• X POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO BEST OF THE BEST

     •      Finał X Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego BEST OF THE BEST odbył się w dniu 12 grudnia 2019r w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety. Wychodząc naprzeciw dzisiejszym wymaganiom bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, Starostwo Powiatowe objęło honorowy patronat nad konkursem i jednocześnie było głównym sponsorem cennych nagród dla finalistów.
          Organizatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety. Konkurs ten jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu szczecineckiego. Konkurs przeprowadzany jest w 2 etapach: półfinał oraz finał. W tym roku zadania półfinałowe sprawdzały znajomość poprawnej pisowni (dyktando) oraz znajomość słownictwa i gramatyki języka angielskiego. W półfinale wzięło udział 27 uczniów z 9 szkół powiatu szczecineckiego, zarówno publicznych jak i niepublicznych.  Do wielkiego finału przeszło 8 „perełek” naszego powiatu. 
           W części finałowej przeprowadzono konkurencje sprawdzające umiejętności językowe uczniów: formułowanie wypowiedzi ustnych, sztuka prezentacji, sztuka translacji, znajomość różnic językowych między brytyjską a amerykańską odmianą języka angielskiego. Zakres materiałowy obejmował program szkoły ponadgimnazjalnej, z elementami rozszerzenia w przypadku uczestnictwa w finale dla poziomu rozszerzonego. Tegoroczni finaliści reprezentowali wysoki poziom językowy co świadczy o dobrej jakości kształcenia w naszym powiecie.   
          Celem Konkursu było wyłonienie uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu  najlepiej posługujących się językiem angielskim, jak również motywowanie młodzieży i przyszłych uczestników imprezy do inwestowania w siebie i w swoją przyszłość.  Dodatkowo organizatorom zależało na różnicowaniu uczniów na poziomie szkoły i umożliwienie porównania ich wyników z wynikami uczniów innych szkół.  
                           

      Podczas finału największą wiedzą i znajomością języka angielskiego mogli się poszczycić:

      I miejsce  - Jakub Karwacki Rój (STO, Szczecinek)
      II miejsce - Grzegorz Kuczyński (ZS nr 1 im. KEN, Szczecinek)
      III miejsce  - Roland Schlamberger ( I LO, Szczecinek)
      IV miejsce - Marcel Macibuch (STO, Szczecinek)
      V miejsce  - Agata Aleksandrowicz (STO, Szczecinek)
      VI miejsce  - Max Schlamberger (LO im. Bohaterów Oflagu, Borne Sulinowo)
      VII miejsce  - Adam Różański (ZS nr 1 im. KEN, Szczecinek)
      VIII miejsce - Tomasz Wachowski (LO im. Bohaterów Oflagu, Borne Sulinowo).

                          Wszystkim uczestnikom uroczyście wręczono cenne nagrody. Podziękowania otrzymali członkowie komisji konkursowej: Rafał Romanowski (Old School of English), Jonathan Jardine, Tony Machalski (Come and Speak), Agnieszka Samojłow (I LO, Szczecinek) i Joanna Kozłowska (I LO, Szczecinek). 
                        Konkurs spotkał się z bardzo miłym przyjęciem i oceną wszystkich zgromadzonych. Zarówno komisja konkursowa jak i nauczyciele języków obcych szkół ponadgimnazjalnych  byli bardzo zadowoleni z wysokiego poziomu uczestników.  
                        Konkurs wzbogaciła oprawa muzyczna przygotowana przez uczniów I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku: Jakuba Frankowskiego i Jakuba Mieczaj. Finał konkursu poprowadziły: Zuzanna Dubiniec i Aleksandra Sroka.                

      Zapraszamy do galerii X Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego.

                                                                                                             Joanna Kozłowska
                                                                                             nauczyciel języka angielskiego, I LO.
       

     • Mikołajki w Poczdamie

     • 06.12.2019r. grudnia odbyła się szkolna wycieczka do Poczdamu, w której uczestniczyli uczniowie klasy ID,IC,IT,IR oraz IIB i IIC wraz z opiekunami: p.Agnieszką Borsuk, p.Danutą Czaplińską i p.Ewą Plichtą.

      Jedną z atrakcji było zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego Sanssouci powstałego w XVIII wieku. Podczas zwiedzania Poczdamu nie można było ominąć jednego z najważniejszych zabytków- Bramy Brandenburskiej.  Główną atrakcją wycieczki był jednak Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie na straganach można było kupić, m. in. słodycze, ozdoby choinkowe, biżuterię. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również regionalne potrawy. Było intensywnie ale bardzo udanie!!! Wyjazdy do Niemiec na Jarmarki Bożonarodzeniowe wpisały się na stałe w kalendarz  szkolnych wydarzeń.

