• Wycieczka do Gdyni.

     • W sobotę, 30.09.2021 r. uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w  wycieczce do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Uczestnicy obejrzeli niezwykły spektakl pt. Lalka. Przedstawienie było wierną adaptacją jednej z najważniejszych lektur szkolnych. Zachwycało niesamowitą grą aktorską oraz wspaniałą oprawą muzyczną. Uczestnicy udali się również na spacer po wybrzeżu, gdzie mogli podziwiać piękno polskiego morza. Wszyscy na pewno zapamiętają ten wyjazd na długo.

     • Spotkanie uczniów klas medycznych z przedstawicielkami Stowarzyszenia Amazonek w Szczecinku

     • 27 października 2021 r. w auli szkoły I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku odbyło się spotkanie uczniów klas medycznych z przedstawicielkami Stowarzyszenia Amazonek w Szczecinku – Panią Grażyną Kuszmar, Panią Barbarą Szymańską oraz Panią Beatą Galińską.                                                     

      To już drugie spotkanie, które odbyło się z okazji „Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi”. Stowarzyszenie Amazonek to organizacja pozarządowa powołana z inicjatywy kobiet dotkniętych chorobą nowotworową piersi. Zaproszone Panie przedstawiły cel stowarzyszenia, którym jest dostarczenie kobietom chorym na nowotwór piersi emocjonalnego i praktycznego wsparcia, ułatwienie im podejmowania osobistych decyzji oraz znalezienia motywacji powrotu do zdrowia i uzyskania możliwie najlepszej jakości życia.

      Przedstawicielki Amazonek zwróciły szczególną uwagę na konieczność samobadania piersi, ponieważ nowotwór piersi to najczęstsza choroba nowotworowa  wśród kobiet.

     • Mistrzostwa Polski w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Licealiady.

     • W dniu 26.10.2021roku w Olecku na Mazurach, odbyły się Mistrzostwa Polski w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Licealiady.

      Województwo zachodniopomorskie reprezentowały nasze biegaczki, które ostatecznie zajęły 11 miejsce w Polsce!

      Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura wyprzedziły sześć sztafet i były bardzo blisko 10 miejsca.

      Skład naszej sztafety: Hanna Skrobanek, Hanna Foltyniewicz, Natalia Szydłowska, Patrycja Pastuszko, Patrycja Nerć, Aleksandra Baranek i Zuzanna Idziak.

      Brawo dziewczyny za walkę i zaangażowanie! Gratulujemy historycznego sukcesu!

     • XI Mistrzostwa SUDOKU

     • W dniu dzisiejszym odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Szczecinku XI Mistrzostwa SUDOKU.

      Wielki sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły.

      I miejsce w kategorii LICEUM zajął Witold Argasiński z kl. II A, miejsce III w tej kategorii - Patrycja Nerć z III A.

      Serdecznie gratulujemy.

     • Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

     • 21 października 2021 r. w auli szkoły I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku odbyło się spotkanie uczniów klas medycznych z Panią Izabelą Jadwiżyc - promotorką zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku.                                                       

      Spotkanie odbyło się z okazji „Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi”, który został ustanowiony dwanaście lat temu na dzień 15 października. Miesiąc październik uznawany jest za miesiąc świadomości raka piersi. Według Światowej Organizacji Zdrowia właściwa profilaktyka może zmniejszyć ryzyko zachorowań na choroby nowotworowe nawet o 40%. Pani Izabela Jadwiżyc  przypomniała uczniom, że rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Warto zatem pamiętać, że wczesne jej wykrycie w zdecydowanej większości przypadków, pozwala na jej całkowite wyleczenie.

     • DO TRZECH RAZY SZTUKA. NASZE BIEGACZKI ZDOBYŁY MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA!

     • Kolejny sukces sportowy odniosły nasze dziewczyny, które tym razem rywalizowały w FINALE WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W środę 20 października 2021r. w Gryfinie na stadionie OSiR odbyły się finały wojewódzkie, w których wystartowało 9 najlepszych szkół. Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły I miejsce i zdobyły mistrzostwo województwa!

