• "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego . Od Obertyna do Wiednia 1531-1683."
     • "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego . Od Obertyna do Wiednia 1531-1683."

     • W piątek 17 grudnia ogłoszono wyniki etapu rejonowego Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego . Od Obertyna do Wiednia 1531-1683".

      W gronie osób zakwalifikowanych znaleźli się dwaj uczniowie naszej szkoły: Michał Piszczek z klasy III s oraz Oskar Jałocha z klasy III c.

      Przed chłopcami etap wojewódzki, który odbędzie się w marcu 2022 r i wtedy będzie szansa na uzyskanie awansu do etapu centralnego, który może zwolnić z egzaminu maturalnego z historii.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia !
      Wielkie brawa panowie !

    • Olimpiada Geograficzna - awans do kolejnego etapu
     • Olimpiada Geograficzna - awans do kolejnego etapu

     • Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy IIa Wiktor Karkoszka zakwalifikował się do II etapu XLVIII Olimpiady Geograficznej. Wiktor napisał pracę "Zmiany w sieci osadniczej gminy Czarne i gminy Szczecinek w latach 2010-2020 na podstawie interpretacji zdjęć lotniczych i obserwacji terenowych", która została wysoko oceniona przez jurorów Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • VI Powiatowy Konkurs Matematyczny

     • „Istota matematyki zawiera się w jej wolności.”

      Georg Cantor

      15.12.2021r. odbył się w naszej szkole VI Powiatowy Konkurs Matematyczny. Do konkursu, który odbywał się po rocznej przerwie, przystąpiło 26 uczniów ze szkół ponadpodstawowych powiatu szczecineckiego.

      Wyniki w kategorii licea ogólnokształcące:

      I m-ce Małgorzata Broniewicz - I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

      II m-ce Hanna Skrobanek - I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

      III m-ce Jakub Kumorek - I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

      IV m-ce Witold Argasiński - I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

      V m-ce Jędrzej Miga - Liceum Ogólnokształcące STO w Szczecinku

      Wyniki w kategorii technika:

      I m-ce Tomasz Drążkowski - ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku

      II m-ce Justyna Świerczyńska - ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku

      III m-ce Jakub Drozd - ZS nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku

      IV m-ce Piotr Robak - ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku

      V m-ce Agata Okocimska - ZS nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom podjęcia wyzwania a w szczególności nagrodzonym uczniom.

     • Finały wojewódzkie w Licealiadzie w badmintonie chłopców.

     • W dniu 15.12.21. odbyły się finały wojewódzkie w Licealiadzie w badmintonie chłopców. Nasi uczniowie pod opieką p.T.Mazura byli bardzo blisko medalu i ostatecznie uplasowali się na IV miejscu. Skład naszej drużyny: Gabriel Łosiewicz i Maciej Kowalczyk. Brawo chłopaki za walkę i zaangażowanie! Gratulacje!

     • V Powiatowy Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCH DIKTAT

     • W  poniedziałek 13 grudnia 2021 roku  odbył się w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku finał V Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCH  DIKTAT. 
      Patronat honorowy nad konkursem języka niemieckiego skierowanym do uczniów szkól ponadgimnazjalnych objęło Starostwo Powiatowe w Szczecinku, które ufundowało cenne nagrody dla finalistów. W eliminacjach szkolnych wyłoniono najlepszych uczniów w poszczególnych szkołach, którzy przystąpili do rywalizacji międzyszkolnych.

      V Powiatowy Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCH DIKTAT sprawdzał znajomość poprawnej pisowni jak też słownictwa z języka niemieckiego z działu zdrowie oraz pandemia.  Uczniowie  otrzymali zakres słownictwa, z którym mieli się zapoznać, co wyrównywało szanse odniesienia sukcesu oraz motywowało do nauki nowych słówek.
      Do finału zgłoszono uczniów z 6 szkół powiatu szczecineckiego. Niestety ze względu na kwarantannę dwie szkoły z Białego Boru nie mogły wziąć udziału w konkursie. Ostatecznie do konkursu przystąpiło 13 uczniów z 4 szkół ponadgimnazjalnych.  
      Jury w składzie pani Monika Leonowicz – nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół Nr 2 im. Księcia Warcisława IV w Szczecinku pod przewodnictwem pani Darii Stec - nauczycielki języka niemieckiego w I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku wyłoniło, po sprawdzeniu testów, uczniów z najlepszymi wynikami.
      Biegłą znajomością języka niemieckiego  w zakresie poprawności językowej wykazali się:
      I miejsce  - Hanna Skrobanek  (I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku)

