• Warsztaty ekologiczne w CEEIRJ

     • Dnia 17.10.2019 roku klasa I D i II D wzięły udział w warsztatach  ekologicznych prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Szczecińskiego z Wydziału Biologii pod kierunkiem prof. US dr hab.Roberta Czerniawskiego. Warsztaty te odbywały się na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku, w ramach projektu „Człowiek- jego miejsce i rola w środowisku". W ramach warsztatów młodzież uczestniczyła w zajęciach dotyczących:

      1. „Wykorzystywania  makrobezkręgowców wodnych do oceny potencjału ekologicznego ekosystemów  wodnych”- gdzie zostali zapoznani z biologią, ekologią oraz przystosowaniami bezkręgowców do życia w środowisku.

      2. "Zooplankton jako wskaźnik zmian środowisk jezior” – młodzież poznała metodę poboru organizmów planktonowych, oraz ekologię i cechy charakterystyczne skorupiaków planktonowych wraz z ich właściwościami indykacyjnymi.

     • Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej

     • 16 października jest  Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

      Nasza szkoła brała udział w biciu Rekordu w I Pomocy, w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej, w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca  już po raz trzeci. Akcja zorganizowana została wspólnie ze Szczecinecką Akademią Ratownictwa, pod patronatem Starosty Powiatu Szczecineckiego oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koordynatorkami akcji były p. Ewa Jankun i p. Renata Litwin-Kizielewicz. W tym roku wzięło w niej udział 455 osób - młodzież I LO, młodzież Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku, Harcerze ZHP, Ratownicy Szczecineckiej Akademii Ratownictwa w Szczecinku, Przewodniczący Rady Powiatu Szczecineckiego p. Cezary Jankowski, Straż Miejska, OSP Barwice, OSP Bińcze. (dla porównania w ubiegłym roku było 262 uczniów)

      W ramach Bicia Rekordu w I pomocy Ratownicy Szczecineckiej Akademii Ratownictwa przeszkolili  młodzież naszej szkoły w zakresie I pomocy.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom i Zaproszonym Gościm za wzięcie udziału
      w Biciu Rekordu w I Pomocy.

                           „Nigdy nie pozostawaj obojętny, jutro Ty możesz potrzebować pomocy”

      Zapraszamy do galerii Bicie rekordu w RKO.

     • Wyróżnieni nauczyciele

     • 10.10.2019r. w Koszalinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród MEN, KO i Medali KEN nauczycielom z całego regionu. Miło nam poinformować, że w tej grupie znalazła się 4 pedagogów z naszej szkoły. Są to:

      • Pani Renata Litwin-Kizielewicz, która otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej;
      • Pani Teresa Budna, otrzymała Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty;
      • Panie Daria Stec i Urszula Szpakowska, które otrzymały Medale Komisji Edukacji Narodowej.

      14.10.2019r. w ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości Nagrodę Starosty odebrały: p. Danuta Czaplińska i p. Grażyna Mielnik.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 11.10.2019r. w szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły złożył pan dyrektor Arkadiusz Szczepaniak, przewodnicząca rady rodziców p. Aleksandra Rodziewicz, oraz przewodnicząca SU Julia Patalas. Pan dyrektor wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi. Uroczystość uświetniły występy naszej młodzieży. Życzenia wyśpiewał duet: Jakub Frankowski i Jakub Mieczaj oraz chór szkolny, którego opiekunem jest p. Lucyna Kosińska.

      Zapraszamy do galerii Dzień KEN

     • Nagroda Oli

     • W dniach 21-29 września Aleksandra Andrzejewska, uczennica klasy III E brała udział w wyprawie przyrodniczo-turystycznej na Cypr, będącej nagrodą główną Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić główne punkty turystyczne regionu i przyjrzeć się lokalnej florze i faunie. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

     • KOLEJNE ZŁOTO NASZYCH DZIEWCZYN

     • W dniu 10 października 2019r. na obiektach OSiR, odbyły się mistrzostwa powiatu szczecineckiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Licealiady 2019. Kolejny sukces odniosły nasze biegaczki, które nie pozostawiły złudzeń i zdobyły złote medale. Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły pierwsze miejsce i były bezkonkurencyjne w kategorii dziewcząt! Rozpoczęły dziewczyny w znakomitym stylu i zakończyły bieg z dużą przewagą! Brawo!

