• Pożegnanie maturzystów

     • W dniu 29.04.2022 r. pożegnaliśmy maturzystów. Życzymy Wam wielu sukcesów na dalszej drodze życia i wymarzonych wyników na maturze!

     • Nasi w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii

     • 19 maja podczas Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii 2022 zostaną przyznane Złote Wilki – nagrody za najlepszy projekt społeczny w Polsce. Wśród nominowanych do tych nagród są dwa projekty z naszej szkoły - ,,Odstresowane”, zrealizowany przez Magdę Ogrodzińską, Martynę Kubiak, Michell Mężykowską, Roksanę Olszewską oraz Julię Froehlich i ,,Kęs na zdrowie”, zrealizowany przez Oliwię Piasecką, Natalię Czmielewską, Zuzannę Hołyst, Karolinę Kuczyńską, Katarzynę Reimus, Karolinę Karasińską. Ogromne gratulacje dla nominowanych oraz wszystkich, którzy ukończyli w tym roku swoje projekty i tym samym zostali finalistami olimpiady, dla Oliwii Filip, Hanny Kubickiej i Martyny Rodzik za projekt ,,Na straży dojrzewania 2” oraz Amelii Pawłowskiej, Aleksandry Małachowskiej, Poli Siemińskiej, Anny Swiokły, Zofii Grzybowskiej, Darii Stefaniak, Aleksandry Kogut za projekt ,,Artystycznie charytatywne”.Krótkie podsumowania działań dwóch nominowanych projektów można zobaczyć tu:https://www.youtube.com/watch?v=sz3iak7w7bQhttps://www.youtube.com/watch?v=n64o3NNKS6c 

     • Kacper Krauze zwycięzcą I edycji Konkursu Wiedzy o Europie

     • W I edycji Konkursu Wiedzy o Europie zorganizowanym przez Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej I miejsce zajął Kacper Krauze z klasy 2c. IV miejsce po emocjonującej dogrywce zajęła Weronika Góra z klasy 3s. Nagrodą dla pierwszych trzech uczestników jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego.

      Gratulujemy!

      Honorowym patronatem konkurs objął Deputowany do Parlamentu Europejskiego Bogusław Liberadzki oraz dr hab. Danuta Zawadzka Rektor Politechniki Koszalińskiej Politechnika Koszalińska

     • Najlepsze biegaczki są w ILO

     • W Gryfinie 22.04. odbyły się Mistrzostwa Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych w ramach Licealiady. Kolejny wielki sukces zanotowały nasze biegaczki! Nasze dziewczyny po niesamowitej walce zdobyły złote medale i Mistrzostwo Województwa!

      Wielkie gratulacje dziewczyny! Brawo!

      Skład naszej "złotej" drużyny: Hania Skrobanek, Natalia Szydłowska, Patrycja Nerć i Patrycja Pastuszko oraz Hania Foltyniewicz.

      Warto dodać, że pokonały bardzo silne drużyny z Kołobrzegu, Szczecina, Stargardu, Gryfina, Świnoujścia czy Tychowa.

      Opiekunem zespołu był p. Tomasz Mazur

     • I Powiatowy Konkurs Ekologiczny pt. "Zagrożenia bioróżnorodności".

     • 22.04.2022r. w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Ekologiczny pt. ,,Zagrożenia bioróżnorodności". W czasie wydarzenia gościliśmy i wysłuchaliśmy prelekcji p. Łukasza Maciejunasa dyrektora RDLP w Szczecinku a także p. Marka Stasiuka rzecznika prasowego RDLP w Szczecinku oraz p. Marcina Kowalskiego nadleśniczego w nadleśnictwie Czarne Człuchowskie. W pierwszej części konkursu zmagania polegały na rozwiązaniu testu przez poszczególnych uczestników ze szkół ponadpodstawowych powiatu szczecineckiego. Wyniki wyglądały następująco:

      - I miejsce Wiktoria Pałgan z ZS nr 6

      - II miejsce Natalia Folga z ILO

      - III miejsce Wojciech Panasiuk z ZS nr 6

      - IV miejsce Zofia Kopcińska z ILO

      - V miejsce Oliwia Okuniewska ZS nr 2

      - VI miejsce Mateusz Stalka z ZS nr 6.

      Druga część konkursu miała charakter quizu, w którym zmierzyły się pięcioosobowe zespoły ze szkół naszego powiatu. W tej kategorii zwyciężył Zespół Szkół nr. 6 im. Stanisława Staszica, nasze liceum zajęło II miejsce a III miejsce zajął Zespół Szkół im. Warcisława IV.

      W czasie uroczystości rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny pt. "Zagrożenia bioróżnorodności" dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego powiatu. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Maja Usik z SP6 a pozostałe miejsca zajęli:

      - Krzysztof Szczepaniak z SP1 - II miejsce

      - Gabriela Żuprańska z SP6 - III miejsce.