      A może macie pomysł na to jakie kolejne niemieckie miasto odwiedzimy za rok?

     • Uczniowie z II C spotkali sie z dziećmi w szpitalu z okazji MIkołajek

     • 6 grudnia w Mikołajki klasa II C wybrała się do naszego szczecineckiego szpitala aby odwiedzić dzieci. Nie była to jednak zwykła wizyta, ponieważ razem z nimi pojawił się święty Mikołaj. Dzieci dostały prezenty oraz miały możliwość zaśpiewania świątecznych piosenek. Była to dla nich z pewnością niezapomniana chwila

    • Mikołajki w I LO
     • Mikołajki w I LO

     • 6 grudnia w szkole obchodziliśmy Mikołajki! Od samego rana na korytarzach mogliśmy zachwycać się świąteczną muzyką, do klas zawitał święty Mikołaj ze swoimi śnieżynkami. Samorząd Uczniowski zorganizował dwa konkursy.

      Pierwszym był konkurs na najciekawszy strój świąteczny. Zwyciężczynią została Zuzanna Mejka kl. 1c, drugie miejsce przypadło Laurze Grodzińskiej kl. 2c, zaś trzecie miejsce zajął Maciej Sycz kl. 2a.

      Drugi konkurs polegał na udekorowaniu swojej klasy w tonie bożonarodzeniowym. Zwycięską klasą została 1a (SK), drugą najpiękniejszą klasą okazała się sala 16, trzecie miejsce przyznaliśmy klasie 3c1 (sala 25). Ponadto, wyróżniliśmy również trzy klasy: kl. 1c (sala 37), kl. 2c (sala 26), kl. 1e (sala 35). SU dziękuje wszystkim za zaangażowanie i włożone serca w udekorowanie swoich klas!

       

     • 18. Środkowopomorskie Targi Edukacji i Pracy

     • 4 grudnia uczniowie klasy III B wzięli udział w 18. Środkowopomorskich Targach Edukacji i Pracy GlobalLogic Job Fair, które odbyły się w Kronospan Design Center. Celem imprezy była prezentacja aktualnych ofert zatrudnienia, praktyk i staży oraz inspirowanie nowych pomysłów na własną karierę edukacyjną i zawodową.

    • Etap okręgowy IV edycji Olimpiady Statystycznej
     • Etap okręgowy IV edycji Olimpiady Statystycznej

     • W środę 4 grudnia 2019 r. w Szczecinie odbył się etap okręgowy IV edycji Olimpiady Statystycznej.

      Troje uczniów naszej szkoły: Paweł Sobczak, Łukasz Garbacki z kl. III A i Zuzanna Łukasik z kl. II A zakwalifikowali się do tych zawodów.

      Etap okręgowy składał się z dwóch testów, które rozwiązywali wszyscy uczestnicy. W czasie pracy komisji egzaminacyjnej, uczestnicy olimpiady mieli możliwość udziału w Laboratorium neuronauki poznawczej i wykładzie prof. Iwony Foryś nt. Nieruchomości wokół nas. Wreszcie przyszedł czas na poznanie wyników. Poziom zawodów był bardzo wysoki i wyrównany.

      Miło nam poinformować, że Paweł Sobczak zajął piąte miejsce w zawodach okręgowych.

      Serdecznie gratulujemy.

     • Wolontariusz Roku 2019

     • W czwartek (28.11) w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu “Wolontariusz Roku 2019”.

      Wśród wyróżnionych znalazła się Oliwia Filip, uczennica klasy 1A, która w towarzystwie wychowawczyni – Pani Joanny Wróblewskiej, odebrała nagrodę z rąk zastępcy burmistrza – Pana Macieja Makselona.

      Więcej na stronie: https://szczecinek.com/artykul/oto-ludzie-o-wielkich/879127

       

     • "Dziewczyny o krok od medalu"

     • Kolejny sukces sportowy naszych dziewczyn!

      W czwartek 28 listopada na basenie Milenium w Kołobrzegu odbyły się finały wojewódzkie szkół średnich w sztafetach pływackich dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady.
      Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura spisały się bardzo dobrze i zajęły IV miejsce w województwie! Nasze pływaczki zdobyły tyle samo punktów co II LO ze Szczecina, które sklasyfikowano na III miejscu. O medalu zdecydował wynik sztafety.
      Reprezentacja dziewcząt: Julia Kulig, Julia Figiel, Patrycja Nerć, Zofia Foltyniewicz, Aleksandra Baranek i Hanna Skrobanek.
      Brawo dziewczyny! Gratulacje!

