• Mistrzostwa województwa w pływaniu

     • We wtorek 16.11. na basenie w Kołobrzegu odbyły się finały wojewódzkie w pływaniu drużynowym w ramach Licealiady. Kolejny sukces sportowy odnieśli uczniowie naszej szkoły.

      Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły trzecie miejsce i zdobyły brązowe medale! Losy medalu ważyły się do ostatniej konkurencji i dopiero w sztafecie nasze pływaczki przypieczętowały medal! Wyprzedziły ZS nr 1 z Kołobrzegu.

      Skład naszej medalowej sztafety: Hania Foltyniewicz, Hania Skrobanek, Aleksandra Baranek, Patrycja Nerć, Dariia Bilous, Alicja Tomczak oraz Paulina Wójcik.

      Warto dodać, że nasze dziewczyny ustąpiły tylko miejsce na podium dla I LO Koszalin i II LO Szczecin. Brawo! Gratulujemy ogromnego sukcesu!

      Bardzo dobrze w Kołobrzegu zaprezentowali się również nasi pływacy. Chłopcy pod opieką p.Tomasza Mazura zdobyli czwarte miejsce i też walczyli dzielnie o medal do ostatniej konkurencji. Do medalu zabrakło niewiele. Brawo za walkę i ogromne zaangażowanie!

      Skład sztafety: Mateusz Pieńkos, Wojciech Pestka, Vahe Poghosyan, Bartosz Piątek, Mateusz Kolasiński, Mateusz Skwierawski oraz Jakub Kumorek.

      Gratulacje!

     • Mistrzostwa Powiatu w sztafetach pływackich w ramach Licealiady.

     • W dniu 12.10. na basenie miejskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetach pływackich w ramach Licealiady. Nasze pływaczki i nasi pływacy zdobyli złote medale! Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego na najwyższym stopniu podium stanęli: Hania Foltyniewicz, Hania Skrobanek, Aleksandra Baranek, Patrycja Nerć, Dariia Bilous i Patrycja Wójcik. Skład chłopców: Mateusz Pieńkos, Wojciech Pestka, Vahe Poghosyan, Paweł Okuniewicz, Mateusz Kolasiński, Bartosz Piątek i Mateusz Skwierawski. Brawo! Gratulacje! Powodzenie w finale wojewódzkim w Kołobrzegu!

     • Zajęcia w Instytucie Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego

     • 5 listopada 2021 r. uczniowie klas medycznych -  I D i II D I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku uczestniczyli w zajęciach w Instytucie Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Wycieczka do Szczecina odbyła się w ramach projektu  - „Człowiek – jego miejsce i rola w środowisku – edukacja ekologiczna   w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku – edycja 2021”.

      Uczniowie naszej szkoły wysłuchali wykładów - „Epigenetyka jako klucz zmian kodu genetycznego” oraz „Zarodniki grzybów w kryminalistyce”. Uczestniczyli również w zajęciach laboratoryjnych dokonując obserwacji mikroskopowych tkanek zwierzęcych.  

      Wspólny wyjazd do Szczecina oprócz wzbogacenia wiedzy był dla uczniów czasem integracji w przyjaznej atmosferze.                                        

     • Wielkie Czytanie

     • Dnia 28.10.2021r. w I LO odbyła się biblioteczna akcja „Wielkie Czytanie”, promująca czytelnictwo w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Młodzież i nauczyciele wysłuchali pięknego czytania fragmentów „Opowieści o pilocie Pirxie” Stanisława Lema. Autor nieprzypadkowy, ponieważ właśnie w 2021r. przypada 100. rocznica urodzin tego wybitnego pisarza.

      Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, a zwłaszcza wspaniałym lektorom za udział w akcji. Ponadto za zaangażowanie w organizację tego wydarzenia dziękujemy klasowym łącznikom z biblioteką oraz w sposób szczególny Magdzie i Wiktorowi.