      Z kolei w kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Zuzanna Jankowiak z klasy IIIS, II miejsce zajęła Milena Huk z klasy ID, III miejsce zajęła Zuzanna Nowacka z IIIT, IV miejsce zajął Oliwier Zając z ID, V miejsce zajął Adam Adaśko z ZS nr 6 a wyróżnieni zostali ex aequo Wiktor Chimkowski i Dawid Giłka z ZS nr 6.

      Uczestnicy wydarzenia mieli również możliwość wzięcia udziało w Kahoocie i tu zwyciężyła Ola Zdybel z IID.

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za uczestnictwo!

       

     • Finał regionalny w piłce ręcznej chłopców.

     • W dniu 13.04.2022 w Połczynie Zdroju odbył się finał regionalny licealiady w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna zajęła w nim 2 miejsce nie odnosząc żadnej porażki. Po dwóch remisach z faworyzowanym Koszalinem i Połczynem zabrakło nam 1 bramki do zwycięstwa w zawodach i awansu do finału Wojewódzkiego.

      W przyszłym roku musi być lepiej choć szkołę kończy już najlepszy zawodnik drużyny Patryk Kodź, któremu dziękujemy za te trzy lata walki. Na szczęście młodsi depczą mu po piętach i pokazali swoje już wysokie umiejętności. Drużyna wystąpiła w składzie:

      Miłosz Sobolewski

      Patryk Kodź

      Dawid Krupecki

      Miłosz Kilian

      Klaudiusz Jędrzejewski

      Paweł Ożański

      Michał Kasprzak

      Wiktor Żakowski

      Mikołaj Gwiazda

      Oliwier Szymborski

      Antek Matulewicz .

      Kilku chłopców ze składu nie mogło zagrać w Połczynie ale są częścią zespołu dlatego przedstawiamy pełen skład.

      Dziękujemy za emocje.

     • Natalia Folga z IID zakwalifikowana do etapu centralnego Wiedzy Ekologicznej

     • 9 kwietnia 2022 r. w Szczecinie odbył się etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W etapie tym uczestniczyły trzy uczennice z naszej szkoły - Martyna Świętowicz z klasy III E, Natalia Folga i Zosia Kopcińska z klasy II D. Uczennice po teście pisemnym zakwalifikowały się do etapu ustnego. Po etapie ustnym i podsumowaniu wyników Natalia Folga została zakwalifikowana do etapu centralnego.

      Uczennicom serdecznie gratulujemy!!!

      Natalii życzymy również powodzenia podczas etapu centralneg

     • Mistrzynie powiatu w biegach przełajowych.

     • W piątek 08.04. na stadionie lekkoatletycznym odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowych biegach przełajowych. Kolejny sukces zanotowały nasze biegaczki, które zdecydowanie wygrały rywalizację w kategorii dziewcząt! Skład naszej "złotej" drużyny: Hania Foltyniewicz, Hania Skrobanek, Natalia Szydłowska, Patrycja Nerć i Marta Lewandowska. Bardzo dobrze spisali się też nasi chłopcy, którzy zajęli drugie miejsce! Rywalizację o pierwsze miejsce przegrali tylko 1pkt. Skład naszej "srebrnej" drużyny: Szymon Ciecieląg, Filip Michnik, Ignacy Pieńkos, Bartosz Feculak i Paweł Okuniewicz. Gratulujemy naszym sportowcom. Brawo! Dziewczynom życzymy powodzenia w finale wojewódzkim 22.04. w Gryfinie! Opiekunem zespołów był p.Tomasz Mazur

     • IX Powiatowy Festiwal Literatury

     • 07 kwietnia 2022 r. odbył się w naszej szkole IX Powiatowy Festiwal Literatury. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele szkół : ZS nr 1, ZS nr 5, ZS nr 6, SLO STO, ZS nr 7 w Białym Borze i ILO. Przy dźwiękach muzyki Chopina odbył się Powiatowy Konkurs Literacki o tytuł "Mistrza Wiedzy o Polskim Dramacie Romantycznym". Oto zwycięzcy:

      I miejsce Oliwia Rafałowicz ZS nr 1

      II miejsce Oliwia Filip ILO

      III miejsce Delfina Siebert SLO STO

      Finaliści konkursu:

      Anastazja Cicha ILO

      Wiktor Fedro ZS nr 5

      Aleksandra Kaczorowska ZS nr 7 w Białym Borze

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

     • Mistrzowie powiatu w piłce ręcznej chłopców

     • W dniu 05.04.2022 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców. W zawodach udział wzięły drużyny z ZS nr 1, ZS nr 5, ZS nr 6 i oczywiście nasza reprezentacja w składzie:

      Miłosz Sobolewski

      Patryk Kodź

      Dawid Krupecki

      Miłosz Kilian

      Klaudiusz Jędrzejewski

      Paweł Ożański

      Michał Kasprzak

      Wiktor Żakowski

      Mikołaj Gwiazda

      Oliwier Szymborski

      Antek Matulewicz .

      Nasi chłopcy po pięknej walce zajęli pierwsze miejsce i zostali mistrzami powiatu na rok szkolny 2021/22.

