• Potyczki matematyczne

     • Matematycznych potyczek ciąg dalszy…
      1. W dniu 22 marca 2019r. roku uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Łukasik z klasy IA i Dominik Sobczak z klasy IIA wzięli udział w finale XXII Turnieju Matematycznego o puchar dyrektora I LO im. St. Dubois w Koszalinie. Konkurs jest organizowany dla uczniów klas I-II interesujących się matematyką. W etapie wysyłkowym uczniowie rozwiązywali 10 zadań otwartych, podczas finału 5 zadań. 
      Gratulujemy zakwalifikowania się do finału i mamy nadzieję, że nabyte doświadczenia będą procentować w przyszłości.

      2. 21 marca 2019r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny Kangur, do którego przystąpiła w tym roku wyjątkowo duża grupa uczniów. Czterdzieści osób na obu poziomach Junior i Student mierzyło się z 30 nietypowymi zadaniami, które musieli rozwiązać w ciągu 75 minut. Na wyniki musimy poczekać, ale cieszymy się z tak dużego zainteresowania matematyką, zwłaszcza w roku, który został głoszony przez Senat Rokiem Matematyki.

     • Zabawa z matematyką

     • W piątek 22 marca 2019 r. odwiedzili nas gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 6 (Gimnazjum nr 1) w Szczecinku. Celem była przeprowadzona przez Panią Bożennę Wysocką lekcja otwarta z matematyki nt. "Wyrażenia algebraiczne". Pomimo, że było to dla gimnazjalistów powtórzenie przed egzaminem, nie była to typowa lekcja. Uczniowie podzieleni zostali na 4-5 osobowe grupy, stworzyli dla swojej grupy nazwy i przedstawili je w postaci logo grupy. Część pierwsza zajęć to wspólne rozwiązywanie zadań, przy których pomocą służyły ich starsze koleżanki z naszej szkoły, z kl. IID. Druga część to konkurs dla grup. Wszyscy rozwiązywali te same zadania polegające m.in. na zastosowaniu wyrażeń algebraicznych w nietypowych zadaniach i łamigłówkach. Wygrała grupa o nazwie "Miejsce zerowe". Brawo!!! Na zakończenie Joanna Kozińska z IID przygotowała dla gości zabawy matematyczne związane m.in. ze Świętem liczy Pi, które obchodziliśmy 14 marca. Mamy nadzieję, że zajęcia spodobały się naszym młodszym kolegom, czekamy na Nich we wrześniu!

     • Sukcesy Sportowe Szkoły

     • Nasze dziewczyny znowu złote!
      Kolejny sukces naszych dziewczyn w biegach przełajowych.
      W dniu 29.03.2019 roku w Barwicach odbyły się zawody powiatowe w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. 
      Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły I miejsce i wystąpią w finale wojewódzkim w Gryfinie!
      Reprezentacja w składzie: Natalia Kowalik, Karolina Kowalik, Julia Salmanowicz oraz Magdalena Szwed. 
      Indywidualnie znakomicie pobiegła Natalia Kowalik z IIA, która zajęła pierwsze miejsce. Bardzo dobrze pobiegły pozostałe dziewczyny, które zajęły odpowiednio: Karolina (III m.), Julia (V m.) a Magda (VI). Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy powodzenia w
      Gryfinie (02.04.2019)!
      Chłopcy z brązem w biegach przełajowych!
      Nasi chłopcy bardzo dobrze spisali się na zawodach w drużynowych biegach przełajowych w Barwicach i po zaciętej walce zdobyli brązowe medale!
      Reprezentacja chłopców: Bartłomiej Szwajczewski, Michał Dybowski,
      Bartosz Kniaź, Paweł Sobolewski oraz Tomasz Dąbrowski. Opiekunem
      zespołu był p.Tomasz Mazur. 
      Warto dodać, że Bartek Szwajczewski indywidualnie zajął III miejsce!
      Serdecznie gratulujemy chłopcom medalu!!!info.Tomasz Mazur

       

     • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

     • JULIA BORRIS Z KLASY IIE FINALISTKĄ Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Dnia 30.03.2019 roku w VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie odbył się XI Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, w którym brało udział 100 uczestników wyłonionych spośród 2200 uczniów biorących udział w I etapie turnieju. Z naszej szkoły do finału dostała się Julia Borris, uczennica klasy II E. Serdecznie gratulujemy!

       

     • Finaliści szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

     • Finaliści etapu centralnego XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

      Justyna Drapała kl.II D i Michał Milczarek kl.III D otrzymali tytuł finalisty. 
      Finał Olimpiady to nie tylko rywalizacja: 60 uczestników wraz z opiekunami wzięło udział w warsztatach i pokazach kulinarnych, w wykładach prof. Gawęckiego i dr Arlety Drozd oraz w wycieczce autokarowej „Szczecin-Paryż północy”. 
      Gratulacje dla naszych uczniów!