     • Stypendium Starosty Szczecineckiego

     • Michalina Kosior z klasy 3B otrzymała Stypendium Starosty Szczecineckiego (średnia ocen 5.60). Gratulujemy serdecznie!

      Nagrody otrzymały również szkoły rywalizujące w ramach Wojewódzkiej Licealiady. Miło nam poinformować, że znaleźliśmy się na czele trzech najwyżej sklasyfikowanych i otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 1300 zł na zakup sprzętu sportowego.

     • Wycieczka do Gdyni.

     • W sobotę, 30.09.2021 r. uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w  wycieczce do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Uczestnicy obejrzeli niezwykły spektakl pt. Lalka. Przedstawienie było wierną adaptacją jednej z najważniejszych lektur szkolnych. Zachwycało niesamowitą grą aktorską oraz wspaniałą oprawą muzyczną. Uczestnicy udali się również na spacer po wybrzeżu, gdzie mogli podziwiać piękno polskiego morza. Wszyscy na pewno zapamiętają ten wyjazd na długo.

     • Spotkanie uczniów klas medycznych z przedstawicielkami Stowarzyszenia Amazonek w Szczecinku

     • 27 października 2021 r. w auli szkoły I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku odbyło się spotkanie uczniów klas medycznych z przedstawicielkami Stowarzyszenia Amazonek w Szczecinku – Panią Grażyną Kuszmar, Panią Barbarą Szymańską oraz Panią Beatą Galińską.                                                     

      To już drugie spotkanie, które odbyło się z okazji „Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi”. Stowarzyszenie Amazonek to organizacja pozarządowa powołana z inicjatywy kobiet dotkniętych chorobą nowotworową piersi. Zaproszone Panie przedstawiły cel stowarzyszenia, którym jest dostarczenie kobietom chorym na nowotwór piersi emocjonalnego i praktycznego wsparcia, ułatwienie im podejmowania osobistych decyzji oraz znalezienia motywacji powrotu do zdrowia i uzyskania możliwie najlepszej jakości życia.

      Przedstawicielki Amazonek zwróciły szczególną uwagę na konieczność samobadania piersi, ponieważ nowotwór piersi to najczęstsza choroba nowotworowa  wśród kobiet.

     • Mistrzostwa Polski w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Licealiady.

     • W dniu 26.10.2021roku w Olecku na Mazurach, odbyły się Mistrzostwa Polski w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Licealiady.

      Województwo zachodniopomorskie reprezentowały nasze biegaczki, które ostatecznie zajęły 11 miejsce w Polsce!

      Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura wyprzedziły sześć sztafet i były bardzo blisko 10 miejsca.

      Skład naszej sztafety: Hanna Skrobanek, Hanna Foltyniewicz, Natalia Szydłowska, Patrycja Pastuszko, Patrycja Nerć, Aleksandra Baranek i Zuzanna Idziak.

      Brawo dziewczyny za walkę i zaangażowanie! Gratulujemy historycznego sukcesu!

     • XI Mistrzostwa SUDOKU

     • W dniu dzisiejszym odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Szczecinku XI Mistrzostwa SUDOKU.

      Wielki sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły.

      I miejsce w kategorii LICEUM zajął Witold Argasiński z kl. II A, miejsce III w tej kategorii - Patrycja Nerć z III A.

      Serdecznie gratulujemy.

     • Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

     • 21 października 2021 r. w auli szkoły I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku odbyło się spotkanie uczniów klas medycznych z Panią Izabelą Jadwiżyc - promotorką zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku.                                                       

      Spotkanie odbyło się z okazji „Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi”, który został ustanowiony dwanaście lat temu na dzień 15 października. Miesiąc październik uznawany jest za miesiąc świadomości raka piersi. Według Światowej Organizacji Zdrowia właściwa profilaktyka może zmniejszyć ryzyko zachorowań na choroby nowotworowe nawet o 40%. Pani Izabela Jadwiżyc  przypomniała uczniom, że rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Warto zatem pamiętać, że wczesne jej wykrycie w zdecydowanej większości przypadków, pozwala na jej całkowite wyleczenie.

