MENU

 • Sukces naszych olimpijczyków!

  Z radością informujemy, że nasi uczniowie z klasy IIID (medycznej) odnieśli imponujący sukces w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Patrycja Markiewicz została laureatką, a Bartosz Zwiernik finalistą etapu centralnego. Oczywiście wstęp na kierunki medyczne, w tym na samą medycynę, mają zagwarantowany. Gratulujemy wygranym oraz Pani prof. Renacie Litwin-Kizielewicz, opiekunowi naukowemu obojga uczniów!

 • Wielkie osiągnięcie Klaudii!

  Cieszy nas sukces uczennicy klasy IIIC (humanistyczno-prawnej), Klaudii Stelmaszyńskiej, która została finaalistką etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Wielkie gratulacje dla Klaudii oraz dla Pani prof. Aliny Antoniak-Czajki, opiekuna naukowego uczennicy!

 • Nasi zwycięzcy SUDOKU

  W IX Mistrzostwach SUDOKU, które odbyły się 3 marca 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku w kategorii LICEUM pierwsze dwa miejsca zajęli uczniowie klasy III A naszej szkoły: I - Daniel Drapała, II - Grzegorz Awtuch.
  Serdecznie gratulujemy.
   
 • Alan Bracki finalistą VIII Bałtyckiego Konkursu Języka Angielskiego

  Alan Bracki, III B, dzisiaj (16.03.2017 r.) w Koszalinie zajął VII miejsce w części finałowej tego konkursu. To duże osiągnięcie, przedtem nikomu z naszej szkoły to się jeszcze nie udało.Brawo Alan!

 • 13.03.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczki szkolne.

 • 13.03.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Festiwal Literatury.

 • Wyniki Olimpiady Biologicznej

  21 stycznia 2017 roku w Szczecinie odbyły się zawody okręgowe 46 Olimpiady Biologicznej. Uczniowie I Liceum Ogólnokszałcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku - Katarzyna Foryszewska i Szymon Wołyński otrzymali tytuł finalisty etapu okręgowego olimpiady i indeks na Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

 • Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności - nasi w finale

  13 stycznia 2017 roku w Szczecinie odbył się etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Uczniowie I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku - Bartosz Zwiernik i Patrycja Markiewicz zajęli II i V miejsce i zakwalifikowali się do etapu centralnego, który odbędzie się w marcu 2017 roku.
  Serdecznie gratulujemy!!!

 • Z WIZYTĄ NA WYDZIALE FILOLOGII ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ POLITECHNIKI KOSZALIŃSKIEJ

  17 stycznia młodzież z klasy IB oraz II B miała okazję uczestniczyć w zajęciach na wydziale filologii angielskiej i niemieckiej Politechniki Koszalińskiej. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką studiów językowych i aktywnie uczestniczyli w zajęciach studenckich.

  Grupa języka angielskiego uczestniczyła w zajęciach mówienia prowadzonych przez native speakera, Amerykanina. Tematem dyskusji była postać Martina Luther Kinga oraz walka o równouprawnienie Afroamerykanów. Młodzież dokonała analizy ówczesnych wydarzeń oraz szukała podobieństw między ruchem praw obywatelskich w USA a Związkiem Zawodowym „Solidarność” i jego opozycji przeciw komunizmowi. Drugimi zajęciami był “Angielski w biznesie” a ich tematyką pojęcia marketingu i reklamy. Uczniowie poznali słownictwo branżowe i omówili techniki marketingowe.

  Grupa języka niemieckiego uczestniczyła w zajęciach „Zintegrowane sprawności językowe” oraz zajęciach z mówienia. Mieli okazję utrwalenia form wyrażania przyszłości omawiając swoje postanowienia noworoczne.

  Wizyta ta była bardzo dobrą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i źródłem wiedzy na temat tego z czym się wiąże studiowanie języka obcego. Takie wyjazdy będą nadal organizowane w celu zapoznania uczniów naszej szkoły ze specyfiką studiów językowych.

  Joanna Kozłowska

 • Sukces uczniów w Olimpiadzie Statystycznej

  1. Uczeń Norbert Jakubowski - klasa IIIF - finalista etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej (otrzymał wyróżnienie, nagrodą jest bezpłatny udział w Szkole Giełdowej odbywającej się na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego)
  2. Sebastian Sobol - uczestnik etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej ( 10. miejsce w województwie)
  3. Ławrukiewicz Oliwia - uczestnik etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej

 • Plan Lekcji i Zastępstwa

  Drodzy Uczniowie i Nauczyciele

  możecie już sprawdzić Wasz plan lekcji oraz codzienne zastępstwa. Wystarczy kliknąć na odnośniki na górze strony.

 • Strona powstała

  Strona WWW naszej szkoły jest już opublikowana w Internecie. Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji - m.in. spis uczniów, klas, nauczycieli, plany lekcji, zastępstwa i inne.

Wiadomości

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku
  ul. Ks. Elżbiety 1 78-400 Szczecinek
 • 94 37 400 32

Galeria zdjęć