      Skład naszej "złotej" sztafety: Natalia Kowalik, Hanna Skrobanek, Patrycja Nerć, Zofia Skrobanek, Aleksandra Baranek, Amelia Russ-Szyszka, Zuzanna Idziak, Patrycja Pasuszko, Julia Salmanowicz, Gabriela Rodziewicz i Katarzyna Awtuch.

      Gratulujemy dziewczyny!!! Teraz życzymy powodzenia na zawodach rangi wojewódzkiej w Tychowie, 23.10.2019!

      Więcej zdjęć w galerii Przełaje powiat.

     • Nasze dziewczyny najlepsze w lekkiej atletyce

     • We wtorek 08.10.2019 roku na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół nr 6 odbyły się mistrzostwa powiatu w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w ramach Licealiady.

      Mimo opadów deszczu i niskiej temperatury powietrza, nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie. Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły I miejsce i stanęły na najwyższym stopniu podium! Złote medale zdobyły: Natalia Kowalik, Hanna Skrobanek, Zofia Skrobanek, Aleksandra Baranek, Patrycja Pastuszko, Amelia Russ-Szyszka, Zuzanna Idziak, Julia Salmanowicz, Aleksandra Sroka, Patrycja Nerć, Agata Łazor, Aleksandra Hengier, Joanna Kozińska, Michalina Kosior i Martyna Kotowicz.

      Brawo dziewczyny za walkę i ogromny sukces! Gratulacje!!! Zapraszamy do galerii: Mistrzostwa powiatu LA.

     • Chłopcy z brązem w lekkiej atletyce

     • Również chłopcy stanęli na podium w tych zawodach.

      Nasi chłopcy pod opieką p.Tomasza Mazura zdobyli  III miejsce w powiecie! Srebrne medale wywalczyli: Jakub Osiak, Wiktor Organista, Filip Wronowski, Klaudiusz Godlewski, Sebastian Mastyła, Michał Greczyło, Maciej Sycz, Tomasz Dąbrowski, Krzysztof Gasiul, Piotr Trzeciński, Dawid Ruta, Łukasz Garbacki, Patryk Kodź, Rosicki Artur, Filip Sawicki, Grzegorz Hałuszka, Igor Gruszka i Jakub Dąbrowski.

      Brawo chłopaki za walkę! Gratulacje!!! Zapraszamy do galerii: Mistrzostwa powiatu LA.

     • Zebrana karma już w schronisku

     • 30 września 2019 r. uczniowie dostarczyli do schroniska w Szczecinku karmę dla zwierząt, którą SU zebrał podczas otrzęsin klas pierwszych w naszej szkole. W imieniu zwierzaków ze schroniska, dziękujemy uczniom klas pierwszych za okazane serce.

     • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

     • 26 września 2019  podczas uroczystości ślubowania uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. Tekst roty odczytał ucz. kl. I A Kacper Jankun. Uczniowie klas pierwszych otrzymali identyfikatory oraz tradycyjne upominki od klas trzecich.
      W imieniu klas pierwszych głos zabrały  Oliwia Filip i Natalia Pałubicka, uczennice klasy I A, które w swoim wystąpieniu, podziękowały za przyjęcie do społeczności szkoły.

      Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie przez uczniów klasy III D sztandaru szkoły nowemu pocztowi, w skład którego wchodzą uczniowie klasy II D i II A.

      Uroczystość poprzedziły otrzęsiny. Uczniowie klas III przygotowali młodszym kolegom i koleżankom szereg zadań i konkursów, w trakcie których pierwszoklasiści musieli wykazać się zdolnościami artystycznymi, wiedzą o szkole i nauczycielach oraz dużym poczuciem humoru. Zebrano również karme dla kotów, która zostanie przekazana do schroniska dla zwierząt. 

