Nawigacja

 • warsztaty języka niemieckiego

  Edukacyjna moc spotkań międzynarodowych Niezwykłe warsztaty języka niemieckiego odbyły się w poniedziałek 20 maja 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku.Do naszej szkoły przybyli zaproszeni goście z Niemiec: pani Gesine Reinstrom -przewodnicząca Neustettiner Kreisverband, jej syn pan dr Normann Günther oraz historykdr Wolfgang Kessler. Warsztaty językowe skierowane były do uczniów klas I oraz II uczących się języka niemieckiego. Zaproszeni goście przedstawili różnorodne aspekty dotyczące zdobywania wykształcenia jak też pracy zawodowej. Bardzo ciekawa była dyskusja na temat najlepszych metod uczenia się języków obcych oraz motywacji do nauki języków. Uczestnicy spotkania zdobyli wiedzę na temat współczesnego zapotrzebowania na umiejętność posługiwania się językami obcymi oraz ich rolą w pracy zawodowej.Uczniowie podzielili się również z gośćmi swoimi doświadczeniami, przedstawili, jak uczą się najchętniej języka niemieckiego czy też angielskiego. Aktywny udział uczniów w projekcie pozwolił uczniom rozwinąć umiejętności w zakresie kompetencji kluczowych, szczególnie w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej. Dr Wolfgang Kessler przybliżył uczniom pracę w zawodzie historyka badającego naukowo między innymi aspekty kulturowe dotyczące życia Polaków jak też Niemców, natomiast dr Normann Günther zaprezentował rolę języka w pokonywaniu barier kulturowych podczas realizowania projektów międzynarodowych. Projekt warsztatów wsparła pani Gesine Reinstrom, która od wielu lat angażuje się w polsko-niemiecką współpracę z I Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. Dzięki jej osobistemu zaangażowaniu w budowanie polsko-niemieckiej przyjaźni szkoła zyskała duże uznanie w wymiarze międzynarodowym. Inicjatorką spotkania była pani Daria Stec.

 • Ostatnie pożegnanie Pani Klisz

  W imieniu społeczności I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku z głębokim żalem zawiadamiamy, że 24 maja 2019 roku w wieku osiemdziesięciu lat zmarła: ś. p. IRMGARDA DANUTA KLISZ, de domo KOPPA Długoletnia pani wicedyrektor, nauczycielka języka polskiego i wychowawczyni wielu pokoleń absolwentów naszego Liceum. Irmgarda Klisz od 1962 roku związana była ze Szczecinkiem, a swoje życie zawodowe poświęciła kształceniu dorosłych. W 1968 roku objęła stanowisko wicedyrektor szkoły. Pełniła tę funkcję nieprzerwanie do 1997 roku, kiedy odeszła na emeryturę. Wielokrotnie nagradzana za swoją pracę i działalność społeczną, otrzymała między innymi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Cześć Jej pamięci!Niech spoczywa w pokoju!

 • Klasa II D w Krakowie 

  Klasa IID pozdrawia z Krakowa!

 • Akty nominacji na parlamentarzystów

  29 maja 2019 r. Paula Jakubik i Jakub Liniewicz z klasy IC udali się do Szczecina, by odebrać akty nominacji na parlamentarzystów. Uczniowie otrzymali nominacje poselskie z rąk wicewojewody zachodniopomorskiego Pana Marka Subocza oraz wicekuratora oświaty Pana Jerzego Sołtysiaka w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nasza młodzież dostała się na XXV posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży jako młodzi posłowie RP i już 1 czerwca 2019r. zasiądą w ławach poselskich w Sejmie RP debatując nad nowymi uchwałami.

 • Młodzi Posłowie w Sejmie

  Paula Jakubik i Jakub Liniewicz 1 czerwca 2019 r. zasiedli w ławach poselskich Sejmu RP w Warszawie, sprawując swój mandat poselski w ramach Sejmu Dzieci i Młodzieży. Młodzi parlamentarzyści mogli wysłuchać przemówień m.in. Marszałka Sejmu RP - Marka Kuchcińskiego, Rzecznika Praw Dziecka - Mikołaja Pawlaka i podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej - Macieja Kopcia. Uczniowie debatowali nad projektem uchwały dotyczącym popularyzacji wiedzy o posłach Sejmu II RP. Ponadto mieli okazję zadać kilka pytań do MEN. Dzień wcześniej 31 maja uczniowie uczestniczyli w wycieczce po Warszawie organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, podczas której zwiedzili wiele miejsc pamięci.

