• Kacper Krauze w finale ogólnopolskim Olimpiady Historycznej!

     • 28.01.2023 w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Szczecińskiego odbył się finał eliminacji okręgowych XLIX Olimpiady Historycznej. Wśród najlepszych z najlepszych znalazł się Kacper Krauze z klasy 3c, podopieczny pani Aliny Antoniak-Czajki. Serdecznie gratulujemy!

     • Zajęcia mikroskopowe w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior.

     • 27 stycznia 2023 r. uczniowie klasy I D  gościli w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior.

      Uczennica Martyna Nosal pod opieką Pani dr Wioletty Michalskiej przedstawiła prezentację na temat budowy i analizy krwi człowieka. Każdy z uczniów miał możliwość sprawdzenia jak działa mikroskop optyczny oraz zaobserwowania przygotowanych przez Martynę preparatów mikroskopowych. Zajęcia pozwoliły uczniom na wzbogacenie wiedzy zdobytej w szkole podczas lekcji biologii.

     • Jakub Kuleta - uczeń klasy 3C - laureatem konkursu "Legiony Polskie we Włoszech".

     • Jakub Kuleta - uczeń 3 klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety został laureatem konkursu "Legiony Polskie we Włoszech".

      Organizatorami konkursu byli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty Pani Katarzyna Koszewska oraz Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie Pan Krzysztof Kowalczyk, natomiast Patronat Honorowy objął Minister Edukacji i Nauki.

      Konkurs przebiegał w dwóch etapach – szkolnym i wojewódzkim. Laureatami konkursu zostali:

      miejsce: Pavlo Kostiuk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze.

      miejsce: Sara Burnas z V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Szczecinie.

      miejsce: Aleksandra Gurdak z II LO im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie.

      miejsce: Adrian Teliczan z II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie im. Cypriana Kamila Norwida.

      miejsce (ex aequo): Julian Krzyżanowski z II LO im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie oraz Jakub Kuleta z I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku.

      miejsce: Marcel Jałowiec z Liceum Ogólnokształcącego w Centrum Edukacji "Zdroje" Technikum i Liceum dla Młodzieży.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Uczniowie zakwalifikowani do kolejnych etapów olimpiad przedmiotowych.

     • Aleksandra Skrzyńska i Lena Konieczna zakwalifikowały się do okręgowego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Opiekunkami dziewcząt są Marlena Kościukiewicz i Iwona Wilicka.

      Ponadto do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zakwalifikowały się Natalia Folga i Weronika Brucka z klasy III oraz Magdalena Kostrzak z klasy II. Dziewczyny do Olimpiady przygotowały Ewa Jankun i Renata Litwin – Kizielewicz.

      Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Kwalifikacje do kolejnych etapów olimpiad i konkursów.

     • Znane są już wyniki etapu okręgowego VII edycji Olimpiady Statystycznej. Z przyjemnością informuję, że dwoje uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im.Ks.Elżbiety: Łukasz Przeszłowski i Hanna Skrobanek z klasy IV zakwalifikowało się do etapu centralnego, który odbędzie się 28 lutego 2023 roku. Opiekunem uczniów jest p.Bożenna Wysocka

      Miło nam poinformować, że uczeń klasy III Wiktor Karkoszka została zakwalifikowany do zawodów II stopnia XLIX Olimpiady Geograficznej. Opiekun merytoryczny p.Marek Tarabasz

      Również do etapu okręgowego Konkursu Polityka -Kapitał- Biznes zakwalifikowali się nasi uczniowie : Szymona Kołatkę - klasa III i Filipa Tomaszewicza - klasa II

      Opiekunem uczniów jest p.Marzena Ilukowicz

      Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach.

     • Zjazd z okazji 80-lecia szkoły

     • W imieniu Komitetu Zjazdowego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Elżbiety w Szczecinku informujemy, że na posiedzeniu w dniu 10 I 2023 podjęto decyzję o organizacji Zjazdu z okazji 80-lecia szkoły w 2025 roku (będzie to okrągła rocznica).

      Wcześniejszy zjazd planowany był w 2020 roku (75 –lecie), ale z przyczyn pandemicznych nie mógł się odbyć w tym i następnych latach.  Komitet zwlekał z decyzją  czekając na odpowiedni czas i możliwość organizacji takiej uroczystości.  Jednak podjęto decyzję jak wyżej. 