     • DO TRZECH RAZY SZTUKA. NASZE BIEGACZKI ZDOBYŁY MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA!

     • Kolejny sukces sportowy odniosły nasze dziewczyny, które tym razem rywalizowały w FINALE WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W środę 20 października 2021r. w Gryfinie na stadionie OSiR odbyły się finały wojewódzkie, w których wystartowało 9 najlepszych szkół. Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły I miejsce i zdobyły mistrzostwo województwa!

      Warto dodać, że dziewczyny po dwóch wicemistrzostwach z lat ubiegłych, tym razem stanęły na najwyższym stopniu podium! Wygrały z dużą przewagą z II LO Stargard i II LO Szczecin. Tym bardziej należ docenić wkład w ten sukces i zaangażowanie naszych biegaczek, bo jest to pierwsze mistrzostwo województwa w kategorii dziewcząt w historii szkół powiatu szczecineckiego!

      Skład naszej "złotej" sztafety: Hanna Skrobanek, Aleksandra Baranek, Zuzanna Idziak, Hania Foltyniewicz, Zuzanna Gradek, Natalia Szydłowska, Patrycja Nerć, Patrycja Pastuszko oraz Zofia Klin.

      Gratulujemy dziewczyny ogromnego sukcesu!!! Brawo!!!

     • XI Mistrzostwa SUDOKU - Eliminacje szkolne

     • W XI Mistrzostwach SUDOKU naszą szkołę będą reprezentowali następujący uczniowie:

      1. Nina Klin 3C

      2. Patrycja Nerć 3A

      3. Natalia Pałubicka 3A

      4. Oksana Bodnar 2F

      5. Kamila Niedźwiedź 3A

      6. Witold Argasiński 2A

      7. Olga Czeszyńska 1D

      Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów w Mistrzostwach, które odbędą się w piątek 22 X 2021 r. w ZS nr 1 w Szczecinku

     • #przerwanaczytanie

     • W piątek, 8.10.2021r. I LO im. Ks. Elżbiety wzięło udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Czytali wszyscy: uczniowie, nauczyciele, pozostali pracownicy. Ostateczny wynik akcji zostanie podany do wiadomości publicznej w grudniu 2021 roku.

      Akcja miała na celu, poza biciem rekordu, promocję czytelnictwa. Stała się także świetną formą integracji społeczności szkoły, a wszyscy czytający przekonali się, że czytanie może być atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu.

      Zwycięzcę konkursu na najatrakcyjniejsze udokumentowanie czytania na przerwie ogłosimy w najbliższych dniach, a Pan Dyrektor wręczy obiecane nagrody niespodzianki.

      #przerwanaczytanie

     • Nasze dziewczyny znowu najlepsze w lekkiej atletyce

     • W poniedziałek 28.09.2021 roku na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół nr 6 odbyły się mistrzostwa powiatu w Szkolnej Lidze

      Lekkoatletycznej w ramach Licealiady 2021. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze uczennice, które po zaciętej walce zdobyły mistrzostwo powiatu! To pierwszy sukces sportowy w nowym roku szkolnym!

      Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły I miejsce i stanęły na najwyższym stopniu podium! Złote medale zdobyły: Hanna

      Skrobanek, Aleksandra Baranek, Patrycja Pastuszko, Amelia Russ-Szyszka, Zuzanna Idziak, Patrycja Nerć, Aleksandra Hengier, Hania Foltyniewicz, Martyna Łukaszczuk, Martyna Kuśmierczyk, Michalina Kosior, Zuzanna Nowacka, Natalia Szydłowska i Julia Cywińska.

      Brawo dziewczyny za walkę, zaangażowanie i ogromny sukces! Gratulacje!!! Warto dodać,że to kolejny rok szkolny, kiedy nasze dziewczyny są najlepsze w powiecie w SLLA!