      Zapraszamy do galerii zdjęć: Ślubowanie kl. I, Otrzęsiny.

    • "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"
     • "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

     • W sobotę 21.09.2019 r. uczniowie naszego LO wraz z dyrekcją i nauczycielami po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Sprzątania Świata”. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Aby przybliżyć wszystkim historię akcji Sprzątania Świata promowaną przez Fundację Nasza Ziemia oraz jej główne cele i obszary działania uczniowie przygotowali i przedstawili w auli szkoły prezentację multimedialną. Nastepnie wyruszyliśmy w teren, by aktywnie włączyć się w akcję.

      Więcej zdjęć w galerii.

     • "Zorientowany Matematyk 2019" - całe podium nasze!

     • Dnia 21.09.2019 r na terenie Lasu Klasztornego odbyła się X edycja konkursu "Zorientowany Matematyk" - marsz na orientację połączony z rozwiązywaniem zagadek matematycznych. Po zakończeniu marszu na zmęczonych uczestników czekała przepyszna gorąca grochówka oraz słodki poczęstunek.

      Nasi uczniowie zdobyli 1, 2 i 3 miejsce.

      Zwycięskie drużyny to:

      1 miejsce zdobyła drużyna w składzie:

      Maciej Maduzia IIIA,

      Paweł Sobczak IIIA,

      Jakub Liniewicz IIC

      2 miejsce zdobyła drużyna w składzie:

      Julia Kaszyńska IIID,

      Joanna Kozińska IIID,

      Meri Poghosyan IIID

      3 miejsce drużyna:

      Jakub Kobyłecki ID,

      Karolina Pietrzyk ID,

      Natalia Ślęzak ID

      Serdecznie gratulujemy!

      Więcej zdjęć w galerii i na fb: http://www.facebook.com/elkaszczecinek/

     • "My też jechaliśmy rowerami!"

     • W piątek 20.09.2019 roku odbył się rajd rowerowy "Naokoło jest wesoło". Jest to cykliczna impreza, która w ramach Dnia Bez Samochodu, propaguje ekologiczne działania na rzecz ochrony środowiska.  Nasi uczniowie pod opieką p.Tomasza Mazura też uczestniczyli w rajdzie rowerowym i dzielnie przejechali malowniczą trasę wokół jeziora Trzesiecko. Brawo!

      Dziękujemy wszystkim naszym uczniom za aktywny udział w tej akcji i do zobaczenia za rok!

     • Laureatka centralnego etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

     • Aleksandra Andrzejewska uczennica klasy II E laureatką centralnego etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

      W dniach 7-9.06.2019 r. w Tucholi, w sercu Borów Tucholskich- w Rezerwacie Biosfery miał miejsce finał centralny Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w której brało udział 112 uczniów. Każde województwo reprezentowało 7 uczniów -laureatów etapu wojewódzkiego. Finaliści etapu centralnego mieli do rozwiązania test, po którym Aleksandra Andrzejewska z klasy II E zajęła 1 lokatę. w drugiej części 10 uczestników OWE zmagało się zadaniami praktycznymi m.in. rozpoznawanie gatunków, głosów zwierząt. Ostatecznie Aleksandra zajęła III miejsce, otrzymując tytuł laureata OWE.Uczestnicy wzięli udział w wycieczce po Borach Tucholskich, oraz mieli możliwość przetestować samochody hybrydowe Toyota. Wśród licznych nagród dla laureatów jest wrześniowa wycieczka na Cypr.

