• Serdecznie gratulujemy Dyrektorowi kolejnej kadencji

     • Zarząd zatwierdził konkursy na dyrektorów poszczególnych placówek. Stanowiska na pięcioletnią kadencję powierzono( 2023-28): dyrektorowi I LO im. Ks. Elżbiety dr Arkadiuszowi Szczepaniakowi . Oprócz aktów powierzenia, starosta wręczył dyrektorom okolicznościową różę oraz eleganckie pióra.                                           Zaraz potem gratulacje dyrektorom złożyli pozostali członkowie Zarządu oraz Pani Sekretarz i Skarbnik Powiatu

     • smutna wiadomość

     • Zmarł Lesław Michalski -nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcacego im.Ks.Elżbiety w Szczecinku .Ostatnie pożegnanie nastąpi w piątek 21 .07.2023 roku o godz.12.00 na cmentarzu w Szczecinku 

     • Wyniki matur 2023 – I LO znów najlepsze!

     • Najlepiej wypadli maturzyści z I LO im. Księżnej Elżbiety. Zaskoczenia nie było, bowiem zdawalność wyniosła aż 98,36 %.

       

      Ogólnie zdawalność w kraju wyniosła 84,40%. Lepiej poszło absolwentom liceów, bowiem maturę zdało 91,10% z nich. Absolwenci techników zdali egzamin na poziomie 74,60%. W województwie zachodniopomorskim ogólna zdawalność wyniosła 82, 80% i również lepszy wynik osiągnęli absolwenci liceów - 89,10%, wyprzedzając swoich rówieśników z techników o prawie 15 %. A jak poszło abiturientom szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczecinecki?

      Tegoroczną maturę zdało 77,51% uczniów.

       

     • Ogłoszenie o zakwalifikowaniu do szkoły

     • PODANIE DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI PRZEZ KOMISJĘ REKRUTACYJNĄ LISTY
      KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH  I KANDYDATÓW NIEZAKWALIFIKOWANYCH
      ZOSTANIE WYWIESZONA NA TABLICY OGŁOSZEŃ W DNIU 17.07.2023
      - GODZINA 15.00


      ***

       

      PODANIE DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI PRZEZ KOMISJĘ REKRUTACYJNĄ LISTY
       KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I KANDYDATÓW NIEPRZYJĘTYCH
      ZOSTANIE WYWIESZONA NA TABLICY OGŁOSZEŃ W DNIU 21.07.2023

      -GODZINA 15.00
       

       

     • W maju Ravensbrück, a w czerwcu spotkanie w Pałacu Prezydenckim.

     • W maju Ravensbrück, a w czerwcu spotkanie w Pałacu Prezydenckim.

      Instytut Pamięci Narodowej uhonorował laureatów IX edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Recytatorskiego "W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück ".

       

      Z przyjemnością informujemy, że Antoni Ostrowski, uczeń klas 1A, zdobywca III miejsca w IX edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Recytatorskiego, uczestniczył w dniach 19 -22 maja w  wyjeździe do Muzeum Miejsca Pamięci i Przestrogi Ravensbrück. Wyjazd miał charakter edukacyjny i wiódł szlakiem pamięci ofiar terroru hitlerowskich Niemiec.

      Natomiast 15 czerwca 2023 r. laureaci Konkursu zostali zaproszeni do Warszawy na spotkanie z Pierwszą Damą Panią Agatą Kornhauser – Dudą. Małżonka Prezydenta pogratulowała sukcesu, ale również wyraziła słowa głębokiej wdzięczności uczestnikom finału:  „Serdecznie dziękuję Wam za przechowywanie pamięci o tych tragicznych czasach. Bardzo ważne jest, by takie miejsca jak obóz koncentracyjny Ravensbrück były nie tylko krzykiem rozpaczy, ale przede wszystkim przestrogą dla ludzkości, by nigdy więcej tak straszna historia się nie powtórzyła.” Uczestnicy spotkania podzielili się z Pierwszą Damą swoimi wrażeniami z wizyty w Niemczech, która była nagrodą główną dla wszystkich laureatów, ich nauczycieli oraz opiekunów.

      Gratulujemy  Antoniemu tak niezwykłego wyróżnienia

      i przeżyć, które na zawsze pozostają w pamięci!

     • Dni otwarte w I LO

     • Dla Was jesteśmy otwarci przez cały rok.

