• Jakub laureatem XXIV edycji konkursu "Bieg po indeks"

     • 18 czerwca odbył się w Koszalinie finał XXIV edycji konkursu "Bieg po Indeks".

      Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy IIP Jakub Kumorek został laureatem tego konkursu i jest zaproszony wraz z dyrektorem szkoły i opiekunami na rozdanie nagród do Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

      Gratulujemy!

     • I LO w rankingu Olimpiady Zwolnieni z Teorii

     • Dzisiaj odbyło się spotkanie uczestników  - finalistów - tegorocznej edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii, z dyrekcją szkoły, podczas którego świętowaliśmy ukończenie projektów i wspólny sukces  -w rankingu szkół znaleźliśmy się na 40 miejscu w kraju wśród 277 szkół oraz na 4 w województwie zachodniopomorskim.  Już 22 czerwca odbędzie się Wielki Finał olimpiady, podczas którego poznamy laureatów Złotych, Srebrnych i Brązowych Wilków dla najlepszych projektów w Polsce, województwie i szkole. Dwa projekty naszych uczennic ,, Bieg po skrzydła” i ,,Plan na złość” otrzymały liczbę punktów, która pozwoliła na uzyskanie nominacji do nagrody Złotego Wilka. Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie i wytrwałość, życzymy satysfakcji z podjętych działań oraz kolejnych sukcesów.

        Przypominamy tegorocznych finalistów olimpiady i projekty przez nich realizowane;

      (Nie)ZNANE  Julia Trusewicz, Zofia Żonko i Weronika Góra inspirował młode dziewczyny, uświadamiały o możliwości kobiet i równości płci oraz popularyzowały dyscypliny, które w wykonaniu kobiet nie są tak znane, jak w męskim wykonaniu.       

      School ON Emilia Gut,  Oliwia Kwapisz, Laura Mateusiak i Igor Gruszka         postanowili pomóc uczniom szkół podstawowych w nauce online, zakładając stronę internetową z materiałami do nauki matematyki, języka polskiego i angielskiego.     

      HEALTHY FIVE HEALTHY LIFE Michalina Kosior, Oliwia Michalska, Julia Kluz, Patryk Kodź, Jakub Kobyłecki, Laura Anciar  zrealizowali projekt skierowany do dzieci i młodzieży, aby zwrócić ich uwagę na problemy, którymi są coraz częściej dotknięci tj.: otyłością, cukrzycą, wadami postawy, wzroku oraz uzależnieniami od elektroniki.

      Na straży dojrzewania  Oliwia Filip  i Hanna Kubicka zrealizowały projekt społeczny, mający na celu pokazanie sposobów radzenia sobie z problemami dotykającymi młodych ludzi na co dzień, uświadomienie z czym mierzą się dorastające osoby oraz jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne.                                                        

      Plan na złość Natalia Pałubicka i Martyna Kuśmierczyk realizowały projekt, który miał na celu pokazać jak można radzić sobie z wybuchami agresji, jak nie zamienić złości we wściekłość i uświadomić społeczeństwu, że czasem są inne rozwiązania, niż te które są dla nas oczywiste.                                                                             

      Bieg po Skrzydła  Patrycja Nerć , Julia Kowalczuk, Hanna Skrobanek, Zofia Skrobanek, Aleksandra Baranek  zorganizowały wydarzenie publiczne, aby pokazać że bieganie to prosta, przyjemna oraz stosunkowo tania forma aktywnego spędzania wolnego czasu i zachęcić do regularnego uprawiania tej dyscypliny sportu.

       

      Tu można obejrzeć filmy podsumowujące projekty, które uzyskały nominacje do Złotych Wilków:

      https://www.youtube.com/watch?v=K0VFG7TOuBA

      https://www.youtube.com/watch?v=j6QdKQGb99E

     • Nasze dziewczyny wicemistrzyniami województwa w lekkiej atletyce!

     • Nasze dziewczyny wicemistrzyniami województwa w lekkiej atletyce!

      W dniu 16.06.  w Goleniowie na stadionie lekkoatletycznym odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Kolejny sukces sportowy zanotowały nasze dziewczyny, które pod opieką p.Tomasz Mazura zdobyły wicemistrzostwo województwa! Skład naszej drużyny: Patrycja Pastuszko, Aleksandra Baranek, Zuzanna Idziak, Amelia Russ-Szyszka, Zofia Skrobanek, Patrycja Nerć, Zofia Klin, Michalina Kosior, Zuzanna Nowacka, Martyna Kuśmierczyk, Aleksandra Hengier i Martyna Łukaszczuk.

      Rywalizację rozpoczęła zwycięskim biegiem na dystansie 100m Patrycja Pastuszko, natomiast Amelia Russ-Szyszka zajęła w swoim biegu III miejsce. Potem swoje biegi na dystansie 200m wygrały Zuzanna Idziak i Aleksandra Baranek. Na 400m swój rekord życiowy osiągnęła Zosia Skrobanek, a na 800m bardzo dobrze zaprezentowały się Patrycja Nerć i Zosia Klin. W konkurencjach technicznych bardzo dobre rezultaty osiągnęły: Martyna Kuśmierczyk, Michalina Kosior i Zuzanna Nowacka w pchnięciu kulą oraz w skoku w dal Aleksandra Hengier i Martyna Łukaszczuk. Rywalizację kończyły sztafety 4x100m (Amelia Russ-Szyszka, Aleksandra Baranek, Zuzanna Idziak i Patrycja Pastuszko) i  nasze dziewczyny wygrały z dużą przewagą i przypieczętowały srebro w finale! Warto dodać, że jest to pierwszy medal od kilkunastu lat w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w kategorii dziewcząt z powiatu szczecineckiego!