     • 30 rocznica wznowienia Związku Sybiraków na pomorzu środkowym w naszej szkole

     • W czwartek, 21 marca, odbyło się w naszej szkole spotkanie z okazji 30 rocznicy wznowienia Związku Sybiraków na pomorzu środkowym. Mogliśmy wysłuchać wielu zarówno ciekawych, jak i przejmujących historii na temat dziejów naszego kraju, zwłaszcza z ust przewodniczącego związku, Pana Wacława Liniewicza. Wysłuchaliśmy również pięknych ludowych pieśni w wykonaniu zespołu "Swojacy".

       

       

      Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynku

     • Dzień Osób z Zespołem Downa

     • Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją21 marca obchodzony jest Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym roku, po raz pierwszy, zorganizowano wspólne obchody tego swięta. Również uczniowie naszej szkoły zaangażowali sie w ideę integracji i tolerancji.

     • Etap centralny Olimpiady Prawa


     • Mateusz Golczyk z klasy 2c1 zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Prawnej! Spośród ponad 300 uczestników, Komitet Główny kwalifikował 50 uczniów z całej Polski z najlepszymi wynikami. W tym gronie znalazł się Mateusz uzyskując 40 punktów na 50 możliwych. To jego piąty awans!
      Opiekunem merytorycznym ucznia jest pani Alina Antoniak - Czajka. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

     • Szczebel centralny Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego.

     • Jakub Kania z klasy IIC1 uzyskał awans do szczebla centralnego Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego. Dnia 28.03 powalczy o tytuł finalisty, co da mu zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii. Opiekunem merytorycznym Jakuba jest Pani Elżbieta Woźniak. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach!

     • Złoto dla dziewcząt w piłce ręcznej.

     • 14 marca w sali sportowej STO odbyły się rozgrywki w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Mistrzostw Powiatu Szczecineckiego. I Liceum Ogólnokształcące im.Ks.Elżbiety w Szczecinku zajęło 1. miejsce. Gratulacje Dziewczyny! Walczymy o kolejne złoto w regionie. Trenerem drużyny jest pan Grzegorz Kilian. Brawo złotka!

     • Olimpiady Wiedzy o Mózgu

     •  

         2 marca 2019 roku odbyły sie eliminacje wojewódzkie w których uczestniczyły uczennice naszej szkoły. 13 marca Komitet Główny Olimpiady poinformował o zakwalifikowaniu do  Ogólnopolskiego Finału - Katarzynę Serement z klasy I D1, Kornelię Ksok oraz Katarzynę Awtuch z  klasy II D. Opiekunem merytorycznym uczennic jest pani Renata Litwin-Kizielewicz.  Serdecznie gratulujemy!!!

     • Olimpiada Wiedzy o Mediach.

     • Olimpiada Wiedzy o Mediach.
      Kolejny już raz uczniowie ILO wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. Tym razem możemy pogratulować Pauli Jakubik, Darii Milczewskiej i Oskarowi Marcowi, którzy byli uczestnikami finału etapu centralnego V edycji Olimpiady, która odbywała się pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizatorzy postarali się, aby pobyt w Warszawie był atrakcyjny i urozmaicony. Przygotowano spotkanie z dziennikarką Anitą Werner oraz wycieczkę do Telewizji Polskiej. Z pewnością udział w Olimpiadzie pokazał, jak ważne w życiu jest odnalezienie swojej pasji.
      Opiekunem merytorycznym uczniów jest p.Iwona Wilicka

     • Finalista szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o III RP

     • Mateusz Golczyk z kolejnymi laurami!
      W dniu na Uniwersytecie w Białymstoku odbył się etap centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP. Mateusz uzyskał tytuł finalisty! 
      Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia za tydzień w Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej.

     • Sukces na Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

     •      

      W sobotę 9 marca odbyły się eliminacje ustne drugiego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Michał Rogiński z klasy I b uzyskał nominację do etapu centralnego tej olimpiady, zajmując szóste miejsce w regionie. Gratulujemy !!!                  

      Opiekunem merytorycznym Michała jest pani Marlena Kościukiewicz.

     • Złoto w siatkówce chłopców-BRAWO WY !!

     • W dniu dzisiejszym odbyły się rozgrywki w piłce siatkowej chłopców-Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego. W meczu finałowym zagrały: Zespół Szkół Technicznych z I Liceum Ogólnokształcącym im.Ks.Elzbiety w Szczecinku. Zwycięską drużyną, która zajęła I miejsce i będzie reprezentować nasz powiat na eliminacjach regionalnych jest I Liceum Ogólnokształcące im.Ks.Elżbiety w Szczecinku. Brawo Wy!

      Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty, boisko do koszykówki i buty

      Brak dostępnego opisu zdjęcia.