       

      Przewodniczący Komitetu

      Marek Jarmoliński

     • Awans do finału centralnego Olimpiady Wiedzy o Mediach

     • Mamy 3 osoby, które po eliminacjach okręgowych w Szczecinie dostały się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Mediach. Są to Marysia Redźko, Kornelia Kacprowicz z 2c i Oliwia Marciniak 3c. Opiekunem jest p. Iwona Wilicka.

      Finał centralny Olimpiady odbędzie się w marcu 2023 w Warszawie.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

     • Podsumowanie konkursu kaligraficznego

     • Pod koniec października 2022 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Pisania w języku rosyjskim. Uczniowie i uczennice na wykonanie swoich prac mieli 2 godziny lekcyjne. Uczestnicy bardzo starannie zarówno pod kątem poprawności ortograficznej, estetyki jak i wykonania swoich zdolności artystycznych pracowali na podstawie tekstu napisanego na kartce drukowaną cyrylicą.Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli języków obcych miała bardzo trudne zadanie aby wyłonić zwycięzców, ponieważ spod piór zdolnej młodzieży I LO powstały prawdziwe arcydzieła. Niżej przedstawiamy wyniki konkursu kaligraficznego:

      I miejsce - Eryk Nadarzyński 4T

      II miejsce - Wiktoria Hałuszka 3D

      III miejsce - Filip Tomaszewicz 2B / Natalia Farynik 2B

      Bardzo gratulujemy zwycięzcom jak i doceniamy pracę i zaangażowanie wszystkich.

      Opiekę nad organizacją konkursu sprawowała Pani Janina Adamiecka.

     • Hanna Skrobanek z kl. IVP ze stypendium Ministra Edukacji i Nauki

     • Hanna Skrobanek ze stypendium Ministra Edukacji i Nauki Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku otrzymała stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia w nauce, konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych. 

      To dla naszej szkoły wydarzenie historyczne. Jesteśmy bardzo dumni.  I życzmy Hani wielu kolejnych sukcesów. 

     • Julia Trusewicz - awans do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

     • W dniu 09 grudnia 2022 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego odbył się drugi etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, w którym udział wzięły nasze uczennice Julia Trusewicz z klasy 4S i Martyna Kubiak z klasy 4R. Jest mi niezwykle miło poinformować, że Julia Trusewicz uzyskując bardzo dobry wynik z testu wiedzy o bezpieczeństwie i obronności uzyskała kwalifikacje do trzeciego, centralnego etapu Olimpiady, który odbędzie się w terminie 24-25 marca 2023 r. w Warszawie.

      Wielkie gratulacje dla obu dziewcząt ! 

     • VII POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY już za nami

     • 8 grudnia 2022 r. odbył się w naszej szkole VII Powiatowy Konkurs Matematyczny przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu szczecineckiego. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: liceum i technikum. Po eliminacjach szkolnych do finału zostały zgłoszone drużyny z Zespołu Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku (liceum i technikum), Zespołu Szkół nr 2 im Ks. Warcisława IV, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku (liceum i technikum), Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego, Społecznego Liceum Ogólnokształcącego i I LO im. Ks. Elżbiety. W finale uczniowie rozwiązywali  16 zadań testowych wielokrotnego wyboru.

      Po 90 minutach zmagań z zadaniami przyszedł czas na słodki poczęstunek. Po przerwie uczestnicy konkursu i uczniowie klas IIA, IIF, IIIA, IIIF naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie aktywizującym: "Biznes i matematyka – jak to działa w praktyce digital marketingu?”, prowadzonym przez Panią dr Małgorzatę Czerwińską-Jaśkiewicz z Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej.

      Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa przedstawiła laureatów. Nagrody ufundowało i sponsorowało organizację konkursu Starostwo Powiatowe w Szczecinku, pod którego patronatem odbywał się VII Powiatowy Konkurs Matematyczny. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

      w kategorii LICEUM:                                                                                                                      

      I miejsce                 - Jakub Kumorek ucz. I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku,

      II miejsce                - Hanna Skrobanek ucz. I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku,

      III miejsce               - Nela Brankiewicz ucz. I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku,

      IV miejsce               - Maciej Czernicki ucz. ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku.