      Brawo dziewczyny za walkę i ogromne zaangażowanie! Gratulacje!!!

     • 2T w Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka

     • W środę (09.06.2021) klasa 2T pod opieką nauczyciela biologii - Renaty Litwin-Kizielewicz udała się do Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka -  Podimed na spotkanie z dr n. med. Justyną Zborowską-Skrobanek. 

      Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracą okulisty "od kuchni". Mogli zobaczyć sprzęt chirurgiczny, działanie maszyn okulistycznych takich jak OCT czy autorefraktometr. Ponadto uzyskali informacje na temat chorób i higieny oczu. Dla uczniów o profilu medycznym informacje te pozwoliły na uzupełnienie wiedzy zdobytej w szkole z anatomii i fizjologii człowieka.

     • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim

     • Miło mi poinformować o sukcesie uczennicy klasy 2S Julii Trusewicz, która zajęła 3 miejsce  w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Jak uszczypie będzie znak" im. Anny Szewczyk – Konefał. Warto również nadmienić, że inny tekst Julii został opublikowany na oficjalnym polskim fanpage`u magazunu o Formule 1. Jest to reportaż poświęcony Ayrtonowi Sennie i nosi tytuł "Wygraj albo zgiń, bdziesz nieśmiertelny". 08.05.2021 uczennica udzieliła wywiadu szczecineckiemu Tematowi i opowiedziała o swej pasji związanej ze sportami motorowymi. Cały artykuł dostępny na stronie internetowej gazety (https://szczecinek.com/artykul/wygraj-albo-zgin/1170040).

      Serdecznie gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne, ponieważ Julia wciąż rozwija swoją pasję literacką.

      Aleksandra Stemplewska

     • Spotkanie z dietetykiem - Panią Katarzyną Zielińską-Smulczak

     • 27 maja 2021 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku odbyło się spotkanie z dietetykiem - Panią Katarzyną Zielińską-Smulczak, która przedstawiła uczniom klasy I D, I E i II P informacje na temat wpływu diety na zmiany klimatu. Zajęcia zorganizowane zostały przez Klimatyczną Redakcję Szkolną "Impuls" działającą w ramach projektu "1Planett4AII - Razem dla klimatu", realizowanego przez Fundację Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

     • Finalistka Olimpiady Historycznej

     • Uczennica naszej szkoły Zuzanna Nowak z klasy III c znalazła się w gronie 103 najlepszych uczniów w kraju.

      W wyniku eliminacji centralnych XLVII Olimpiady Historycznej uzyskała tytuł finalistki, tym samym nabyła uprawnienia do zwolnienia z egzaminu maturalnego z historii i uzyskania 100% punktów.

      Wielkie, wielkie brawa!!! Gratulujemy z całego serca !

     • XXIV edycji konkursu "Bieg po Indeks"

     • Z przyjemnością informujemy, że do finału XXIV edycji konkursu "Bieg po Indeks" (zadania z matematyki, fizyki i informatyki), którego organizatorami są: Politechnika Koszalińska oraz Gmina Miasto Koszalin, zakwalifikowało się 11 uczniów z naszej szkoły.

      Są to: Mateusz Apanowicz, Klaudia Draws, Wojciech Gocałek, Zuzanna Łukasik, Adam Ożański, Mikołaj Płatek, Stanisław Rak, Emilia Stanisławska (z klasy III A) i Stanisław Kaczmarek, Jakub Kumorek, Hanna Skrobanek (z klasy II P).

      Gratulujemy serdecznie i życzymy sukcesów w trakcie finału - 16 IV 2021 r.

       

      Nauczyciele matematyki

     • Michał Rogiński czwarty w Polsce!

     • Z ogromną satysfakcją informujemy, że Michał Rogiński zdobył czwarte miejsce, a tym samym tytuł Laureata centralnego etapu XXXIX Olimpiady Języka Łacińskiego.

      Warto dodać, że:

      Primo - uczestnicy Olimpiady musieli się wykazać nie tylko znajomością języka, ale również historii, kultury oraz literatury starożytnego Rzymu i Grecji.

      Secundo - Michał zdobył tę wiedzę uczęszczając jedynie na zajęcia dodatkowe. Jego sukces jest owocem godnej podziwu w dzisiejszych czasach pasji i umiłowaniu wiedzy.

      Tertio - można pokusić się o stwierdzenie, że Michał osiągnął antyczny ideał kalokagathii reprezentując sobą to, co najpiękniejsze w humanistyce!

      Opiekunem merytorycznym Michała jest pani Anna Radzymińska.

      GAUDIUM IN LITTERIS EST!

      Wielkie gratulacje!

     • Laureatka Olimpiady Wiedzy o Mediach

     • W piątek 12 marca odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Mediach, w którym udział wzięły:

      Paula Jakubik, Wiktoria Ferencowycz, Oliwia Filip, Justyna Pałka, Aleksandra Zielińska, Kornelia Bartolewska oraz Paulina Pauba.

      Z radością informujemy, że Paula Jakubik została laureatką Olimpiady tym samym uzyskując indeks na studia dziennikarskie.Opiekunem merytorycznym uczennic jest p. Iwona Wilicka

    • Zakwalifikowani do etapu centralnego III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu
     • Zakwalifikowani do etapu centralnego III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu

     • Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu centralnego III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu:

      Z klasy I D - Wiktoria Hałuszka-Domino, Szymon Kołatka

      Z klasy II D - Agata Rybak

      Z klasy II E - Urszula Begiedza

      Z klasy II T - Aleksandra Baranek, Marta Lewandowska, Iga Woronowicz, Norbert Wójtowicz

      Z klasy III D1 - Katarzyna Serement

      Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu podczas etapu centralnego!

      Nauczyciele biologii