 • Lauret i Finalistka XX Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

  Lauret i Finalistka XX Konkursu Biologicznego 

  Miło nam poinformować o sukcesie Michała Milczarka i Kamili Awtuch, którzy 11 maja 2019 r. uczestniczyli w XX Wojewódzkim Konkursie Biologicznym w Szczecinie. Michał zajął I miejsce i otrzymał tytuł laureata, natomiast Kamila Awtuch otrzymała tytuł finalisty.Serdecznie gratulujemy! 

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019-2020

  11.04.2019

  Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019-2020 - Obrazek 1

 • Powiatowy Festiwal Literatury i Promocji Czytelnictwa

  Powiatowy Festiwal Literatury i Promocji Czytelnictwa
  04.04.2019

  POWIATOWY FESTIWAL LITERATURY I PROMOCJI CZYTELNICTWA

  4 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Festiwal Literatury i Promocji Czytelnictwa. W progi Liceum zawitali nauczyciele i uczniowie zarówno szkół ponadgimnazjalnych jak i  gimnazjów i szkół podstawowych. To wyjątkowe święto przedmiotów humanistycznych zorganizowane przez polonistów i bibliotekę szkolną, zyskało niezwykła oprawę dzięki pięknym dekoracjom korytarzy oraz Auli.  Dodatkową atrakcję stanowił koncert poezji śpiewanej przygotowany przez uczniów ILO.  W ramach Festiwalu odbyły się dwa konkursy.

  W konkursie „Pokochać polszczyznę”  skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych laureatami zostali:

  I miejsce Daria Milczewska I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety

  II miejsce Paweł Szydywar ZS nr 1 im. KENu

  III miejsce Maciej zawadzki ZS nr 1 im. KENu

  Wyróżnienie zdobyli  Ewelina Stolarek ILO i Kamil Górniak Zespół Szkół Technicznych

  W konkursie „Piękne Młodzieży Czytanie” skierowanym do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów laureatami zostali:

  Imiejsce Oliwia Filip IIIG1

  II miejsce Filip Taraska VIII SP5

  III miejsce Zofia Czeszczewik III G1

  Wyróżnili się: Kajetan Kwiatkowski III G2 i Dominika Skrzydlińska IIIG2

   

  Koordynatorkami  Powiatowego Festiwalu Literatury i Promocji Czytelnictwa były p. Anna Radzymińska i p. Iwona Wilicka

  Imprezę przygotowywały p. Anna Komorowska, p. Anna Łysiak, p. Marlena Kościukiewicz i p. Aleksandra Stemplewska

   

  Powiatowy Festiwal Literatury i Promocji Czytelnictwa - Obrazek 1 Powiatowy Festiwal Literatury i Promocji Czytelnictwa - Obrazek 2 Powiatowy Festiwal Literatury i Promocji Czytelnictwa - Obrazek 3 

  Powiatowy Festiwal Literatury i Promocji Czytelnictwa - Obrazek 4 Powiatowy Festiwal Literatury i Promocji Czytelnictwa - Obrazek 5 Powiatowy Festiwal Literatury i Promocji Czytelnictwa - Obrazek 6

 • Rodzice i uczniowie -Szkoła pracuje od 8 kwietnia 2019 roku

  Informujemy, że szkoła pracuje wg planu, jest otwarta, lekcje odbywają się bez zakłóceń. Wszelkie zmiany i bieżące modyfikacje planu podawane są w Librusie, na tablicy ogłoszeń w pokoju nauczycielskim oraz na parterze szkoły.

