• Finał Olimpiady Zwolnnieni z Teorii

     • 19 maja w Warszawie odbył się Wielki Finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii. W tym roku 21 uczennic z naszej szkoły zrealizowało cztery projekty i uzyskało tytuły finalistek tej olimpiady, a szkoła w rankingu znalazła się na 35 miejscu w Polsce i 4 w województwie. Brawa dla projektu ,, Odstresowane”, który zdobył nagrodę Brązowego Wilka dla najlepszego, zrealizowanego w szkole oraz ogromne gratulacje dla wszystkich tegorocznych finalistek olimpiady.

     • Matematyka -wyniki konkursu

     • Znamy wyniki ogólnopolskiego konkursu matematycznego „Kangur 2022”. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronat nad Konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

      Spośród uczniów naszej szkoły najlepiej wypadł Jakub Kumorek klasa III P osiągając wynik BARDZO DOBRY za zdobycie 137,5 pkt w kategorii STUDENT. Wynik BARDZO DOBRY osiągnęła także Nela Brankiewicz z klasy II F za zdobycie 127,5 pkt w kategorii JUNIOR.

      WYRÓŻNIENIA w konkursie zdobyli:

      Kategoria Junior klasa I liceum:

      1. Wojciech Haber klasa IA

      2. Małgorzata Zielenkiewicz klasa I F

      3. Wiktor Żurowski klasa I F

      Kategoria Junior klasa II liceum:

      1. Witold Argasiński klasa II A

      2. Natalia Folga klasa II D

      3. Weronika Brucka klasa II D

      Kategoria Student klasa III liceum:

      1. Hanna Skrobanek klasa III P

      2. Łukasz Przeszłowski klasa III P

      Gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów!

     • II miejsce w Ogólnopolskim konkursie na film edukacyjny w zakresie ochrony środowiska

     • Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ramach kampanii „Nasz Klimat” zaprosiło uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie na najlepszy film edukacyjny o klimacie.

      W konkursie wzięła udział grupa uczennic z klasy IIB:

      Julia Ciąpała, Wiktoria Kwiatkowska, Oliwia Padewska, Amelia Pawłowska i Pola Siemińska.

      Film zrealizowany przez dziewczęta z klasy IIB, pt.: "Koszmar jutra" znalazł się na II miejscu wśród najwyżej ocenionych w skali kraju.

      Gratulujemy naszym laureatkom.

      Wyniki konkursu i nagrodzone filmy można obejrzeć na stronie:

      https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/videoolimpiada

      Głównym celem konkursu było zaangażowanie uczniów szkół ponadpodstawowych i zwiększenie ich świadomości ekologicznej w zakresie indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu. Konkurs polegał na przygotowaniu edukacyjnego materiału filmowego. Zgłoszenia wpłynęły z całej Polski, a młodzież w pomysłowy sposób pokazywała, w jaki sposób możemy dbać o klimat na co dzień. Komisja konkursowa oceniała nie tylko zgodność treści z tematyką konkursu i walory edukacyjne, ale także kreatywność i walory estetyczne obrazu.

     • II miejsce w kraju w V Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym

     • Hanna Skrobanek -uczennica kl. III P zajęła II miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym.

      Finał centralny odbył się w Warszawie. Konkurencja ogromna ponad 100 osób, ale Hania w klasyfikacji końcowej uplasowała się na 2 miejscu w kraju.

      Gratulujemy kolejnego sukcesu.

     • Nasze dziewczyny najlepsze w Polsce w drużynowych biegach przełajowych.

     • Zrobiły to!!!!

      Dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku zdobyły I miejsce w Ogólnopolskim Finale Drużynowych Biegów Przełajowych.

      Nasze dziewczyny najlepsze w Polsce w drużynowych biegach przełajowych.

      W Aleksandrowie Łódzkim odbyły się ogólnopolskie finały w drużynowych biegach przełajowych. Nasze dziewczyny odniosły największy sportowy sukces i zajęły I miejsce w Polsce! Po wspaniałej walce do samego końca zdobyły złote medale! Warto dodać, że nasze dziewczyny wyraźnie pokonały zawodniczki z podium z Chojnic i Bydgoszczy.