      V miejsce               - Jakub Rot ucz. ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku.

      w kategorii TECHNIKUM

      I miejsce                 - Gabriel Olszewski ucz. ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku,

      II miejsce                - Kacper Żmuda ucz. ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku,

      III miejsce               - Hubert Pankanin ucz. ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku,

      IV miejsce               - Wiktoria Abramowicz ucz. ZS nr 2 im. S. Staszica w Szczecinku,

      V miejsce               - Kacper Wąsikowski ucz. ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku.

      Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

      Była to kolejna możliwość sprawdzenia swojej wiedzy przez uczniów, ale również jej doskonalenia dzięki bardzo ciekawym wykładom i pokazom.

       

      Bożenna Wysocka - nauczyciel matematyki

     • III miejsce chłopców w finale wojewódzkim w Unihokeju.

     • Uczniowie naszej szkoły wywalczyli 3 m

      W środę (07.12) odbyły się wojewódzkie zawody w Unihokeja chłopców w ramach Licealiady.

      W zawodach wzięło udział 9 drużyn. Ogromne

      gratulacje

      dla naszej drużyny w składzie: Ignacy Pieńkos, Żakowski Wiktor, Szymborski Oliwier, Stańczyk Nikodem, Sobolewski Miłosz, Ożański Paweł, Olejarczyk Cyprian, Matulewicz Antoni, Kiczuk Maksymilian, Kasprzak Michał, Jóźwiakiem Michał, Adaśko Jakub.

      Opiekun: A. Guzik-Sobolewska

     • VI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego "Deutsch Diktat"

     • 2 grudnia w naszym liceum odbył się VI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego "Deutsch Diktat".

      Oto wyniki konkursu:

      I miejsce

      Angelika Bychowska ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku

      Patricia Mendes Tandela ZS nr 1 im KEN w Szczecinku

      Hanna Skrobanek I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

      II miejsce

      Aleksander Biliński LO im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie

      Delfina Siebert STO Szczecinek

      III miejsce

      Aleksandra Baranek i Jakub Kumorek I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

       

     • Stypendia i nagrody Starosty szczecineckiego

     • Starosta Krzysztof Lis w poniedziałek 28.11 przed 56. sesją Rady Powiatu, wręczył nagrody w dziedzinie kultury, nauki i sporty, a także stypendia dla uczniów i studentów i wyróżnienia dla klubów sportowych oraz szkół.

      W gronie nagrodzonych znaleźli się:

      Stypendia Starosty 2022/2023 otrzymali:

      • Hanna Skrobanek – I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku – średnia ocen – 5,67
      • Natalia Folga - I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku – średnia ocen – 5,53

      Nagrody w dziedzinie nauki:

      • Jakub Kumorek – nagroda finansowa - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku.

      Wyróżnienie:

      • Michał Piszczek – wyróżnienie finansowe - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

      Nagrody w dziedzinie kultury:

      • Julia Trusewicz – nagroda finansowa- uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku.

      Wyróżnienia:

      • Gabriel Łosiewicz – wyróżnienie finansowe (tenis ziemny) - zawodnik Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku.

      Nagrody w dziedzinie sportu:

      • Julia Marciniak – nagroda finansowa (kickboxing) - zawodniczka Klubu Sportów Walki w Szczecinku, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku.

      Licealiada – szkoły ponadpodstawowe:

       1.  I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku - 1 miejsce w województwie zachodniopomorskim (na 96 sklasyfikowanych szkół), 401 punktów, nagroda –  bon o wartości 1.300 zł na zakup sprzętu sportowego

       

      (fot. Starostwo powiatowe)

     • Konferencja Naukowa Revitalife

     • 24-25.11.2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Konferencji Naukowej Revitalife, poświęconej szeroko rozumianej tematyce rewitalizacji i rekultywacji wód. Konferencja odbyła się w siedzibie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

     • Trening w Fitness Klubie

     • Uczniowie klasy IIIBC , 4S uczestniczyli w treningu w Fitness Klubie w ramach zajęć wychowania fizycznego pod opieką Pani Anny Guzik-Sobolewskiej. Młodzież zapoznała sie z ćwiczeniami cardio oraz maszynami siłowymi. Z pewność nie są to pierwsze i ostatnie takie lekcje.