 • Brązowy medal - finał wojewódzki w drużynowych biegach przełajowych

  Nasze dziewczyny na III miejscu w finale wojewódzkim biegów przełajowych!
  W dniu 02.04.2018 roku w Gryfinie odbyły się finały wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych w ramach Licealiady. Kolejny sukces odniosły nasze biegaczki! Dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura w finale wojewódzkim drużynowych biegów przełajowych zajęły III miejsce i zdobyły brązowe medale!
  Reprezentacja w składzie: Natalia Kowalik, Karolina Kowalik, Julia Salmanowicz, Zosia Foltyniewicz oraz Magdalena Szwed. 
  Dziewczyny po niesamowitej walce osiągnęły historyczny sukces i wśród 14 szkół zajęły III miejsce na podium! 
  Nasze zawodniczki przegrały tylko ze szkołami z Goleniowa i Kołobrzegu,które trenują lekkoatletykę i mają w swoich składach medalistki Mistrzostw Polski i województwa!
  Indywidualnie znakomicie pobiegła Natalia Kowalik z IIA, która zajęła czwarte miejsce z bardzo dobrym czasem! Zosia była 10, Karolina była 15 a Julia 20. Wszystkie dziewczyny uplasowały się w pierwszej dwudziestce i dlatego drużynowo zajęły tak wysokie miejsce!

  Brązowy medal - finał wojewódzki w drużynowych biegach przełajowych - Obrazek 1
  Naszym dziewczynom należą się brawa i słowa uznania za ten ogromny sukces!!!
  Serdecznie gratulujemy i życzymy udanych dalszych startów!

 • Szkolna wycieczka do Londynu

  Szkolna wycieczka do Londynu

  You're never tired of London

   

  25 marca rozpoczęła się długo wyczekiwana wycieczka do Londynu. Wycieczka, która w swoich założeniach programowych zakładała nie tylko zwiedzanie  ale również serię ćwiczeń warsztatowych i ankiet.

          Pełni entuzjazmu wyruszyliśmy w drogę i po kilkunastogodzinnej autobusowej podróży, w końcu dotarliśmy do AngliiLondyn przywitaliśmy spacerem wzdłuż Tamizy. Centrum Londynu zaskoczyło nas nowoczesną architekturą dzielnicy City ale i tak wzniosłymi monumentami jak teatr szekspirowski The Globe czy St. Paul’s Cathedral. Po tak sporej dawce wreń spotkaliśmy się z rodzinami, u których mieliśmy mieszkać na czas pobytu w Londynie. Rodziny, które nas gościły były życzliwe i niejednego z nas zaskoczyły.

   Kolejnego dnia udaliśmy się na zmianę warty przed Buckingham Palace. Udało nam się zobaczyć przemarsz orkiestry i jadących konno brytyjskich strażników. Tego dnia była piękna pogoda a w parku Hyde Park, kwitły krokusy i żonkile. Same piękne widoki! Zwiedziliśmy też okolice Westminster Abbey, Piccadilly Circus, dzielnicę Soho i Plac Trafalgar Square. Nie mogliśmy pominąć Galerii Narodowej i słynnych dzieł Van Gogha.

   Następny  dzień  wycieczki  rozpoczęliśmy wizytą w obserwatorium w Greenwich gdzie na ścianie planetarium zaznaczono południk zerowy. W drodze do centrum Londynu odwiedziliśmy londyńską dzielnicę drapaczy chmur Canary Wharf. Widoki były niesamowite! Tego dnia zwiedzaliśmy również Muzeum Historii  Naturalnej,  kre  naprawdę robiło wrenie, nie tylko wielkością czy architekturą ale też tym, co mogliśmy zobaczyć w środku. Kolejną atrakcją było British Museum – jedno z największych na świecie muzeum historii starożytnej. Podziwialiśmy przepiękny budynek, szklany dach i przede wszystkim unikatowe eksponaty. Wieczorem udaliśmy się do Muzeum  Figur  Woskowych  Madame  Tussauds. Muzeum  było  naprawdę  niesamowite. Ten „muzealny” dzień na pewno zapadł każdemu w pamięci.

          Wieczorem wróciliśmy na ostatnią noc do naszych rodzin goszczących. Tego wieczoru uczniowie przeprowadzili ostatnią ankietę z Brytyjczykami. Zapewne niejedna odpowiedź była zaskakująca.