     • XXX Międzynarodowy Konkurs Matematyczny - sukces kl.I A

     • W środę, 5 czerwca 2019 r., w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się Gala - Uroczyste Spotkanie Podsumowujące XXX Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Mathematiques sans frontieres" - "Matematyka bez Granic” w Regionie Lubusko-Zachodniopomorskim. W Zielonej Górze działa komitet krajowy i regionalny konkursu, w którym pracują nauczyciele i studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na uroczystość przybyło ok. 500 uczniów ze szkół z obu województw, którzy przed rozdaniem nagród mogli wziąć udział w "Banachaliach" - Dniu Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii". Galę Konkursu otworzyła Pani dr Krystyna Białek  - Przewodnicząca Regionalnego Komitetu Organizacyjnego MK "MbG", witając serdecznie wszystkich przybyłych gości: przedstawicieli uczniów wyróżnionych klas, nauczycieli matematyki, dyrektorów szkół, przedstawicieli Komitetu Regionalnego Konkursu, władz oświatowych i samorządowych, przedstawicieli mediów. Sponsorami nagród w tym konkursie są kuratoria oświaty i  samorządy lokalne. Zanim rozpoczęło się wręczanie nagród goście wysłuchali wykładu prof. dra hab. Mariana Nowaka pt. „Powstanie i rozwój polskiej szkoły matematycznej”.

      W tym roku klasa I A naszego Liceum odniosła bardzo duży sukces zdobywając III miejsce w regionie lubusko-zachodniopomorskim, jednocześnie IX lokatę w kraju wśród liceów i techników. W roku szkolnym 2018/2019 startowały 323 klasy pierwsze ponadgimnazjalne w Polsce - 9207 uczniów. Na uroczystości obecna była 6 osobowa delegacja uczniów wraz z nauczycielem matematyki Panią Bożenną Wysocką. Klasa I A otrzymała puchar ufundowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, dyplom i nagrodę pieniężną ufundowaną przez Starostę Powiatu Szczecineckiego oraz list gratulacyjny od Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom klasy I A.

     • Na Dworze księżnej Elżbiety

     • We wtorek, 4 czerwca 2019 r. odbył się coroczny Konkurs "Na Dworze Księżnej Elżbiety". Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bowiem konkurs (dotychczas Gimnazjada) skierowany był zarówno do uczniów klas gimnazjalnych jak i do ósmo- i siódmoklasistów szkoły podstawowej. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 174 uczniów, w tym 99 gimnazjalistów i 75 uczniów szkoły podstawowej. Poziom wiedzy uczestników był wysoki, co z łatwością pozwoliło wyłonic laureatów złotych, srebrnych i brązowych indeksów w dziesięciu konkursach przedmiotowych.   A oto wyniki klasyfikacji zespołowej szkół:  1. Gimnazjum nr 1 - 89 pkt  2. Szkoła Podstawowa nr 6 - 53 pkt  3. Szkoła Podstawowa nr 7 - 31 pkt  4. Gimnazjum nr 2 - 28 pkt  5. Gimnazjum nr 3 - 18 pkt  6. Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Borze - 15 pkt.

       Wszystkim opiekunom merytorycznym i ich uczniom serdecznie gratulujemy!

     • I miejsce w finale wojewódzkim

     • W dniu dzisiejszym w Szczecinie,uczniowiel L.O. wzięli udział w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Plażowej chłopców.W turnieju udział wzięło 11 par z całego województwa. W drodze do finału chłopcy wygrali wszystkie 4 mecze ,a w spotkaniu decydującym o mistrzostwie pokonali XIll Liceum ze Szczecina 22:20! tym samym zostając Mistrzami Województwa i prawdopodobnie będą reprezentować nas na MP !!!I LO reprezentowali -Miłosz Bazyliński,Maciek Sycz i Oskar Stalmasiński

     • Potyczki w Księżnej

     • W I Liceum Ogólnokształcącym im.Ks.Elżbiety  odbyła się 12. edycja konkursu ,,Na Dworze Księżnej Elżbiety", w którym udział brali uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniowie klas gimnazjalnych. W konkursie wzięły udział 173 osoby. Uczniowie zmagali się z testami przedmiotowymi. Osoby, które poradziły sobie najlepiej, zostały nagrodzone brązowymi, srebrnymi i złotymi indeksami. W czasie oczekiwania na wyniki, opiekunowie i ich podopieczni mogli napić się kawy lub herbaty w kawiarence i wysłuchać kilku utworów, które zaprezentował zespół muzyczny. Dziękujemy wszystkim za udział oraz zaangażowanie.Szczegółowe wyniki poszczególnych kategorii podamy niebawem.