       

      Drużyna chłopców też wywalczyła wysokie V miejsce w województwie! Do czwartego miejsca zabrakło jednego punktu!
      Reprezentacja chłopców: Michał Dybowski, Wojciech Pestka, Vahe Poghosyan, Bartosz Piątek, Konrad Szczepański i Radosław Celej.
      Brawo chłopcy! Gratulacje!
      Warto dodać, że poziom zawodów był bardzo wysoki i wielu zawodników osiągnęło bardzo dobre rezultaty!

       

       

     • Paula Jakubik w Parlamencie Młodych RP

     • 23 listopada Paula Jakubik, ucz. kl. II C miała okazję wziąć udział w posiedzeniu Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej pod przewodnim tematem "Rola młodzieży w zjednoczonej Europie". Centrum polskiej debaty młodzieżowej była Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Paula, jako jedna ze stu parlamentarzystów z Polski, brała aktywny udział w obradach. Uczestniczyła w pracach bloku tematycznego "Ochrona praworządności". Podczas Parlamentu Młodych zabrała głos na temat praworządności w Polsce.

     • "Piosenka dobra na wszystko"

     • 16.11 odbył się powiatowy konkurs wokalny „Piosenka dobra na wszystko” w Grzmiącej. Naszą szkołę reprezentował duet Zofia Nowacka, oraz Zuzanna Tederko, które w swojej kategorii zajęły I miejsce. Serdecznie gratulujemy.

     • Wizyta w Radiu Koszalin

     • Dnia 14 listopada 2019 r. grupa dziennikarska z klasy IIC z Panią Profesor Iwoną Wilicką wybrała się do Radia Koszalin. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak działa radio, jaka jest jego historia oraz jak wygląda przygotowanie tego, co dzisiaj słyszymy w odbiornikach radiowych. Dodatkowo każdy mógł przeprowadzić swoją własną audycje radiową w studiu nagraniowym. Zwiedziliśmy wiele sal nagraniowych. Mieliśmy okazję rozmowy z pracownikami radia oraz sprawdzenia swoich własnych sił w roli dziennikarskiej, jak i montażowej. Uczniowie są bardzo zadowoleni, tym bardziej, iż wizyta w radiu poszerzyła ich zainteresowania dziennikarskie.

     • NAJLEPIEJ PŁYWAJĄ w I LO

     • Kolejny sukces sportowy naszych uczniów, tym razem w pływaniu!

      W czwartek 14 listopada na miejskim basenie odbyły się zawody szkół średnich w sztafetach pływackich dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady.

      Nasze dziewczyny i nasi chłopcy pod opieką p.Tomasza Mazura spisali się rewelacyjnie i zdobyli złote medale! Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców!!!

      Reprezentacja dziewcząt: Julia Kulig, Julia Figiel, Patrycja Nerć, Zofia Foltyniewicz, Aleksandra Baranek i Hanna Skrobanek oraz Wiktoria Szczepańska.

      Dziewczyny najlepiej zaprezentowały się indywidualnie i również w sztafecie 6x50m st. dowolnym! Wygrały zdecydowanie i pewnie sięgnęły po złoto.

      Brawo dziewczyny!

      Drużyna chłopców też wywalczyła pierwsze miejsce i również zdobyła złote medale!

      Reprezentacja chłopców: Michał Dybowski, Wojciech Pestka, Vahe Poghosyan, Bartosz Piątek, Konrad Szczepański i Grzegorz Mikołajczyk oraz Maciej Sycz.  

      Chłopcy bardzo dobrze pływali indywidualnie ale o medalu złotym decydowała sztafeta 6x50m st. dowolnym, którą w pięknym stylu wygrali! Brawo chłopcy!

      Serdecznie gratulujemy obu drużynom i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim w Kołobrzegu 28.11.2019!

     • Święto Niepodległości

     • "Szkoła do hymnu" - 8 listopada punktualnie o godzinie 11.11 zgromadzeni w sali gimnastycznej I LO uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły wspólnie odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

      Następnie odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości, którą uświetniły występ chóru szkolnego i prelekcja p. Anny Dymnej - pracownika Muzeum w Szczecinku.