     Ostatni dzień w Londynie rozpoczęliśmy od zwiedzania Tower of London. Przewodnik zaskoczył wszystkich niesamowicie emocjonującą historią króla Henryka VIII. Kolejną atrakcją był rejs statkiem po Tamizie i koło obserwacyjne London Eye. Mieliśmy okazję zobaczyć całą panoramę miasta. To był niezapomniany widok! Ostatnią atrakcją w Londynie była przejażdżka czerwonym, piętrowym autobusem – symbolem Wielkiej Brytanii.

     Wycieczka była pełna pozytywnych wrażeń i emocji. Była to niezastąpiona „żywa” lekcja języka angielskiego. W ramach projektu edukacyjnego uczniowie wypełniali codziennie ankietę zadając serię pytań rodzinom goszczącym i londyńczykom. Było to dla nich nowe doświadczenie, które z całą pewnością wymagało przełamania barier językowych i kulturowych. Najlepszą opinią są słowa jednego z uczestników: „Pani profesor, w skali od 1 do 10 wycieczce daję 11!”.

   

   

  Joanna Kozłowska

   

  Szkolna wycieczka do Londynu - Obrazek 1  Szkolna wycieczka do Londynu - Obrazek 2  Szkolna wycieczka do Londynu - Obrazek 3  Szkolna wycieczka do Londynu - Obrazek 4

  Szkolna wycieczka do Londynu - Obrazek 5  Szkolna wycieczka do Londynu - Obrazek 6  Szkolna wycieczka do Londynu - Obrazek 7  Szkolna wycieczka do Londynu - Obrazek 8

   

 • Potyczki matematyczne

  Matematycznych potyczek ciąg dalszy…
  1. W dniu 22 marca 2019r. roku uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Łukasik z klasy IA i Dominik Sobczak z klasy IIA wzięli udział w finale XXII Turnieju Matematycznego o puchar dyrektora I LO im. St. Dubois w Koszalinie. Konkurs jest organizowany dla uczniów klas I-II interesujących się matematyką. W etapie wysyłkowym uczniowie rozwiązywali 10 zadań otwartych, podczas finału 5 zadań. 
  Gratulujemy zakwalifikowania się do finału i mamy nadzieję, że nabyte doświadczenia będą procentować w przyszłości.

  2. 21 marca 2019r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny Kangur, do którego przystąpiła w tym roku wyjątkowo duża grupa uczniów. Czterdzieści osób na obu poziomach Junior i Student mierzyło się z 30 nietypowymi zadaniami, które musieli rozwiązać w ciągu 75 minut. Na wyniki musimy poczekać, ale cieszymy się z tak dużego zainteresowania matematyką, zwłaszcza w roku, który został głoszony przez Senat Rokiem Matematyki.

  Potyczki matematyczne - Obrazek 1

 • Zabawa z matematyką

  W piątek 22 marca 2019 r. odwiedzili nas gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 6 (Gimnazjum nr 1) w Szczecinku. Celem była przeprowadzona przez Panią Bożennę Wysocką lekcja otwarta z matematyki nt. "Wyrażenia algebraiczne". Pomimo, że było to dla gimnazjalistów powtórzenie przed egzaminem, nie była to typowa lekcja. Uczniowie podzieleni zostali na 4-5 osobowe grupy, stworzyli dla swojej grupy nazwy i przedstawili je w postaci logo grupy. Część pierwsza zajęć to wspólne rozwiązywanie zadań, przy których pomocą służyły ich starsze koleżanki z naszej szkoły, z kl. IID. Druga część to konkurs dla grup. Wszyscy rozwiązywali te same zadania polegające m.in. na zastosowaniu wyrażeń algebraicznych w nietypowych zadaniach i łamigłówkach. Wygrała grupa o nazwie "Miejsce zerowe". Brawo!!! Na zakończenie Joanna Kozińska z IID przygotowała dla gości zabawy matematyczne związane m.in. ze Świętem liczy Pi, które obchodziliśmy 14 marca. Mamy nadzieję, że zajęcia spodobały się naszym młodszym kolegom, czekamy na Nich we wrześniu!

