• Wizyta w Radiu Koszalin

     • Dnia 14 listopada 2019 r. grupa dziennikarska z klasy IIC z Panią Profesor Iwoną Wilicką wybrała się do Radia Koszalin. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak działa radio, jaka jest jego historia oraz jak wygląda przygotowanie tego, co dzisiaj słyszymy w odbiornikach radiowych. Dodatkowo każdy mógł przeprowadzić swoją własną audycje radiową w studiu nagraniowym. Zwiedziliśmy wiele sal nagraniowych. Mieliśmy okazję rozmowy z pracownikami radia oraz sprawdzenia swoich własnych sił w roli dziennikarskiej, jak i montażowej. Uczniowie są bardzo zadowoleni, tym bardziej, iż wizyta w radiu poszerzyła ich zainteresowania dziennikarskie.

     • NAJLEPIEJ PŁYWAJĄ w I LO

     • Kolejny sukces sportowy naszych uczniów, tym razem w pływaniu!

      W czwartek 14 listopada na miejskim basenie odbyły się zawody szkół średnich w sztafetach pływackich dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady.

      Nasze dziewczyny i nasi chłopcy pod opieką p.Tomasza Mazura spisali się rewelacyjnie i zdobyli złote medale! Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców!!!

      Reprezentacja dziewcząt: Julia Kulig, Julia Figiel, Patrycja Nerć, Zofia Foltyniewicz, Aleksandra Baranek i Hanna Skrobanek oraz Wiktoria Szczepańska.

      Dziewczyny najlepiej zaprezentowały się indywidualnie i również w sztafecie 6x50m st. dowolnym! Wygrały zdecydowanie i pewnie sięgnęły po złoto.

      Brawo dziewczyny!

      Drużyna chłopców też wywalczyła pierwsze miejsce i również zdobyła złote medale!

      Reprezentacja chłopców: Michał Dybowski, Wojciech Pestka, Vahe Poghosyan, Bartosz Piątek, Konrad Szczepański i Grzegorz Mikołajczyk oraz Maciej Sycz.  

      Chłopcy bardzo dobrze pływali indywidualnie ale o medalu złotym decydowała sztafeta 6x50m st. dowolnym, którą w pięknym stylu wygrali! Brawo chłopcy!

      Serdecznie gratulujemy obu drużynom i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim w Kołobrzegu 28.11.2019!

     • Święto Niepodległości

     • "Szkoła do hymnu" - 8 listopada punktualnie o godzinie 11.11 zgromadzeni w sali gimnastycznej I LO uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły wspólnie odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

      Następnie odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości, którą uświetniły występ chóru szkolnego i prelekcja p. Anny Dymnej - pracownika Muzeum w Szczecinku.

     • Zawody Szkolne IV edycji Olimpiady Statystycznej

     • W czwartek 7 listopada 2019 roku odbyły się Zawody Szkolne IV edycji Olimpiady Statystycznej. Do testu online przystąpiło 13 uczniów. Do Zawodów Okręgowych zakwalifikowało się trzech najlepszych uczniów:

      1. Paweł Sobczak IIIA

      2. Łukasz Garbacki IIIA

      3. Zuzanna Łukasik IIA

      Gratulujemy uczniom, którzy przechodzą do kolejnego etapu jak i wszystkim, którzy przystąpili do testu. Mamy nadzieję, że było to dla Was ciekawe doświadczenie.

      Olimpiada Statystyczna ma charakter trójstopniowy, uczestnicy biorą udział w Zawodach Szkolnych, Zawodach Okręgowych i Zawodach Centralnych. Spośród uczestników rywalizacji zostanie wyłonione grono 80 uczestników, z czego najlepsza 30 uczestników otrzyma status finalisty, w tym 10 uczestników status laureata. Finaliści i laureaci Olimpiady Statystycznej nagrodzeni są wieloma atrakcyjnymi nagrodami, m.in. bonami pieniężnymi, złotymi indeksami dzięki którym przyjmowani będą na wiele prestiżowych uczelni w kraju z pominięciem postępowania rekrutacyjnego i wieloma innymi upominkami.