      Brawo dziewczyny! Wielkie gratulacje za ogromny sukces! Tak się pisze sportową historię!!

      Skład naszej "złotej" drużyny: Hania Foltyniewicz, Hania Skrobanek, Natalia Szydłowska, Patrycja Nerć, Patrycja Pastuszko, Zuzanna Idziak i Aleksandra Baranek. Opiekunem zespołu był p.Tomasz Mazur.

      Wielkie gratulacje

     • Zapraszamy do Nas klasy 8

     • I Liceum Ogólnokształcące im.Ks.Elżbiety w Szczecinku zaprasza uczniów klas 8 , proponujemy 

      7 profili kształcenia od nowego roku szkolnego 2022/23:

      -matematyczno-chemiczny

      -matematyczno-informatyczny

      -lingwinistyczny

      -humanistyczny

      -medyczny

      -biologiczno -chemiczny

      -matematyczno-fizyczny (inżynierski)

      Wybierz najlepsze Liceum w powiecie i okręgu !!!

     • Mistrzostwa Polski

     • Nasze złotka 

      "Słodkie" spotkanie ze zlotkami z I Liceum Ogólnokształcącego im.Ks.Elżbiety - Mistrzynie Województwa Zachodniopomorskiego w drużynowych biegach przełajowych . Brawa za awans do Mistrzostw Polski.

     • Pożegnanie maturzystów

     • W dniu 29.04.2022 r. pożegnaliśmy maturzystów. Życzymy Wam wielu sukcesów na dalszej drodze życia i wymarzonych wyników na maturze!

     • Nasi w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii

     • 19 maja podczas Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii 2022 zostaną przyznane Złote Wilki – nagrody za najlepszy projekt społeczny w Polsce. Wśród nominowanych do tych nagród są dwa projekty z naszej szkoły - ,,Odstresowane”, zrealizowany przez Magdę Ogrodzińską, Martynę Kubiak, Michell Mężykowską, Roksanę Olszewską oraz Julię Froehlich i ,,Kęs na zdrowie”, zrealizowany przez Oliwię Piasecką, Natalię Czmielewską, Zuzannę Hołyst, Karolinę Kuczyńską, Katarzynę Reimus, Karolinę Karasińską. Ogromne gratulacje dla nominowanych oraz wszystkich, którzy ukończyli w tym roku swoje projekty i tym samym zostali finalistami olimpiady, dla Oliwii Filip, Hanny Kubickiej i Martyny Rodzik za projekt ,,Na straży dojrzewania 2” oraz Amelii Pawłowskiej, Aleksandry Małachowskiej, Poli Siemińskiej, Anny Swiokły, Zofii Grzybowskiej, Darii Stefaniak, Aleksandry Kogut za projekt ,,Artystycznie charytatywne”.Krótkie podsumowania działań dwóch nominowanych projektów można zobaczyć tu:https://www.youtube.com/watch?v=sz3iak7w7bQhttps://www.youtube.com/watch?v=n64o3NNKS6c 

     • Kacper Krauze zwycięzcą I edycji Konkursu Wiedzy o Europie

     • W I edycji Konkursu Wiedzy o Europie zorganizowanym przez Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej I miejsce zajął Kacper Krauze z klasy 2c. IV miejsce po emocjonującej dogrywce zajęła Weronika Góra z klasy 3s. Nagrodą dla pierwszych trzech uczestników jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego.

      Gratulujemy!

      Honorowym patronatem konkurs objął Deputowany do Parlamentu Europejskiego Bogusław Liberadzki oraz dr hab. Danuta Zawadzka Rektor Politechniki Koszalińskiej Politechnika Koszalińska

     • Najlepsze biegaczki są w ILO

     • W Gryfinie 22.04. odbyły się Mistrzostwa Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych w ramach Licealiady. Kolejny wielki sukces zanotowały nasze biegaczki! Nasze dziewczyny po niesamowitej walce zdobyły złote medale i Mistrzostwo Województwa!

      Wielkie gratulacje dziewczyny! Brawo!

