• Młoda Krew Ratuje Życie!

• Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy III D uczestniczyli w akcji „Młoda Krew Ratuje Życie”, która promuje organizowanie honorowego krwiodawstwa w środowisku młodzieżowym. Celem akcji jest zapoznanie młodzieży z ideą honorowego krwiodawstwa oraz zachęcenie młodzieży do honorowego oddawania krwi. Akcja trwała od 11 grudnia 2018 r. do 22 stycznia 2019 r. Składamy podziękowanie wszystkim uczniom, którzy honorowo oddali krew. Ewa Jankun i Renata Litwin-Kizielewicz

• OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU - SUKCESY W ETAPIE WOJEWÓDZKIM

• 11 stycznia 2019 r. w Szczecinie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Michał Milczarek - uczeń klasy III D zajął I miejsce, Justyna Drapała - uczennica klasy II D zajęła II miejsce. Uczniowie otrzymali tytuł laureata i zakwalifikowali się do etapu centralnego olimpiady, który odbędzie się w marcu 2019 r.
            Justynie i Michałowi serdecznie gratulujemy sukcesu!
            Renata Litwin-Kizielewicz

• IV POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

• IV POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY już za nami

Dzień 7 grudnia 2018 r. to święto przedmiotów ścisłych w I Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinku. Szkołę odwiedzili pracownicy Politechniki Koszalińskiej, by kolejny już raz pokazać w czasie swoich wykładów
            i doświadczeń piękno przedmiotów ścisłych. Łączyło się to z IV Powiatowym Konkursem Matematycznym, zorganizowanym przez matematyków naszej szkoły dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu szczecineckiego. Do 4 grudnia 2018 r. w szkołach powiatu przeprowadzono I etap, który wyłonił drużyny biorące udział w finale. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: liceum i technikum. Do finału zostały zgłoszone drużyny z Zespołu Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku (liceum i technikum), Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku, Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego, Społecznego Liceum Ogólnokształcącego i I LO im. Ks. Ks. Elżbiety. W finale 32 uczniów rozwiązywało  14 zadań testowych (test wielokrotnego wyboru) i 1 zadanie otwarte (dowód geometryczny).

Po 90 minutach zmagań z zadaniami przyszedł czas na słodki poczęstunek. Po przerwie uczestnicy konkursu i uczniowie klas IA, IIA i IIIA naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie i pokazie zaprezentowanym przez Pana doktora Tomasza Suszko - wykładowcę fizyki Politechniki Koszalińskiej p.t. "Optyka - od promieni do światłowodów, od tęczy do lasera".

Po sprawdzeniu prac konkursowych komisja w składzie: Bożenna Wysocka, Grażyna Mielnik i Zbigniew Gołębiowski przedstawiła laureatów konkursu. Nagrodzono pięć najlepszych osób z każdej kategorii. Nagrody ufundowało i sponsorowało organizację konkursu Starostwo Powiatowe w Szczecinku, pod którego patronatem odbywał się IV Powiatowy Konkurs Matematyczny. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

w kategorii LICEUM:

I miejsce                - Zofia Machalska ucz. I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku,

II miejsce               - Robert Kowalczyk ucz. I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku,

III miejsce             - Aleksandra Pasińska ucz. LO STO w Szczecinku,

IV miejsce             - Katarzyna Leniec ucz. Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku.

V miejsce               - Jakub Skrzyński ucz. Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku.

w kategorii TECHNIKUM

I miejsce                - Kacper Sitkiewicz ucz. ZS nr 6 im. S. Staszica w Szczecinku,

II miejsce               - Martyna Wosińska ucz. ZS nr 6 im. S. Staszica w Szczecinku,

III miejsce              - Patryk Ziółkowski ucz. TI w ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku,

IV miejsce             - Kornela Jęczeń ucz. ZST w Szczecinku,

V miejsce               - Krzysztof Radej ucz. TI w ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Była to kolejna możliwość sprawdzenia swojej wiedzy przez uczniów, ale również jej doskonalenia dzięki bardzo ciekawym wykładom i pokazom.

Bożenna Wysocka - nauczyciel matematyki

• Stypendium Starosty Szczecineckiego

• Miło nam poinformować, że 12 grudnia 2018 r. uczennica klasy II D - Justyna Drapała - za wyjątkowe wyniki w nauce oraz sukcesy osiągnięte w roku szkolnym 2017/2018 otrzymała Stypendium Starosty Szczecineckiego. Serdecznie gratulujemy!

• Spotkanie z diabetologiem

• Dnia 7.XII.2018 r. uczniowie klas II D, II E i I D pod opieką Pani Renaty Litwin Kizielewicz i Ewy Jankun uczestniczyli w spotkaniu z Panią Sylwią Mielczarek – Chyl, lekarzem diabetologiem i nefrologiem. Tematem spotkania była CUKRZYCA. Uczniowie dowiedzieli się : czym objawia się cukrzyca, jakie typy cukrzycy wyróżnia się wg WHO, jak ją leczyć i jaką profilaktykę prowadzić, aby uniknąć cukrzycy typu 2. Pani diabetolog zaprezentowała uczniom sprzęt wykorzystywany w leczeniu cukrzycy. Każdy mógł sprawdzić, jak wygląda, i działa. Chętni mogli wykonać pomiar cukru.

tekst: Ewa Jankun