     • Turniej Przyrodniczy „ Zagrożenia bioróżnorodności”

     • Dnia 05.11.2019 r. odbył się Turniej Przyrodniczy „ Zagrożenia bioróżnorodności”, w którym uczestniczyli uczniowie klas biologicznych oraz przedstawiciele klasy II C, II B, III C.

      Zmagania turniejowe poprzedzone były prezentacją przygotowaną przez uczennice: Martę Lewandowską, Aleksandrę Sorokę, Wiktorię Ferencowycz, Natalię Gedę. Dotyczyła ona bioróżnorodności oraz jej zagrożeń, z podkreśleniem skutków działalności człowieka.

      W części turniejowej dotyczącej  gatunków zagrożonych i inwazyjnych zmierzyło się 11 trzyosobowych zespołów klasowych, którzy mieli do rozpoznania  i nazwania 20  gatunków zagrożonych i inwazyjnych . Do 2 części quizu przeszły zespoły klas: I D, II D1, III D, III E. Uczniowie musieli wykazać się znajomością biologii zagrożonych gatunków. Mimo bardzo wyrównanego poziomu, jury wyłoniło zwycięzców:

                     I miejsce III D,

                     II miejsce III E,

                     III miejsce II D1.

      W przerwach quizu mieliśmy możliwość posłuchać  piosenek w wykonaniu: Kai Ćwirko, Jakuba Mieczaja,  Jakuba Frankowskiego.

      W ostatniej części turnieju odbył się quiz przyrodniczo – ekologiczny dla publiczności – przygotowany przez klasę II D, w którym uczestniczyło 50 uczniów. Bardzo aktywną rywalizację wygrała ostatecznie Aleksandra Andrzejewska, II miejsce zajął  Jakub Frankowski.

      W czasie turnieju został rozstrzygnięty (ogłoszony we wrześniu) konkurs plastyczny „Zagrożenia bioróżnorodności”:

                     I miejsce – Joanna Kozińska

                     II miejsce i nagroda Publiczności  - Oliwia Gmerek

                     III miejsce – Oskar Kamiński.

      Wszyscy zwycięzcy zostali  obdarowani nagrodami ufundowanymi przez sponsorów Turnieju Przyrodniczego: Starostwo Powiatowe w Szczecinku i  KPPD Szczecinek S.A.
      Organizatorkami turnieju były:  Iga Ostrowska, Renata Litwin – Kizielewicz, Ewa Jankun

     • I A na wycieczce w Gdyni

     • Dnia 30.10.2019 r. klasa 1A wybrała się na wycieczkę do Gdyni. Pierwszym punktem programu była wizyta Centrum Nauki EXPERYMENT, gdzie uczniowie mieli okazję przeprowadzić wiele ciekawych doświadczeń naukowych. Następnie, udali się do galerii handlowej „Riviera”, w której mieli czas wolny na zrobienie drobnych zakupów i zjedzenie ciepłego posiłku. Wieczorem klasa 1A udała się na spacer po nabrzeżu. Tam podziwiali okręty wojenne, takie jak „Błyskawica” czy „Dar Pomorza”. Punktem kulminacyjnym wycieczki była wizyta w Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowiej, gdzie zobaczyli spektakl pt. „Notre Dame de Paris”. Wszyscy byli zachwyceni przedstawieniem. Zadowolona młodzież naszej szkoły bezpiecznie i z uśmiechem na twarzy wróciła do Szczecinka. Organizatorem wyjazdu była wychowawczyni I A, p. Joanna Wróblewska, a opiekunkami p. Urszula Szpakowska i p. Krystyna Drapała. 

      Zapraszamy do galerii I A w Gdyni.