      Warto dodać, że dziewczyny po dwóch wicemistrzostwach z lat ubiegłych, tym razem stanęły na najwyższym stopniu podium! Wygrały z dużą przewagą z II LO Stargard i II LO Szczecin. Tym bardziej należ docenić wkład w ten sukces i zaangażowanie naszych biegaczek, bo jest to pierwsze mistrzostwo województwa w kategorii dziewcząt w historii szkół powiatu szczecineckiego!

      Skład naszej "złotej" sztafety: Hanna Skrobanek, Aleksandra Baranek, Zuzanna Idziak, Hania Foltyniewicz, Zuzanna Gradek, Natalia Szydłowska, Patrycja Nerć, Patrycja Pastuszko oraz Zofia Klin.

      Gratulujemy dziewczyny ogromnego sukcesu!!! Brawo!!!

     • XI Mistrzostwa SUDOKU - Eliminacje szkolne

     • W XI Mistrzostwach SUDOKU naszą szkołę będą reprezentowali następujący uczniowie:

      1. Nina Klin 3C

      2. Patrycja Nerć 3A

      3. Natalia Pałubicka 3A

      4. Oksana Bodnar 2F

      5. Kamila Niedźwiedź 3A

      6. Witold Argasiński 2A

      7. Olga Czeszyńska 1D

      Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów w Mistrzostwach, które odbędą się w piątek 22 X 2021 r. w ZS nr 1 w Szczecinku

     • #przerwanaczytanie

     • W piątek, 8.10.2021r. I LO im. Ks. Elżbiety wzięło udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Czytali wszyscy: uczniowie, nauczyciele, pozostali pracownicy. Ostateczny wynik akcji zostanie podany do wiadomości publicznej w grudniu 2021 roku.

      Akcja miała na celu, poza biciem rekordu, promocję czytelnictwa. Stała się także świetną formą integracji społeczności szkoły, a wszyscy czytający przekonali się, że czytanie może być atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu.

      Zwycięzcę konkursu na najatrakcyjniejsze udokumentowanie czytania na przerwie ogłosimy w najbliższych dniach, a Pan Dyrektor wręczy obiecane nagrody niespodzianki.

      #przerwanaczytanie

     • Nasze dziewczyny znowu najlepsze w lekkiej atletyce

     • W poniedziałek 28.09.2021 roku na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół nr 6 odbyły się mistrzostwa powiatu w Szkolnej Lidze

      Lekkoatletycznej w ramach Licealiady 2021. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze uczennice, które po zaciętej walce zdobyły mistrzostwo powiatu! To pierwszy sukces sportowy w nowym roku szkolnym!

      Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły I miejsce i stanęły na najwyższym stopniu podium! Złote medale zdobyły: Hanna

      Skrobanek, Aleksandra Baranek, Patrycja Pastuszko, Amelia Russ-Szyszka, Zuzanna Idziak, Patrycja Nerć, Aleksandra Hengier, Hania Foltyniewicz, Martyna Łukaszczuk, Martyna Kuśmierczyk, Michalina Kosior, Zuzanna Nowacka, Natalia Szydłowska i Julia Cywińska.

      Brawo dziewczyny za walkę, zaangażowanie i ogromny sukces! Gratulacje!!! Warto dodać,że to kolejny rok szkolny, kiedy nasze dziewczyny są najlepsze w powiecie w SLLA!

     • Chłopcy ze srebrem w lekkiej atletyce

     • Również chłopcy stanęli na podium w tych zawodach. Ogromne zaangażowanie i wola walki sprawiły, że chłopcy uplasowali się na II miejscu!

      Nasi chłopcy pod opieką p.Tomasza Mazura zdobyli srebrne medale!!

      Skład drużyny: Konrad Szczepański, Paweł Okuniewicz, Oliwier Szymborski, Rosicki Artur, Bartosz Feculak, Mikołaj Gwiazda, Antoni Matulewicz, Patryk Kodź, Tomasz Polehoński, Klaudiusz Jędrzejewski, Szymon Ciecieląg, Jakub Kuszmar, Nikodem Stańczyk, Gabriel Łosiewicz, Jakub Kumorek i Hubert Sniechowski.