      Osoby indywidualne, które chciałyby zapoznać się z oferta edukacyjną naszej szkoły zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach pracy szkoły.

       

      Grupy zorganizowane, które chciałyby odwiedzić naszą szkołę proszone są o wcześniejsze zgłoszenie takiego zamiaru z minimum 2 dniowym wyprzedzeniem do sekretariatu. Zgłoszenie może być w formie telefonicznej lub e-mailowe.

      Nr telefonu: 94 37 400 32

      E-mail: loela@poczta.onet.pl

       

      Serdecznie zapraszamy!

       

     • Spotkanie z Panem Henrykiem Wrożyńskim.

     • 13 czerwca, w samo południe, odwiedził naszą szkołę Pan HENRYK WROŻYŃSKI.  Wybitny poeta, aktor scen krakowskich, wykładowca filozofii i sztuki aktorskiej w collegu w Stanach Zjednoczonych.  Obecnie mieszka i tworzy  w Seattle. A przy tym absolwent naszego Liceum, który maturę zdawał tu, w naszej szczecineckiej Alma Mater, 48 lat temu.

       Pan Henryk Wrożyński wygłosił w auli prelekcję dotyczącą tematyki pamięci i tożsamości, tworzenia siebie ze świadomością swoich korzeni. Jesteśmy tymi, którzy tworzą siebie, są sobą wtedy, kiedy czują i chcą pamiętać to skąd pochodzą, jaki dar na drogę otrzymali dzięki domowi, z którego wyszli, nauczycielom, którzy otwierali drzwi poznania i wiedzy. Swój wykład przeplatał niezwykłymi tekstami poetyckimi, które układają jego prywatną biografię, są pamięcią i tożsamością artysty, który wyruszył w świat, ale który również ceni smak powrotu. Pan Henryk Wrożyński nie krył wzruszenia miejscem, atmosferą spotkania w swojej dawnej szkole. Docenił skupienie towarzyszące odbiorowi jego wierszy. Chętnie odpowiadał na pytania zadane przez uczestników spotkania. Na koniec podpisywał swoje tomiki, a na korytarzu szkolnym odnalazł tableau swojej klasy. W wizycie towarzyszyli mu jego przyjaciele ze Szczecinka, dawni i nowi. Są takie wydarzenia, które wciąż nie pozwalają myśleć o szkole w czasie przeszłym.

      Dziękujemy za to spotkanie i możliwość posłuchania człowieka wielkiego formatu i wielkiej kultury literackiej. A przy tym charyzmatycznego prelegenta i recytatora.

     • Sukces Uczniów naszej szkoły w konkursie "Zorientowany Matematyk"

     • Sukces Uczniów naszej szkoły w konkursie "Zorientowany Matematyk" -

      W dniu dzisiejszym, 03.06.2023 r. odbył się konkurs Zorientowany Matematyk, drużynowy marsz na orientację połączony z rozwiązywaniem zagadek matematycznych. Gospodarzem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Brzechwy ul. Staszica 18. Konkurs organizowany jest przez nauczycieli matematyki z ZS nr 1 w Szczecinku. W imprezie brali udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zadaniem 3-osobowych drużyn było znalezienie zaznaczonych na mapce punktów, dwóch ukrytych oraz rozwiązanie pięciu zadań matematycznych.

      W kategorii LICEUM pierwsze trzy miejsce zajęły drużyny uczniów naszej szkoły!

      1 miejsce: Nela Brankiewicz, Kamila Sochaj, Hubert Wachowiak z kl. III F

      2 miejsce: Wiktor Leśniewicz, Wiktor Żurowski, Konrad Częszak z kl. II F

      3 miejsce: Małgorzata Zielenkiewicz, Wiktoria Witkowska, Michał Szczepanowski z kl. II F

      Serdecznie gratulujemy tak wspaniałych wyników!

       

     • Doradztwo zawodowe w praktyce - uczniowie klas IIE i IIIE z wizytą na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, 30.05.2023r.

     • W ramach podpisanego porozumienia o współpracy i objęcia patronatem klas o profilu biologiczno-chemicznym i medycznym po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w warsztatach poprowadzonych przez wykładowców Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, tym razem w murach uczelni.