     • Zawody Szkolne IV edycji Olimpiady Statystycznej

     • W czwartek 7 listopada 2019 roku odbyły się Zawody Szkolne IV edycji Olimpiady Statystycznej. Do testu online przystąpiło 13 uczniów. Do Zawodów Okręgowych zakwalifikowało się trzech najlepszych uczniów:

      1. Paweł Sobczak IIIA

      2. Łukasz Garbacki IIIA

      3. Zuzanna Łukasik IIA

      Gratulujemy uczniom, którzy przechodzą do kolejnego etapu jak i wszystkim, którzy przystąpili do testu. Mamy nadzieję, że było to dla Was ciekawe doświadczenie.

      Olimpiada Statystyczna ma charakter trójstopniowy, uczestnicy biorą udział w Zawodach Szkolnych, Zawodach Okręgowych i Zawodach Centralnych. Spośród uczestników rywalizacji zostanie wyłonione grono 80 uczestników, z czego najlepsza 30 uczestników otrzyma status finalisty, w tym 10 uczestników status laureata. Finaliści i laureaci Olimpiady Statystycznej nagrodzeni są wieloma atrakcyjnymi nagrodami, m.in. bonami pieniężnymi, złotymi indeksami dzięki którym przyjmowani będą na wiele prestiżowych uczelni w kraju z pominięciem postępowania rekrutacyjnego i wieloma innymi upominkami.

     • Turniej Przyrodniczy „ Zagrożenia bioróżnorodności”

     • Dnia 05.11.2019 r. odbył się Turniej Przyrodniczy „ Zagrożenia bioróżnorodności”, w którym uczestniczyli uczniowie klas biologicznych oraz przedstawiciele klasy II C, II B, III C.

      Zmagania turniejowe poprzedzone były prezentacją przygotowaną przez uczennice: Martę Lewandowską, Aleksandrę Sorokę, Wiktorię Ferencowycz, Natalię Gedę. Dotyczyła ona bioróżnorodności oraz jej zagrożeń, z podkreśleniem skutków działalności człowieka.

      W części turniejowej dotyczącej  gatunków zagrożonych i inwazyjnych zmierzyło się 11 trzyosobowych zespołów klasowych, którzy mieli do rozpoznania  i nazwania 20  gatunków zagrożonych i inwazyjnych . Do 2 części quizu przeszły zespoły klas: I D, II D1, III D, III E. Uczniowie musieli wykazać się znajomością biologii zagrożonych gatunków. Mimo bardzo wyrównanego poziomu, jury wyłoniło zwycięzców:

                     I miejsce III D,

                     II miejsce III E,

                     III miejsce II D1.

      W przerwach quizu mieliśmy możliwość posłuchać  piosenek w wykonaniu: Kai Ćwirko, Jakuba Mieczaja,  Jakuba Frankowskiego.

      W ostatniej części turnieju odbył się quiz przyrodniczo – ekologiczny dla publiczności – przygotowany przez klasę II D, w którym uczestniczyło 50 uczniów. Bardzo aktywną rywalizację wygrała ostatecznie Aleksandra Andrzejewska, II miejsce zajął  Jakub Frankowski.

      W czasie turnieju został rozstrzygnięty (ogłoszony we wrześniu) konkurs plastyczny „Zagrożenia bioróżnorodności”:

                     I miejsce – Joanna Kozińska

                     II miejsce i nagroda Publiczności  - Oliwia Gmerek

                     III miejsce – Oskar Kamiński.

      Wszyscy zwycięzcy zostali  obdarowani nagrodami ufundowanymi przez sponsorów Turnieju Przyrodniczego: Starostwo Powiatowe w Szczecinku i  KPPD Szczecinek S.A.
      Organizatorkami turnieju były:  Iga Ostrowska, Renata Litwin – Kizielewicz, Ewa Jankun

     • I A na wycieczce w Gdyni

     • Dnia 30.10.2019 r. klasa 1A wybrała się na wycieczkę do Gdyni. Pierwszym punktem programu była wizyta Centrum Nauki EXPERYMENT, gdzie uczniowie mieli okazję przeprowadzić wiele ciekawych doświadczeń naukowych. Następnie, udali się do galerii handlowej „Riviera”, w której mieli czas wolny na zrobienie drobnych zakupów i zjedzenie ciepłego posiłku. Wieczorem klasa 1A udała się na spacer po nabrzeżu. Tam podziwiali okręty wojenne, takie jak „Błyskawica” czy „Dar Pomorza”. Punktem kulminacyjnym wycieczki była wizyta w Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowiej, gdzie zobaczyli spektakl pt. „Notre Dame de Paris”. Wszyscy byli zachwyceni przedstawieniem. Zadowolona młodzież naszej szkoły bezpiecznie i z uśmiechem na twarzy wróciła do Szczecinka. Organizatorem wyjazdu była wychowawczyni I A, p. Joanna Wróblewska, a opiekunkami p. Urszula Szpakowska i p. Krystyna Drapała. 