    • # Szkoła pamięta
     • # Szkoła pamięta

     • 28.10.2019r. w ramach akcji ,,Szkoła pamięta" klasy IIC i IIB, pod opieką pani profesor Igi Ostrowskiej i pani profesor Teresy Budnej, udały się na Szczecinecki cmentarz, aby posprzątać i zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli, którzy wiele lat przepracowali w naszej szkole. Uczniowie oprócz zniczy w sercu nieśli modlitwę oraz myśl ,,w pamięci siła i tożsamość".

     • Klasa I T i II D na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego

     • Zapraszamy do galerii zdjęć:  I T i II D na US.

      Dnia 25.X.2019 r. klasa  2 D i  1 T wzięły udział  w zajęciach na US, w ramach Projektu „Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej i  Monitoringu Środowiska  - ProtamON „ zorganizowanej przez CEEiRJ w Szczecinku.

      Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w :
      Wykładzie: „Epigenetyka-klucz do zmiany genetycznego przeznaczenia” - dr Magdalena Achrem w bardzo ciekawy sposób przedstawiła współczesne poglądy na DNA, genomy, wskazała na bardzo ważną rolę środowiska i naszych  zachowań na funkcjonowanie genów. Pokazała wiele ciekawych przykładów zależności między naszym działaniem, a naszym zdrowiem.

      Warsztatach „Tkanki zwierzęce organizmów wodnych w mikroskopii" – dr Lucyna Kirczuk, przeprowadziła nas przez historię odkryć obserwacji mikroskopowych, zademonstrowała nam różne typy mikroskopów. W części praktycznej młodzież mogła wykonać  własnoręczny preparat zatapiania w formalinie skrzeku żaby, dokonać cięcia tkanek zwierzęcych, oraz poobserwować wybrane preparaty przygotowane przez prowadzącą.

      Warsztatach „Herbarium – archiwum roślin” – mgr Bartosz Kurnicki, mgr R. Bocian- pokazali nam niedawno powstałe na US Herbarium, metody konserwowania i przechowywania roślin i grzybów. Odpowiedzieli nam na wiele zadanych pytań, oraz przybliżyli nam ciekawostki dotyczące roślin
      i grzybów.

     • VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim

     • Dnia 26 października 2019 roku odbył się  VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim pod honorowym patronatem starosty Tomasza Tamborskiego.

      W tym roku do konkursu przystąpiło 21 uczestników, uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami testowymi z zakresu życia i działalności Rotmistrza Pileckiego. Komisja konkursowa w składzie: Magdalena i Michał Ruczyńscy z Oddziału Szczecińskiego IPN, po sprawdzeniu wszystkich prac wyłonili tegorocznych zwycięzców. Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie  uczennice : Natalia Padoł z klasy IC i Paula Jakubik z klasy IIC. 

      Miło mi poinformować, że Paula została laureatką III miejsca .

      Serdecznie gratuluję !

      Elżbieta Woźniak – nauczyciel historii

     • NASZE BIEGACZKI ZE SREBREM W FINALE WOJEWÓDZKIM!

     • Kolejny sukces sportowy odniosły nasze dziewczyny, które tym razem rywalizowały w biegach przełajowych.

      W środę 23 października 2019r. w Tychowie odbyły się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych. Do rywalizacji w kategorii dziewcząt przystąpiło 12 najlepszych sztafet z całego województwa. Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły II miejsce w województwie i zdobyły historyczny medal na tych zawodach! Był to pierwszy taki sukces od wielu lat w kategorii dziewcząt. Warto dodać, że dziewczyny walczyły o ten medal do ostatniej zmiany i ostatecznie wyprzedziły na finiszu I LO z Wałcza. Pokonały bardzo mocne sztafety ze Stargardu, Tychowa, Kołobrzegu, Koszalina, Goleniowa czy Świnoujścia! Tym bardziej należ docenić wkład w ten sukces i zaangażowanie naszych biegaczek. Brawo!!!