      Uczniowie klasy IIE i IIIE wybrali następujące tematy warsztatów: „Kuchnia molekularna”, „Słodkie wypieki wyczarowane z warzyw”, „Chemia organiczna” oraz „Rekiny groźne dla człowieka, czy człowiek groźny dla rekinów?” Pobyt na uczelni uczniowie zakończyli udziałem w wykładzie na temat faktów i mitów dotyczących czekolady.

      Wspaniali wykładowcy, wspaniała atmosfera! Czekamy na kolejne spotkania:)

     • Warsztaty z języka niemieckiego

     • W dniu 25.05.2023 odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Elżbiety warsztaty z języka niemieckiego z native speakerem.
      W tym roku przyjechała do nas pani Haike Geibel-Lieder, która pisze książkę na temat historii  swojej rodziny.
      Wiele osób z jej przodków uczyło się w Gimnazjum im. Księżnej Jadwigi, które mieściło się dawniej w budynku naszej szkoły.

      Rozmowa z panią Haike  Geibel-Lieder była bardzo ciekawa, dała każdemu uczestnikowi możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych  w praktyce.
      Miła atmosfera sprawiła, że będziemy kontynuować współpracę z naszym gościem w przyszłości.
      Koordynatorem projektu jest pani Daria Stec.

     • ANTONI OSTROWSKI, UCZ. 1A LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

     • Z ogromną satysfakcją i wielką radością informujemy, że

      Antoni Ostrowski, uczeń klasy 1 A

      zajął III miejsce w finale IX edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Recytatorskiego "W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck" pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy.

      Centralny etap Konkursu połączony z Galą Laureatów odbywał się w dniach 25-27 kwietnia 2023 roku. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla uczestników, między innymi udział w niezwykłym koncercie  „Siła Miłości” w sali koncertowej Polskiego Radia Katowice oraz zwiedzanie zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu. Gala finałowa odbyła się w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej

      Nagrodą główną dla finalistów Konkursu – poza dyplomami, statuetkami i upominkami - jest kilkudniowy wyjazd do Niemiec, do Miejsca Pamięci i Przestrogi Ravensbruck.  Przed Antonim więc jeszcze majowy wyjazd.  Życzymy wielu wrażeń i czekamy na relację z wyprawy.

       

      Organizatorem Konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Stowarzyszenie „Rodzina więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück” oraz Miasto Ruda Śląska.

       

     • Spotkanie z wykładowcami Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

     •  Dnia 26.04.2023r. w ramach realizacji założeń doradztwa zawodowego w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym, medycznym oraz inżynierskim poznali strukturę i warunki rekrutacji uczelni, jak również uczestniczyli w wykładzie na temat: „Pułapki żywieniowe internetu”.

      Ponadto wykładowcy ZUT przeprowadzili dla uczniów klas 3 i 4 dwa rodzaje warsztatów:

      1.„Smakołyki z mleka” – w zakresie zajęć uczniowie samodzielnie przygotowali lody smakowe oraz kefir i masło. Dodatkowo dokonali degustacji napoju probiotycznego, przygotowanego przez kadrę dydaktyczna Wydziału.

      2. „Podwodna kraina” – w zakresie zajęć uczniowie zapoznali się z biologią najczęściej występujących i o wyjątkowych cechach organizmów naszych wód. Z próby wody uczniowie pobrali bezkręgowce planktonowe i obejrzeli je pod mikroskopem.

      Serdecznie dziękujemy za przekazanie rzetelnej wiedzy, bardzo ciekawy wykład i wspaniałe warsztaty!

       

     • Olimpiada Zdrowia PCK

     • 21 kwietnia 2023 roku w Koszalinie odbył sie etap rejonowy Olimpiady Zdrowia PCK. Uczeń klasy III D Szymon Kołatka I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku zajął II miejsce.

      Gratulujemy!

     • Maciej Majchrzak z II E finalistą etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Mózgu

     • Dzisiaj (15.04.2023r.) odbył sie etap centralny V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu.

      Uczeń klasy II E - Maciej Majchrzak otrzymał tytuł finalisty (3 miejsce w Polsce) oraz indeks na studia medyczne w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

      W etapie centralnym uczestniczyła także uczennica klasy I D - Amelia Soroka

      Dzisiaj  odbył się również etap wojewódzki XXXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w którym uczestniczyły uczennice naszej szkoły - Magdalena Kostrzak z klasy II E oraz Weronika Brucka z klasy III D

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!