      Zapraszamy do galerii I A w Gdyni.

    • # Szkoła pamięta
     • # Szkoła pamięta

     • 28.10.2019r. w ramach akcji ,,Szkoła pamięta" klasy IIC i IIB, pod opieką pani profesor Igi Ostrowskiej i pani profesor Teresy Budnej, udały się na Szczecinecki cmentarz, aby posprzątać i zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli, którzy wiele lat przepracowali w naszej szkole. Uczniowie oprócz zniczy w sercu nieśli modlitwę oraz myśl ,,w pamięci siła i tożsamość".

     • Klasa I T i II D na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego

     • Zapraszamy do galerii zdjęć:  I T i II D na US.

      Dnia 25.X.2019 r. klasa  2 D i  1 T wzięły udział  w zajęciach na US, w ramach Projektu „Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej i  Monitoringu Środowiska  - ProtamON „ zorganizowanej przez CEEiRJ w Szczecinku.

      Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w :
      Wykładzie: „Epigenetyka-klucz do zmiany genetycznego przeznaczenia” - dr Magdalena Achrem w bardzo ciekawy sposób przedstawiła współczesne poglądy na DNA, genomy, wskazała na bardzo ważną rolę środowiska i naszych  zachowań na funkcjonowanie genów. Pokazała wiele ciekawych przykładów zależności między naszym działaniem, a naszym zdrowiem.

      Warsztatach „Tkanki zwierzęce organizmów wodnych w mikroskopii" – dr Lucyna Kirczuk, przeprowadziła nas przez historię odkryć obserwacji mikroskopowych, zademonstrowała nam różne typy mikroskopów. W części praktycznej młodzież mogła wykonać  własnoręczny preparat zatapiania w formalinie skrzeku żaby, dokonać cięcia tkanek zwierzęcych, oraz poobserwować wybrane preparaty przygotowane przez prowadzącą.

      Warsztatach „Herbarium – archiwum roślin” – mgr Bartosz Kurnicki, mgr R. Bocian- pokazali nam niedawno powstałe na US Herbarium, metody konserwowania i przechowywania roślin i grzybów. Odpowiedzieli nam na wiele zadanych pytań, oraz przybliżyli nam ciekawostki dotyczące roślin
      i grzybów.

     • VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim

     • Dnia 26 października 2019 roku odbył się  VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim pod honorowym patronatem starosty Tomasza Tamborskiego.

      W tym roku do konkursu przystąpiło 21 uczestników, uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami testowymi z zakresu życia i działalności Rotmistrza Pileckiego. Komisja konkursowa w składzie: Magdalena i Michał Ruczyńscy z Oddziału Szczecińskiego IPN, po sprawdzeniu wszystkich prac wyłonili tegorocznych zwycięzców. Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie  uczennice : Natalia Padoł z klasy IC i Paula Jakubik z klasy IIC. 

      Miło mi poinformować, że Paula została laureatką III miejsca .

      Serdecznie gratuluję !

      Elżbieta Woźniak – nauczyciel historii

     • NASZE BIEGACZKI ZE SREBREM W FINALE WOJEWÓDZKIM!

     • Kolejny sukces sportowy odniosły nasze dziewczyny, które tym razem rywalizowały w biegach przełajowych.

      W środę 23 października 2019r. w Tychowie odbyły się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych. Do rywalizacji w kategorii dziewcząt przystąpiło 12 najlepszych sztafet z całego województwa. Nasze dziewczyny pod opieką p.Tomasza Mazura zajęły II miejsce w województwie i zdobyły historyczny medal na tych zawodach! Był to pierwszy taki sukces od wielu lat w kategorii dziewcząt. Warto dodać, że dziewczyny walczyły o ten medal do ostatniej zmiany i ostatecznie wyprzedziły na finiszu I LO z Wałcza. Pokonały bardzo mocne sztafety ze Stargardu, Tychowa, Kołobrzegu, Koszalina, Goleniowa czy Świnoujścia! Tym bardziej należ docenić wkład w ten sukces i zaangażowanie naszych biegaczek. Brawo!!!

      Skład naszej sztafety: Natalia Kowalik, Hanna Skrobanek, Patrycja Nerć, Zofia Skrobanek, Aleksandra Baranek, Amelia Russ-Szyszka, Zuzanna Idziak, Patrycja Pastuszko, Julia Salmanowicz i Aleksandra Hengier.

      Gratulujemy dziewczyny wielkiego sukcesu!!! Brawo!!!