      Brawo chłopaki za walkę! Gratulacje!!!

     • Warsztaty teatralne

     • Przez ostatni tydzień, członkowie szkolnego kółka teatralnego, którego opiekunem jest Pani Joanna Wróblewska, brali udział w warsztatach teatralnych z Panem Mirosławem Glinieckim, aktorem z koszalińskiego Teatru STOP. Warsztaty zorganizowane zostały przez szczecinecki Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii ze środków finansowych Urzędu Miasta. Grupa przyjęła nazwę Teatr COŚ WYPADŁO.  Efektem końcowym ich pracy był spektakl pt. Nawitkacje, który mogliśmy obejrzeć w czwartkowy (16.09) wieczór w auli szkoły. Sztuka inspirowana była tekstami 8-letniego Stasia Witkiewicza (późniejszego Witkacego), na podstawie której Pan Mirosław Gliniecki, przygotował autorską adaptację. Cały występ obserwowali w auli goście, nauczyciele i rodzice, którzy nagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami.

     • Wycieczka do Wrocławia

     • 10 września 2021 r. uczniowie I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku z klasy III T, III D, III E, II D i II E pod opieką nauczycieli uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.

      Celem wycieczki było zwiedzanie „Wystawy Body Worlds” dotyczącej anatomii człowieka, autorstwa wynalazcy plastynacji prof. Gunthera von Hagens. Wystawa pozwoliła uczniom obserwację 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które przedstawiały  potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji.

      Ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Narodowego oraz Panoramy Racławickiej. W Muzeum uczniowie mogli obejrzeć obiekty reprezentujące wszystkie dziedziny sztuki, począwszy od średniowiecznej śląskiej rzeźby kamiennej i drewnianej, malarstwa śląskiego, polskiego i europejskiego, poprzez rzeźbę nowożytną i modernistyczną, rysunek, grafikę i bardzo bogate zbiory rzemiosła artystycznego minionych epok od antyku przez średniowiecze do początków XX wieku, aż po zbiory książek i dokumentów.

      Panorama Racławicka we Wrocławiu to niesamowity skarb tego miasta. W swoim wnętrzu skrywa monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów. Uczniowie mogli obejrzeć ten wyjątkowy obraz oraz posłuchać o zwycięskiej bitwie Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku.

      Wycieczka dostarczyła wszystkim mnóstwo atrakcji i wiedzy, bo przecież wycieczka szkolna to „uczenie się przez odkrywanie, przeżywanie i działanie”.

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22

     • Serdecznie zapraszam na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/22.Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego w dniu 1 września 2021 :

      klasy I -9.00 boisko szkolne lub sala gimnastyczna

      ( uzależnione jest to od pogody )

      kl. II i kl.III-9.30 bezpośrednio w wyznaczonej sali spotkanie z wychowawcą klasy.

       

      Przypominam, że obowiązuje reżim sanitarny na terenie szkoły.

     • Nabór do I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku na rok szkolny 2021/2022

     • Nabór do I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku na rok szkolny 2021/2022

      W terminie od 25 czerwca do 14 lipca br. kandydaci będą musieli uzupełnić złożony wniosek o świadectwo ukończenia szkoły oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Wstępne wyniki tegorocznego naboru do szkół ponadpodstawowych poznamy 22 lipca.( informacje zamieszczone będą na stronie szkoły, wykaz będzie wywieszony w szkole przy wejściu oraz informację można uzyskać telefonicznie.)  Następnie zakwalifikowani kandydaci lub  rodzice , opiekunowie prawni kandydata będą musieli dostarczyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej  i zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego -o ile nie zostały one złożone wcześniej. Ostateczne wyniki naboru poznamy 2 sierpnia br. o godz. 9.00.

      Postępowanie uzupełniające w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych będzie prowadzone od 3 sierpnia br. jeśli będą miejsca .