• Brązowy medal - finał wojewódzki w drużynowych biegach przełajowych

     • Nasze dziewczyny na III miejscu w finale wojewódzkim biegów przełajowych!
      W dniu 02.04.2018 roku w Gryfinie odbyły się finały wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych w ramach Licealiady. Kolejny sukces odniosły nasze biegaczki! Dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura w finale wojewódzkim drużynowych biegów przełajowych zajęły III miejsce i zdobyły brązowe medale!
      Reprezentacja w składzie: Natalia Kowalik, Karolina Kowalik, Julia Salmanowicz, Zosia Foltyniewicz oraz Magdalena Szwed. 
      Dziewczyny po niesamowitej walce osiągnęły historyczny sukces i wśród 14 szkół zajęły III miejsce na podium! 
      Nasze zawodniczki przegrały tylko ze szkołami z Goleniowa i Kołobrzegu,które trenują lekkoatletykę i mają w swoich składach medalistki Mistrzostw Polski i województwa!
      Indywidualnie znakomicie pobiegła Natalia Kowalik z IIA, która zajęła czwarte miejsce z bardzo dobrym czasem! Zosia była 10, Karolina była 15 a Julia 20. Wszystkie dziewczyny uplasowały się w pierwszej dwudziestce i dlatego drużynowo zajęły tak wysokie miejsce!


      Naszym dziewczynom należą się brawa i słowa uznania za ten ogromny sukces!!!
      Serdecznie gratulujemy i życzymy udanych dalszych startów!

    • Szkolna wycieczka do Londynu
     • Szkolna wycieczka do Londynu

     • You're never tired of London

       

      25 marca rozpoczęła się długo wyczekiwana wycieczka do Londynu. Wycieczka, która w swoich założeniach programowych zakładała nie tylko zwiedzanie  ale również serię ćwiczeń warsztatowych i ankiet.

              Pełni entuzjazmu wyruszyliśmy w drogę i po kilkunastogodzinnej autobusowej podróży, w końcu dotarliśmy do AngliiLondyn przywitaliśmy spacerem wzdłuż Tamizy. Centrum Londynu zaskoczyło nas nowoczesną architekturą dzielnicy City ale i tak wzniosłymi monumentami jak teatr szekspirowski The Globe czy St. Paul’s Cathedral. Po tak sporej dawce wreń spotkaliśmy się z rodzinami, u których mieliśmy mieszkać na czas pobytu w Londynie. Rodziny, które nas gościły były życzliwe i niejednego z nas zaskoczyły.

       Kolejnego dnia udaliśmy się na zmianę warty przed Buckingham Palace. Udało nam się zobaczyć przemarsz orkiestry i jadących konno brytyjskich strażników. Tego dnia była piękna pogoda a w parku Hyde Park, kwitły krokusy i żonkile. Same piękne widoki! Zwiedziliśmy też okolice Westminster Abbey, Piccadilly Circus, dzielnicę Soho i Plac Trafalgar Square. Nie mogliśmy pominąć Galerii Narodowej i słynnych dzieł Van Gogha.

       Następny  dzień  wycieczki  rozpoczęliśmy wizytą w obserwatorium w Greenwich gdzie na ścianie planetarium zaznaczono południk zerowy. W drodze do centrum Londynu odwiedziliśmy londyńską dzielnicę drapaczy chmur Canary Wharf. Widoki były niesamowite! Tego dnia zwiedzaliśmy również Muzeum Historii  Naturalnej,  kre  naprawdę robiło wrenie, nie tylko wielkością czy architekturą ale też tym, co mogliśmy zobaczyć w środku. Kolejną atrakcją było British Museum – jedno z największych na świecie muzeum historii starożytnej. Podziwialiśmy przepiękny budynek, szklany dach i przede wszystkim unikatowe eksponaty. Wieczorem udaliśmy się do Muzeum  Figur  Woskowych  Madame  Tussauds. Muzeum  było  naprawdę  niesamowite. Ten „muzealny” dzień na pewno zapadł każdemu w pamięci.

              Wieczorem wróciliśmy na ostatnią noc do naszych rodzin goszczących. Tego wieczoru uczniowie przeprowadzili ostatnią ankietę z Brytyjczykami. Zapewne niejedna odpowiedź była zaskakująca.

         Ostatni dzień w Londynie rozpoczęliśmy od zwiedzania Tower of London. Przewodnik zaskoczył wszystkich niesamowicie emocjonującą historią króla Henryka VIII. Kolejną atrakcją był rejs statkiem po Tamizie i koło obserwacyjne London Eye. Mieliśmy okazję zobaczyć całą panoramę miasta. To był niezapomniany widok! Ostatnią atrakcją w Londynie była przejażdżka czerwonym, piętrowym autobusem – symbolem Wielkiej Brytanii.