     • "Reportaż - Społeczeństwo XXI wieku" - wręczenie nagród

     • 30 marca 2022 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród za konkurs "Reportaż - Społeczeństwo XXI wieku" Edycja I "Polska w dobie pandemii - reportaż prasowy", organizowany przez Katedrę Komunikacji Społecznej i Dziennikarstwa. Wydarzenie miało miejsce w budynku Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej. Uczestniczyły w nim uczennice naszej szkoły: Julia Marcinowicz (3R) zajęła 3 miejsce, a Oliwia Filip (3C) otrzymała wyróżnienie. Opiekunem nagrodzonych była Pani Joanna Wróblewska. Kapitule przewodniczyła Pani Redaktor mgr Jolanta Rudnik. Uczniowie wraz z opiekunami, mieli możliwość rozmowy z członkami kapituły, otrzymali porady dotyczące dalszych zmagań literackich oraz udzielili wywiadu dziennikarzowi Radia Koszalin, który usłyszeć możecie dzisiaj między godziną 17:00 a 19:00

     • Mistrzynie Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt

     • W dniach 8-9 marca odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej dziewcząt.

      Mistrzostwo zdobyły nasze dziewczyny, które powtórzyły sukces chłopców.

      Złoty skład I LO: Wiktoria Sobala, Martyna Kuśmierczyk, Ola Gabryś, Paulina Pauba, Nikola Sołowicz, Lidia Michaliszyn, Wiktoria Kwiatkowska, Julia Kulig, Aleksandra Hengier, Hanna Białek, Maxymilana Karwatzki , Aleksandra Górka, Alicja Ciesielska. Trener: Paweł Skobel.

      MVP zawodów została Hanna Białek.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

     • Mistrzowie powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców

     • W dniach 1 i 2 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im.Księżnej Elżbiety w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego w Piłce Siatkowej Chłopców. W turnieju udział wzięło 5 zespołów podzielonych na dwie grupy. Po rozegraniu meczów półfinałowych , w spotkaniu o 3 miejsce zwyciężył ZS Nr 6 pokonując ZS Nr 2 . Mecz finałowy rozegrały zespoły I LO i ZST ,w którym zwyciężyło I LO im.Księżnej Elżbiety 2:0 i tym samym zostało Mistrzem Powiatu Szczecineckiego 2022!

      Szkołę reprezentowali: Miłosz Sobolewski, Cyprian Olejarczyk, Gabriel Łosiewicz, Bartek Piątek, Igor Gruszka, Błażej Krywiński,Mateusz Abrahamowicz, Maksymilian Kiczuk, Bartek Osak, Maciek Kowalczyk i Adam Frączek. Trener Paweł Skobel.

      Wielkie gratulacje drużynie oraz trenerowi!

      Z pewnością nie bez znaczenia był też doping, którym wiele osób zagrzewało naszą drużynę do walki

     • Zbiórka potrzebnych rzeczy w ramach pomocy Ukrainie

     • 01.03.2022 odbyło się przekazanie zebranych przez szkolne koło PCK darów do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior - ZPO w Szczecinku. Udało się uzbierać dużą ilość potrzebnych materiałów takich jak: szampony, pasty do zębów, długoterminowe jedzenie, ręczniki, opatrunki i wiele, wiele innych. Za co bardzo dziękujemy! Pokazaliśmy, że wiemy, co to znaczy pomagać. Akcja była koordynowana przez p. Renatę Litwin-Kizielewicz i p. Ewę Jankun oraz klasy ID i IID. Przypominamy również, że zbiórka w naszej szkole trwa do odwołania więc wciąż możemy wspierać naszych wschodnich sąsiadów, którzy mierzą się z wojną. #StrongerTogether

     • Sukcesy literackie

     • Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3D, Zuzanna Dąbek, została finalistką Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Literackiego "Nowa Epoka", organizowanego przez wydawnictwo We Need YA, będącego częścią Grupy Wydawnictwa Poznańskiego, nagradzającego autorskie powieści. Książka Zuzanny pt. „Cudowna zbrodnia” została wyróżniona spośród 300 innych prac.
      Kolejny etap konkursu nastąpi wkrótce, a nagrodą dla laureatów będzie wydanie powieści.

       

      Natomiast w konkursie literackim: „Reportaż – Społeczeństwa XXI wieku”, Edycja I „Polska w dobie pandemii – reportaż prasowy”, organizowanym przez Katedrę Komunikacji Społecznej i Dziennikarstwa Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej, nasze uczennice zajęły czołowe miejsca: 3 miejsce - Julia Marcinowicz, klasa 3R, 4 miejsce – Oliwia Filip, klasa 3C. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbędzie się w marcu 2022 r., w auli budynku Politechniki Koszalińskiej, a prace uczennic zostaną opublikowane w postaci książki lub w wydaniu specjalnym czasopisma uczelnianego „Symbolae Europaeae” oraz na stronie Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej.

      Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.