      II miejsce  - Małgorzata Broniewicz  (I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku)
      III miejsce - Patricia  Mendes Tondela (ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku)
      IV miejsce –  wyróżnienie ex aequo Jakub Kumorek (I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku) i Aleksandra Baranek (I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku)         
       V miejsce –  wyróżnienie ex aequo Nikola Piszcz (ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku) i Maciej Łesyk (ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku)


      W sali konferencyjnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku pan dyrektor Arkadiusz Szczepaniak wraz z przedstawicielami jury wręczył laureatom konkursu uroczyście cenne nagrody. Pani Daria Stec podziękowała pani Monice Leonowicz oraz pani Annie Łysiak za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.
      Wszyscy uczestnicy piątej edycja konkursu Deutsch Diktat otrzymali upominki, ponieważ Starostwo Powiatowe w Szczecinku wspiera zarówno naukę jak też rywalizację w zakresie umiejętności z języka niemieckiego.

         

      Daria Stec – nauczyciel języka niemieckiego I LO im Ks. Elżbiety

     • Finał wojewódzki w badmintonie dziewcząt.

     • W dniu 08.12. odbył się finał wojewódzki w Licealiadzie w badmintonie dziewcząt. Bardzo dobrze spisały się nasze uczennice, Maja Wojtowicz i Kornelia Gruba, które ostatecznie zajęły IV miejsce! Brawo dziewczyny za walkę i zaangażowanie! Opiekunem był p.Tomasz Mazur.

     • Kolejnych sukces naszych uczniów

     •  

      W dniu 02.12.2021roku odbył się finał wojewódzki w unihokeju chłopców w ramach Licealiady. Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie, którzy pod opieką p.Urszuli Szpakowskiej uplasowali się na IV miejscu i byli o krok od meczu finałowego. Mecz decydujący przegrali z ZS Trzebiatów w rzutach karnych.

      Skład drużyny: Adaśko Jakub, Godlewski Klaudiusz, Gruszka Igor, Jędrzejewski Klaudiusz, Jóźwicki Michał, Kasprzak Michał, Kodź Patryk, Krupecki Dawid, Ożański Michał, Rosicki Artur, Szymborski Oliwier , Wronowski Filip.

      Brawo chłopaki! Dziękujemy za walkę i ogromne zaangażowanie!

     • Spotkanie z diabetologiem

     • 30.11.2021 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Elżbiety w Szczecinku odbyło się spotkanie z lekarzem diabetologiem, specjalistą chorób wewnętrznych - Robertem Barankiem. W spotkaniu uczestniczyła klasa o profilu medycznym - III T. Tematem spotkania była cukrzyca – grupa chorób metabolicznych, w przebiegu których może rozwinąć się wiele groźnych powikłań prowadzących do inwalidztwa, a nawet śmierci. Cukrzyca to choroba cywilizacyjna, o której warto wiedzieć jak najwięcej, by dzięki temu, w razie potrzeby właściwie zareagować i zadbać o własne zdrowie.

     • Wizyta w Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka - Podimed

     • 23 listopada 2021r.  klasa III T pod opieką nauczyciela biologii - Renaty Litwin-Kizielewicz udała się do Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka -  Podimed na spotkanie z dr n. med. Justyną Zborowską-Skrobanek. 

       

      Uczniowie klasy medycznej  mieli możliwość poznania pracy okulisty na czystym bloku operacyjnym, obejrzeli sprzęt chirurgiczny oraz zapoznali się z procedurami związanymi z zapewnieniem ochrony i bezpieczeństwa pracowników medycznych. Pani mgr. pielęgniarstwa  Nina Kraska przekazała młodzieży wiele cennych informacji na temat epidemiologii i higieny bloku operacyjnego. Pani dr n. med. Justyna Zborowska-Skrobanek zaprezentowała działanie maszyn okulistycznych, omówiła budowę, choroby i higienę oczu.

      Spotkanie z lekarzem i personelem medycznym w Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka  pozwoliło uczniom na uzyskanie wielu cennych informacji oraz uzupełnienie wiedzy zdobytej podczas zajęć w szkole z anatomii i fizjologii człowieka.

     • Mistrzostwa województwa w pływaniu

     • We wtorek 16.11. na basenie w Kołobrzegu odbyły się finały wojewódzkie w pływaniu drużynowym w ramach Licealiady. Kolejny sukces sportowy odnieśli uczniowie naszej szkoły.

      Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły trzecie miejsce i zdobyły brązowe medale! Losy medalu ważyły się do ostatniej konkurencji i dopiero w sztafecie nasze pływaczki przypieczętowały medal! Wyprzedziły ZS nr 1 z Kołobrzegu.

      Skład naszej medalowej sztafety: Hania Foltyniewicz, Hania Skrobanek, Aleksandra Baranek, Patrycja Nerć, Dariia Bilous, Alicja Tomczak oraz Paulina Wójcik.

      Warto dodać, że nasze dziewczyny ustąpiły tylko miejsce na podium dla I LO Koszalin i II LO Szczecin. Brawo! Gratulujemy ogromnego sukcesu!

      Bardzo dobrze w Kołobrzegu zaprezentowali się również nasi pływacy. Chłopcy pod opieką p.Tomasza Mazura zdobyli czwarte miejsce i też walczyli dzielnie o medal do ostatniej konkurencji. Do medalu zabrakło niewiele. Brawo za walkę i ogromne zaangażowanie!

      Skład sztafety: Mateusz Pieńkos, Wojciech Pestka, Vahe Poghosyan, Bartosz Piątek, Mateusz Kolasiński, Mateusz Skwierawski oraz Jakub Kumorek.

      Gratulacje!

     • Mistrzostwa Powiatu w sztafetach pływackich w ramach Licealiady.

     • W dniu 12.10. na basenie miejskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetach pływackich w ramach Licealiady. Nasze pływaczki i nasi pływacy zdobyli złote medale! Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego na najwyższym stopniu podium stanęli: Hania Foltyniewicz, Hania Skrobanek, Aleksandra Baranek, Patrycja Nerć, Dariia Bilous i Patrycja Wójcik. Skład chłopców: Mateusz Pieńkos, Wojciech Pestka, Vahe Poghosyan, Paweł Okuniewicz, Mateusz Kolasiński, Bartosz Piątek i Mateusz Skwierawski. Brawo! Gratulacje! Powodzenie w finale wojewódzkim w Kołobrzegu!

     • Zajęcia w Instytucie Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego

     • 5 listopada 2021 r. uczniowie klas medycznych -  I D i II D I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku uczestniczyli w zajęciach w Instytucie Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Wycieczka do Szczecina odbyła się w ramach projektu  - „Człowiek – jego miejsce i rola w środowisku – edukacja ekologiczna   w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku – edycja 2021”.

      Uczniowie naszej szkoły wysłuchali wykładów - „Epigenetyka jako klucz zmian kodu genetycznego” oraz „Zarodniki grzybów w kryminalistyce”. Uczestniczyli również w zajęciach laboratoryjnych dokonując obserwacji mikroskopowych tkanek zwierzęcych.  

      Wspólny wyjazd do Szczecina oprócz wzbogacenia wiedzy był dla uczniów czasem integracji w przyjaznej atmosferze.                                        

     • Wielkie Czytanie

     • Dnia 28.10.2021r. w I LO odbyła się biblioteczna akcja „Wielkie Czytanie”, promująca czytelnictwo w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Młodzież i nauczyciele wysłuchali pięknego czytania fragmentów „Opowieści o pilocie Pirxie” Stanisława Lema. Autor nieprzypadkowy, ponieważ właśnie w 2021r. przypada 100. rocznica urodzin tego wybitnego pisarza.

      Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, a zwłaszcza wspaniałym lektorom za udział w akcji. Ponadto za zaangażowanie w organizację tego wydarzenia dziękujemy klasowym łącznikom z biblioteką oraz w sposób szczególny Magdzie i Wiktorowi.

     • Stypendium Starosty Szczecineckiego

     • Michalina Kosior z klasy 3B otrzymała Stypendium Starosty Szczecineckiego (średnia ocen 5.60). Gratulujemy serdecznie!

      Nagrody otrzymały również szkoły rywalizujące w ramach Wojewódzkiej Licealiady. Miło nam poinformować, że znaleźliśmy się na czele trzech najwyżej sklasyfikowanych i otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 1300 zł na zakup sprzętu sportowego.

     • Wycieczka do Gdyni.

     • W sobotę, 30.09.2021 r. uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w  wycieczce do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Uczestnicy obejrzeli niezwykły spektakl pt. Lalka. Przedstawienie było wierną adaptacją jednej z najważniejszych lektur szkolnych. Zachwycało niesamowitą grą aktorską oraz wspaniałą oprawą muzyczną. Uczestnicy udali się również na spacer po wybrzeżu, gdzie mogli podziwiać piękno polskiego morza. Wszyscy na pewno zapamiętają ten wyjazd na długo.