonaniu.       

      School ON Emilia Gut,  Oliwia Kwapisz, Laura Mateusiak i Igor Gruszka         postanowili pomóc uczniom szkół podstawowych w nauce online, zakładając stronę internetową z materiałami do nauki matematyki, języka polskiego i angielskiego.     

      HEALTHY FIVE HEALTHY LIFE Michalina Kosior, Oliwia Michalska, Julia Kluz, Patryk Kodź, Jakub Kobyłecki, Laura Anciar  zrealizowali projekt skierowany do dzieci i młodzieży, aby zwrócić ich uwagę na problemy, którymi są coraz częściej dotknięci tj.: otyłością, cukrzycą, wadami postawy, wzroku oraz uzależnieniami od elektroniki.

      Na straży dojrzewania  Oliwia Filip  i Hanna Kubicka zrealizowały projekt społeczny, mający na celu pokazanie sposobów radzenia sobie z problemami dotykającymi młodych ludzi na co dzień, uświadomienie z czym mierzą się dorastające osoby oraz jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne.                                                        

      Plan na złość Natalia Pałubicka i Martyna Kuśmierczyk realizowały projekt, który miał na celu pokazać jak można radzić sobie z wybuchami agresji, jak nie zamienić złości we wściekłość i uświadomić społeczeństwu, że czasem są inne rozwiązania, niż te które są dla nas oczywiste.                                                                             

      Bieg po Skrzydła  Patrycja Nerć , Julia Kowalczuk, Hanna Skrobanek, Zofia Skrobanek, Aleksandra Baranek  zorganizowały wydarzenie publiczne, aby pokazać że bieganie to prosta, przyjemna oraz stosunkowo tania forma aktywnego spędzania wolnego czasu i zachęcić do regularnego uprawiania tej dyscypliny sportu.

       

      Tu można obejrzeć filmy podsumowujące projekty, które uzyskały nominacje do Złotych Wilków:

      https://www.youtube.com/watch?v=K0VFG7TOuBA

      https://www.youtube.com/watch?v=j6QdKQGb99E

     • Nasze dziewczyny wicemistrzyniami województwa w lekkiej atletyce!

     • Nasze dziewczyny wicemistrzyniami województwa w lekkiej atletyce!

      W dniu 16.06.  w Goleniowie na stadionie lekkoatletycznym odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Kolejny sukces sportowy zanotowały nasze dziewczyny, które pod opieką p.Tomasz Mazura zdobyły wicemistrzostwo województwa! Skład naszej drużyny: Patrycja Pastuszko, Aleksandra Baranek, Zuzanna Idziak, Amelia Russ-Szyszka, Zofia Skrobanek, Patrycja Nerć, Zofia Klin, Michalina Kosior, Zuzanna Nowacka, Martyna Kuśmierczyk, Aleksandra Hengier i Martyna Łukaszczuk.

      Rywalizację rozpoczęła zwycięskim biegiem na dystansie 100m Patrycja Pastuszko, natomiast Amelia Russ-Szyszka zajęła w swoim biegu III miejsce. Potem swoje biegi na dystansie 200m wygrały Zuzanna Idziak i Aleksandra Baranek. Na 400m swój rekord życiowy osiągnęła Zosia Skrobanek, a na 800m bardzo dobrze zaprezentowały się Patrycja Nerć i Zosia Klin. W konkurencjach technicznych bardzo dobre rezultaty osiągnęły: Martyna Kuśmierczyk, Michalina Kosior i Zuzanna Nowacka w pchnięciu kulą oraz w skoku w dal Aleksandra Hengier i Martyna Łukaszczuk. Rywalizację kończyły sztafety 4x100m (Amelia Russ-Szyszka, Aleksandra Baranek, Zuzanna Idziak i Patrycja Pastuszko) i  nasze dziewczyny wygrały z dużą przewagą i przypieczętowały srebro w finale! Warto dodać, że jest to pierwszy medal od kilkunastu lat w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w kategorii dziewcząt z powiatu szczecineckiego!

      Brawo dziewczyny za walkę i ogromne zaangażowanie! Gratulacje!!!

     • 2T w Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka

     • W środę (09.06.2021) klasa 2T pod opieką nauczyciela biologii - Renaty Litwin-Kizielewicz udała się do Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka -  Podimed na spotkanie z dr n. med. Justyną Zborowską-Skrobanek. 

      Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracą okulisty "od kuchni". Mogli zobaczyć sprzęt chirurgiczny, działanie maszyn okulistycznych takich jak OCT czy autorefraktometr. Ponadto uzyskali informacje na temat chorób i higieny oczu. Dla uczniów o profilu medycznym informacje te pozwoliły na uzupełnienie wiedzy zdobytej w szkole z anatomii i fizjologii człowieka.