         Wycieczka była pełna pozytywnych wrażeń i emocji. Była to niezastąpiona „żywa” lekcja języka angielskiego. W ramach projektu edukacyjnego uczniowie wypełniali codziennie ankietę zadając serię pytań rodzinom goszczącym i londyńczykom. Było to dla nich nowe doświadczenie, które z całą pewnością wymagało przełamania barier językowych i kulturowych. Najlepszą opinią są słowa jednego z uczestników: „Pani profesor, w skali od 1 do 10 wycieczce daję 11!”.

       

       

      Joanna Kozłowska

       

            

            

       

     • Potyczki matematyczne

     • Matematycznych potyczek ciąg dalszy…
      1. W dniu 22 marca 2019r. roku uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Łukasik z klasy IA i Dominik Sobczak z klasy IIA wzięli udział w finale XXII Turnieju Matematycznego o puchar dyrektora I LO im. St. Dubois w Koszalinie. Konkurs jest organizowany dla uczniów klas I-II interesujących się matematyką. W etapie wysyłkowym uczniowie rozwiązywali 10 zadań otwartych, podczas finału 5 zadań. 
      Gratulujemy zakwalifikowania się do finału i mamy nadzieję, że nabyte doświadczenia będą procentować w przyszłości.

      2. 21 marca 2019r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny Kangur, do którego przystąpiła w tym roku wyjątkowo duża grupa uczniów. Czterdzieści osób na obu poziomach Junior i Student mierzyło się z 30 nietypowymi zadaniami, które musieli rozwiązać w ciągu 75 minut. Na wyniki musimy poczekać, ale cieszymy się z tak dużego zainteresowania matematyką, zwłaszcza w roku, który został głoszony przez Senat Rokiem Matematyki.

     • Zabawa z matematyką

     • W piątek 22 marca 2019 r. odwiedzili nas gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 6 (Gimnazjum nr 1) w Szczecinku. Celem była przeprowadzona przez Panią Bożennę Wysocką lekcja otwarta z matematyki nt. "Wyrażenia algebraiczne". Pomimo, że było to dla gimnazjalistów powtórzenie przed egzaminem, nie była to typowa lekcja. Uczniowie podzieleni zostali na 4-5 osobowe grupy, stworzyli dla swojej grupy nazwy i przedstawili je w postaci logo grupy. Część pierwsza zajęć to wspólne rozwiązywanie zadań, przy których pomocą służyły ich starsze koleżanki z naszej szkoły, z kl. IID. Druga część to konkurs dla grup. Wszyscy rozwiązywali te same zadania polegające m.in. na zastosowaniu wyrażeń algebraicznych w nietypowych zadaniach i łamigłówkach. Wygrała grupa o nazwie "Miejsce zerowe". Brawo!!! Na zakończenie Joanna Kozińska z IID przygotowała dla gości zabawy matematyczne związane m.in. ze Świętem liczy Pi, które obchodziliśmy 14 marca. Mamy nadzieję, że zajęcia spodobały się naszym młodszym kolegom, czekamy na Nich we wrześniu!

     • Sukcesy Sportowe Szkoły

     • Nasze dziewczyny znowu złote!
      Kolejny sukces naszych dziewczyn w biegach przełajowych.
      W dniu 29.03.2019 roku w Barwicach odbyły się zawody powiatowe w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. 
      Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły I miejsce i wystąpią w finale wojewódzkim w Gryfinie!
      Reprezentacja w składzie: Natalia Kowalik, Karolina Kowalik, Julia Salmanowicz oraz Magdalena Szwed. 
      Indywidualnie znakomicie pobiegła Natalia Kowalik z IIA, która zajęła pierwsze miejsce. Bardzo dobrze pobiegły pozostałe dziewczyny, które zajęły odpowiednio: Karolina (III m.), Julia (V m.) a Magda (VI). Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy powodzenia w
      Gryfinie (02.04.2019)!
      Chłopcy z brązem w biegach przełajowych!
      Nasi chłopcy bardzo dobrze spisali się na zawodach w drużynowych biegach przełajowych w Barwicach i po zaciętej walce zdobyli brązowe medale!
      Reprezentacja chłopców: Bartłomiej Szwajczewski, Michał Dybowski,
      Bartosz Kniaź, Paweł Sobolewski oraz Tomasz Dąbrowski. Opiekunem
      zespołu był p.Tomasz Mazur. 
      Warto dodać, że Bartek Szwajczewski indywidualnie zajął III miejsce!
      Serdecznie gratulujemy chłopcom medalu!!!info.Tomasz Mazur

       

     • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

     • JULIA BORRIS Z KLASY IIE FINALISTKĄ Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Dnia 30.03.2019 roku w VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie odbył się XI Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, w którym brało udział 100 uczestników wyłonionych spośród 2200 uczniów biorących udział w I etapie turnieju. Z naszej szkoły do finału dostała się Julia Borris, uczennica klasy II E. Serdecznie gratulujemy!