      Skład naszej sztafety: Natalia Kowalik, Hanna Skrobanek, Patrycja Nerć, Zofia Skrobanek, Aleksandra Baranek, Amelia Russ-Szyszka, Zuzanna Idziak, Patrycja Pastuszko, Julia Salmanowicz i Aleksandra Hengier.

      Gratulujemy dziewczyny wielkiego sukcesu!!! Brawo!!!

     • Nasze koszykarki wicemistrzyniami województwa!

     • W poniedziałek 21.10 2019r. w hali ZS nr 1 w Koszalinie, odbył się finał wojewódzki Licealiady w koszykówce 3x3 dziewcząt. Zawody rozegrane zostały po raz pierwszy w ramach rywalizacji szkół średnich. Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura spisały się znakomicie i zajęły II miejsce w województwie!

      Skład zespołu: Iza Komorska, Julia Nocek, Michelle Mężykowska i Jagoda Bolechowska.

      Warto dodać, że w meczu decydującym o wicemistrzostwie, nasze koszykarki po zaciętym meczu wygrały z CEZiT Świnoujście.

      Brawo dziewczyny za walkę i gratulujemy sukcesu!!!

     • Warsztaty ekologiczne w CEEIRJ

     • Dnia 17.10.2019 roku klasa I D i II D wzięły udział w warsztatach  ekologicznych prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Szczecińskiego z Wydziału Biologii pod kierunkiem prof. US dr hab.Roberta Czerniawskiego. Warsztaty te odbywały się na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku, w ramach projektu „Człowiek- jego miejsce i rola w środowisku". W ramach warsztatów młodzież uczestniczyła w zajęciach dotyczących:

      1. „Wykorzystywania  makrobezkręgowców wodnych do oceny potencjału ekologicznego ekosystemów  wodnych”- gdzie zostali zapoznani z biologią, ekologią oraz przystosowaniami bezkręgowców do życia w środowisku.

      2. "Zooplankton jako wskaźnik zmian środowisk jezior” – młodzież poznała metodę poboru organizmów planktonowych, oraz ekologię i cechy charakterystyczne skorupiaków planktonowych wraz z ich właściwościami indykacyjnymi.

     • Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej

     • 16 października jest  Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

      Nasza szkoła brała udział w biciu Rekordu w I Pomocy, w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej, w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca  już po raz trzeci. Akcja zorganizowana została wspólnie ze Szczecinecką Akademią Ratownictwa, pod patronatem Starosty Powiatu Szczecineckiego oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koordynatorkami akcji były p. Ewa Jankun i p. Renata Litwin-Kizielewicz. W tym roku wzięło w niej udział 455 osób - młodzież I LO, młodzież Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku, Harcerze ZHP, Ratownicy Szczecineckiej Akademii Ratownictwa w Szczecinku, Przewodniczący Rady Powiatu Szczecineckiego p. Cezary Jankowski, Straż Miejska, OSP Barwice, OSP Bińcze. (dla porównania w ubiegłym roku było 262 uczniów)

      W ramach Bicia Rekordu w I pomocy Ratownicy Szczecineckiej Akademii Ratownictwa przeszkolili  młodzież naszej szkoły w zakresie I pomocy.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom i Zaproszonym Gościm za wzięcie udziału
      w Biciu Rekordu w I Pomocy.

                           „Nigdy nie pozostawaj obojętny, jutro Ty możesz potrzebować pomocy”

      Zapraszamy do galerii Bicie rekordu w RKO.

     • Wyróżnieni nauczyciele

     • 10.10.2019r. w Koszalinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród MEN, KO i Medali KEN nauczycielom z całego regionu. Miło nam poinformować, że w tej grupie znalazła się 4 pedagogów z naszej szkoły. Są to:

      • Pani Renata Litwin-Kizielewicz, która otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej;
      • Pani Teresa Budna, otrzymała Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty;
      • Panie Daria Stec i Urszula Szpakowska, które otrzymały Medale Komisji Edukacji Narodowej.