      Skład naszej "złotej" drużyny: Hania Skrobanek, Natalia Szydłowska, Patrycja Nerć i Patrycja Pastuszko oraz Hania Foltyniewicz.

      Warto dodać, że pokonały bardzo silne drużyny z Kołobrzegu, Szczecina, Stargardu, Gryfina, Świnoujścia czy Tychowa.

      Opiekunem zespołu był p. Tomasz Mazur

     • I Powiatowy Konkurs Ekologiczny pt. "Zagrożenia bioróżnorodności".

     • 22.04.2022r. w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Ekologiczny pt. ,,Zagrożenia bioróżnorodności". W czasie wydarzenia gościliśmy i wysłuchaliśmy prelekcji p. Łukasza Maciejunasa dyrektora RDLP w Szczecinku a także p. Marka Stasiuka rzecznika prasowego RDLP w Szczecinku oraz p. Marcina Kowalskiego nadleśniczego w nadleśnictwie Czarne Człuchowskie. W pierwszej części konkursu zmagania polegały na rozwiązaniu testu przez poszczególnych uczestników ze szkół ponadpodstawowych powiatu szczecineckiego. Wyniki wyglądały następująco:

      - I miejsce Wiktoria Pałgan z ZS nr 6

      - II miejsce Natalia Folga z ILO

      - III miejsce Wojciech Panasiuk z ZS nr 6

      - IV miejsce Zofia Kopcińska z ILO

      - V miejsce Oliwia Okuniewska ZS nr 2

      - VI miejsce Mateusz Stalka z ZS nr 6.

      Druga część konkursu miała charakter quizu, w którym zmierzyły się pięcioosobowe zespoły ze szkół naszego powiatu. W tej kategorii zwyciężył Zespół Szkół nr. 6 im. Stanisława Staszica, nasze liceum zajęło II miejsce a III miejsce zajął Zespół Szkół im. Warcisława IV.

      W czasie uroczystości rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny pt. "Zagrożenia bioróżnorodności" dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego powiatu. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Maja Usik z SP6 a pozostałe miejsca zajęli:

      - Krzysztof Szczepaniak z SP1 - II miejsce

      - Gabriela Żuprańska z SP6 - III miejsce.

      Z kolei w kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Zuzanna Jankowiak z klasy IIIS, II miejsce zajęła Milena Huk z klasy ID, III miejsce zajęła Zuzanna Nowacka z IIIT, IV miejsce zajął Oliwier Zając z ID, V miejsce zajął Adam Adaśko z ZS nr 6 a wyróżnieni zostali ex aequo Wiktor Chimkowski i Dawid Giłka z ZS nr 6.

      Uczestnicy wydarzenia mieli również możliwość wzięcia udziało w Kahoocie i tu zwyciężyła Ola Zdybel z IID.

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za uczestnictwo!

       

     • Finał regionalny w piłce ręcznej chłopców.

     • W dniu 13.04.2022 w Połczynie Zdroju odbył się finał regionalny licealiady w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna zajęła w nim 2 miejsce nie odnosząc żadnej porażki. Po dwóch remisach z faworyzowanym Koszalinem i Połczynem zabrakło nam 1 bramki do zwycięstwa w zawodach i awansu do finału Wojewódzkiego.

      W przyszłym roku musi być lepiej choć szkołę kończy już najlepszy zawodnik drużyny Patryk Kodź, któremu dziękujemy za te trzy lata walki. Na szczęście młodsi depczą mu po piętach i pokazali swoje już wysokie umiejętności. Drużyna wystąpiła w składzie:

      Miłosz Sobolewski

      Patryk Kodź

      Dawid Krupecki

      Miłosz Kilian

      Klaudiusz Jędrzejewski

      Paweł Ożański

      Michał Kasprzak

      Wiktor Żakowski

      Mikołaj Gwiazda

      Oliwier Szymborski

      Antek Matulewicz .

      Kilku chłopców ze składu nie mogło zagrać w Połczynie ale są częścią zespołu dlatego przedstawiamy pełen skład.

      Dziękujemy za emocje.