  Zabawa z matematyką - Obrazek 1Zabawa z matematyką - Obrazek 2

 • Sukcesy Sportowe Szkoły

  Nasze dziewczyny znowu złote!
  Kolejny sukces naszych dziewczyn w biegach przełajowych.
  W dniu 29.03.2019 roku w Barwicach odbyły się zawody powiatowe w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. 
  Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły I miejsce i wystąpią w finale wojewódzkim w Gryfinie!
  Reprezentacja w składzie: Natalia Kowalik, Karolina Kowalik, Julia Salmanowicz oraz Magdalena Szwed. 
  Indywidualnie znakomicie pobiegła Natalia Kowalik z IIA, która zajęła pierwsze miejsce. Bardzo dobrze pobiegły pozostałe dziewczyny, które zajęły odpowiednio: Karolina (III m.), Julia (V m.) a Magda (VI). Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy powodzenia w
  Gryfinie (02.04.2019)!
  Chłopcy z brązem w biegach przełajowych!
  Nasi chłopcy bardzo dobrze spisali się na zawodach w drużynowych biegach przełajowych w Barwicach i po zaciętej walce zdobyli brązowe medale!
  Reprezentacja chłopców: Bartłomiej Szwajczewski, Michał Dybowski,
  Bartosz Kniaź, Paweł Sobolewski oraz Tomasz Dąbrowski. Opiekunem
  zespołu był p.Tomasz Mazur. 
  Warto dodać, że Bartek Szwajczewski indywidualnie zajął III miejsce!
  Serdecznie gratulujemy chłopcom medalu!!!info.Tomasz Mazur

  Sukcesy Sportowe Szkoły - Obrazek 1Sukcesy Sportowe Szkoły - Obrazek 2

   

 • Spotkanie z byłym dyr. L. Czekałowskim

  Spotkanie pokoleń dyr.- Pan Leopold Czekałowski dyrektor I LO im.Ks.Elżbiety w latach 1962-1971. Było ono pełne emocji i wrażeń.

  Spotkanie z byłym dyr. L. Czekałowskim - Obrazek 1Spotkanie z byłym dyr. L. Czekałowskim - Obrazek 2

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

  JULIA BORRIS Z KLASY IIE FINALISTKĄ Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Dnia 30.03.2019 roku w VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie odbył się XI Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, w którym brało udział 100 uczestników wyłonionych spośród 2200 uczniów biorących udział w I etapie turnieju. Z naszej szkoły do finału dostała się Julia Borris, uczennica klasy II E. Serdecznie gratulujemy!

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej - Obrazek 1

   

 • Pomagamy chorym na białaczkę

  Pomagamy chorym na białaczkę. Nasza szkoła również uczestniczyła w tej akcji .

  Pomagamy chorym na białaczkę - Obrazek 1

 • Finaliści szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

  Finaliści etapu centralnego XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

  Justyna Drapała kl.II D i Michał Milczarek kl.III D otrzymali tytuł finalisty. 
  Finał Olimpiady to nie tylko rywalizacja: 60 uczestników wraz z opiekunami wzięło udział w warsztatach i pokazach kulinarnych, w wykładach prof. Gawęckiego i dr Arlety Drozd oraz w wycieczce autokarowej „Szczecin-Paryż północy”. 
  Gratulacje dla naszych uczniów!

  Finaliści szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności - Obrazek 1

 • Zapraszamy do naszej szkoły "Dzień otwartych drzwi " 29.04.2019 godz.10.00-14.00

  Zapraszamy do naszej szkoły "Dzień otwartych drzwi " 29.04.2019 godz.10.00-14.00 - Obrazek 1

 • 30 rocznica wznowienia Związku Sybiraków na pomorzu środkowym w naszej szkole

  W czwartek, 21 marca, odbyło się w naszej szkole spotkanie z okazji 30 rocznicy wznowienia Związku Sybiraków na pomorzu środkowym. Mogliśmy wysłuchać wielu zarówno ciekawych, jak i przejmujących historii na temat dziejów naszego kraju, zwłaszcza z ust przewodniczącego związku, Pana Wacława Liniewicza. Wysłuchaliśmy również pięknych ludowych pieśni w wykonaniu zespołu "Swojacy".

   

   

  Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynku

Aktualności

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku
  ul. Ks. Elżbiety 1 78-400 Szczecinek
 • 94 37 400 32

Galeria zdjęć