      14.10.2019r. w ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości Nagrodę Starosty odebrały: p. Danuta Czaplińska i p. Grażyna Mielnik.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 11.10.2019r. w szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły złożył pan dyrektor Arkadiusz Szczepaniak, przewodnicząca rady rodziców p. Aleksandra Rodziewicz, oraz przewodnicząca SU Julia Patalas. Pan dyrektor wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi. Uroczystość uświetniły występy naszej młodzieży. Życzenia wyśpiewał duet: Jakub Frankowski i Jakub Mieczaj oraz chór szkolny, którego opiekunem jest p. Lucyna Kosińska.

      Zapraszamy do galerii Dzień KEN

     • Nagroda Oli

     • W dniach 21-29 września Aleksandra Andrzejewska, uczennica klasy III E brała udział w wyprawie przyrodniczo-turystycznej na Cypr, będącej nagrodą główną Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić główne punkty turystyczne regionu i przyjrzeć się lokalnej florze i faunie. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

     • KOLEJNE ZŁOTO NASZYCH DZIEWCZYN

     • W dniu 10 października 2019r. na obiektach OSiR, odbyły się mistrzostwa powiatu szczecineckiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Licealiady 2019. Kolejny sukces odniosły nasze biegaczki, które nie pozostawiły złudzeń i zdobyły złote medale. Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły pierwsze miejsce i były bezkonkurencyjne w kategorii dziewcząt! Rozpoczęły dziewczyny w znakomitym stylu i zakończyły bieg z dużą przewagą! Brawo!

      Skład naszej "złotej" sztafety: Natalia Kowalik, Hanna Skrobanek, Patrycja Nerć, Zofia Skrobanek, Aleksandra Baranek, Amelia Russ-Szyszka, Zuzanna Idziak, Patrycja Pasuszko, Julia Salmanowicz, Gabriela Rodziewicz i Katarzyna Awtuch.

      Gratulujemy dziewczyny!!! Teraz życzymy powodzenia na zawodach rangi wojewódzkiej w Tychowie, 23.10.2019!

      Więcej zdjęć w galerii Przełaje powiat.

     • Nasze dziewczyny najlepsze w lekkiej atletyce

     • We wtorek 08.10.2019 roku na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół nr 6 odbyły się mistrzostwa powiatu w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w ramach Licealiady.

      Mimo opadów deszczu i niskiej temperatury powietrza, nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie. Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły I miejsce i stanęły na najwyższym stopniu podium! Złote medale zdobyły: Natalia Kowalik, Hanna Skrobanek, Zofia Skrobanek, Aleksandra Baranek, Patrycja Pastuszko, Amelia Russ-Szyszka, Zuzanna Idziak, Julia Salmanowicz, Aleksandra Sroka, Patrycja Nerć, Agata Łazor, Aleksandra Hengier, Joanna Kozińska, Michalina Kosior i Martyna Kotowicz.

      Brawo dziewczyny za walkę i ogromny sukces! Gratulacje!!! Zapraszamy do galerii: Mistrzostwa powiatu LA.

     • Chłopcy z brązem w lekkiej atletyce

     • Również chłopcy stanęli na podium w tych zawodach.

      Nasi chłopcy pod opieką p.Tomasza Mazura zdobyli  III miejsce w powiecie! Srebrne medale wywalczyli: Jakub Osiak, Wiktor Organista, Filip Wronowski, Klaudiusz Godlewski, Sebastian Mastyła, Michał Greczyło, Maciej Sycz, Tomasz Dąbrowski, Krzysztof Gasiul, Piotr Trzeciński, Dawid Ruta, Łukasz Garbacki, Patryk Kodź, Rosicki Artur, Filip Sawicki, Grzegorz Hałuszka, Igor Gruszka i Jakub Dąbrowski.

      Brawo chłopaki za walkę! Gratulacje!!! Zapraszamy do galerii: Mistrzostwa powiatu LA.