       

     • Finaliści szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

     • Finaliści etapu centralnego XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

      Justyna Drapała kl.II D i Michał Milczarek kl.III D otrzymali tytuł finalisty. 
      Finał Olimpiady to nie tylko rywalizacja: 60 uczestników wraz z opiekunami wzięło udział w warsztatach i pokazach kulinarnych, w wykładach prof. Gawęckiego i dr Arlety Drozd oraz w wycieczce autokarowej „Szczecin-Paryż północy”. 
      Gratulacje dla naszych uczniów!

     • 30 rocznica wznowienia Związku Sybiraków na pomorzu środkowym w naszej szkole

     • W czwartek, 21 marca, odbyło się w naszej szkole spotkanie z okazji 30 rocznicy wznowienia Związku Sybiraków na pomorzu środkowym. Mogliśmy wysłuchać wielu zarówno ciekawych, jak i przejmujących historii na temat dziejów naszego kraju, zwłaszcza z ust przewodniczącego związku, Pana Wacława Liniewicza. Wysłuchaliśmy również pięknych ludowych pieśni w wykonaniu zespołu "Swojacy".

       

       

      Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynku

     • Dzień Osób z Zespołem Downa

     • Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją21 marca obchodzony jest Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym roku, po raz pierwszy, zorganizowano wspólne obchody tego swięta. Również uczniowie naszej szkoły zaangażowali sie w ideę integracji i tolerancji.

     • Etap centralny Olimpiady Prawa


     • Mateusz Golczyk z klasy 2c1 zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Prawnej! Spośród ponad 300 uczestników, Komitet Główny kwalifikował 50 uczniów z całej Polski z najlepszymi wynikami. W tym gronie znalazł się Mateusz uzyskując 40 punktów na 50 możliwych. To jego piąty awans!
      Opiekunem merytorycznym ucznia jest pani Alina Antoniak - Czajka. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

     • Szczebel centralny Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego.

     • Jakub Kania z klasy IIC1 uzyskał awans do szczebla centralnego Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego. Dnia 28.03 powalczy o tytuł finalisty, co da mu zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii. Opiekunem merytorycznym Jakuba jest Pani Elżbieta Woźniak. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach!

     • Złoto dla dziewcząt w piłce ręcznej.

     • 14 marca w sali sportowej STO odbyły się rozgrywki w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Mistrzostw Powiatu Szczecineckiego. I Liceum Ogólnokształcące im.Ks.Elżbiety w Szczecinku zajęło 1. miejsce. Gratulacje Dziewczyny! Walczymy o kolejne złoto w regionie. Trenerem drużyny jest pan Grzegorz Kilian. Brawo złotka!

     • Olimpiady Wiedzy o Mózgu

     •  

         2 marca 2019 roku odbyły sie eliminacje wojewódzkie w których uczestniczyły uczennice naszej szkoły. 13 marca Komitet Główny Olimpiady poinformował o zakwalifikowaniu do  Ogólnopolskiego Finału - Katarzynę Serement z klasy I D1, Kornelię Ksok oraz Katarzynę Awtuch z  klasy II D. Opiekunem merytorycznym uczennic jest pani Renata Litwin-Kizielewicz.  Serdecznie gratulujemy!!!

     • Olimpiada Wiedzy o Mediach.

     • Olimpiada Wiedzy o Mediach.
      Kolejny już raz uczniowie ILO wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. Tym razem możemy pogratulować Pauli Jakubik, Darii Milczewskiej i Oskarowi Marcowi, którzy byli uczestnikami finału etapu centralnego V edycji Olimpiady, która odbywała się pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizatorzy postarali się, aby pobyt w Warszawie był atrakcyjny i urozmaicony. Przygotowano spotkanie z dziennikarką Anitą Werner oraz wycieczkę do Telewizji Polskiej. Z pewnością udział w Olimpiadzie pokazał, jak ważne w życiu jest odnalezienie swojej pasji.
      Opiekunem merytorycznym uczniów jest p.Iwona Wilicka